Outlook 2003 pst dosyası küçülmüyor...Nedendirki??? :) ACİL?

BuRCuu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar,

Ben çok yoğun mail trafiğinde çalışıyorum.. Yaklaşık 4.8gb yer kaplayan mail dosyam vardı.. Şaka yapmıyorum çünkü 12000 adet gelen 8000 adet giden mailim vardı:)
Silmemişim ne zamandır:) geçen gün hatta tam 3 gün maillerimi tek tek okudum ve gereksiz gördüklerimi sildim... gelen 2000, giden ise 800 adete düştü???
ama hala mail dosyam 4.8 gb yer kaplıyor??? bu niye azalmadı anlamadım?
ne yapmam gerekiyor bununla ilgili.. kafamdaki hesabıma göre en fazla 1 gb kalması lazım?
ama dediğim gibi hiç bir fark yok?
yorumunuzu bekliyorum???

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Merhaba Burcu,

Silinenler sanırım halen sende saklı. Silinenler klasöründen de silindiğinden emin olmalısın. Sonuçta o da pst içerisinde yer alıyor.

gokhans19

Profesör
Reaksiyon puanı
5
belki gelen ve giden kutusundan silmiş olabilirsin ama çöp kutusundanda sildiğine eminmisin..

xxx_techno

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Outlook 'u açıp

Silinmiş öğeleri boşaltıp.

menülerde -> Dosya -> Al ve Ver -> Dosyaya verme -> Kişisel Klasör Dosyası -> Kişisel klasörleri seçip + Alt klasorlerle beraber seçeneğini işaretleyip -> kaydetme yerini masaüstü gösterip dosya adına Mail_Backup deyip - Başka pcde rahatça açmak için Şifreleme ayarlarında Şifreleme yok deyip ilerliyoruz dosyaları yedekledikten sonra.

Outlook 'u kapatıp

C:\Documents and Settings\kullanıcı\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook

daki backup.pst dosyasını bir yere yedekleyip bu klasorden sildikten sonra - Mail_Backup diye oluşturduğumuz dosyayı buraya yapıştırıp adını backup.pst yapıp tertemiz bir backup.pst dosyası oluşturmuş olup Outlook 'u yeniden açıyoruz.

BuRCuu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
silinmiş öğelerimde normalde bile mail tutmuyorum..
özellikle böyle bir temizlikte parça parça sildim çünkü toplu silmeye çalışınca 500 mail falan bilgisayar kitleniyordu..
o yüzden 100 mail sildiysem hemen silinmişlerden de sildim:)

başka çözüm:)

Troy dedi ki:
Merhaba Burcu,

Silinenler sanırım halen sende saklı. Silinenler klasöründen de silindiğinden emin olmalısın. Sonuçta o da pst içerisinde yer alıyor.

BuRCuu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
deneyeceğim şimdi:)
bakalım nekadarlık bişey atacak?
:)

xxx_techno dedi ki:
Outlook 'u açıp

menülerde -> Dosya -> Al ve Ver -> Dosyaya verme -> Kişisel Klasör Dosyası -> Kişisel klasörleri seçip + Alt klasorlerle beraber seçeneğini işaretleyip -> kaydetme yerini masaüstü gösterip dosya adına Mail_Backup deyip - Başka pcde rahatça açmak için Şifreleme ayarlarında Şifreleme yok deyip ilerliyoruz dosyaları yedekledikten sonra.

Outlook 'u kapatıp

C:\Documents and Settings\kullanıcı\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook

daki backup.pst dosyasını bir yere yedekleyip bu klasorden sildikten sonra - Mail_Backup diye oluşturduğumuz dosyayı buraya yapıştırıp adını backup.pst yapıp tertemiz bir backup.pst dosyası oluşturmuş olup Outlook 'u yeniden açıyoruz.

BuRCuu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim UltrAslan:)
Çözüldü sorun senin yönteminle:)

xxx_techno dedi ki:
Outlook 'u açıp

Outlook 'u kapatıp

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Bir mutlu son daha.

Seviyorum ben bu forumu :D

Berkin ordan bi kola aç yuvarlayalım :D:D:D