ÖSS SKANDALI !!! Başörtülü anneleri içeri almadılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RastaRules

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
altius dedi ki:
hemen galeyana gelmişsiniz, böyle bişey yok YALAN haber.Kaynağı niye göstermedin?Hem böyle bir şey mantıksız YÖK başkanı AKP nin adamı dolayısı ile ÖSYM de onalrın denetiminde, kendilerini mağdur gösterecekler ya...

Süpersin sen ya.Yusuf Ziya Özcan'ın mahalledeki bakkalından bahsediyorsun di mi.Keşke dediğin gibi olsaydı da inançlarını özgürce yaşayabilen herkes o üniversitelerden faydalanabilseydi.

Ottomans1453

Asistan
Reaksiyon puanı
0
altius dedi ki:
hemen galeyana gelmişsiniz, böyle bişey yok YALAN haber.Kaynağı niye göstermedin?Hem böyle bir şey mantıksız YÖK başkanı AKP nin adamı dolayısı ile ÖSYM de onalrın denetiminde, kendilerini mağdur gösterecekler ya...

YÖK başkanı üniversitelere türbanlıları üniversiteye alın dedi o zman neden alınmadı türbanlılar ? sen başka ülkeden yazıyosun heralde :D

Ottomans1453

Asistan
Reaksiyon puanı
0
" Bir kız öğrenciyi başını örttüğü için tahsil hakkından mahrum etmek İstiklal Savaşında ve Maraş'ta, düşmanlar tarafından başörtüsü çekilip düşürüldüğü için başlayan milli şahlanışın ruhuna tükürmektir"

Necip Fazıl

idealterror

Asistan
Reaksiyon puanı
0
efendim, oncelerde dedigim gibi, universite ozerkligi getirilse, simdi durum boyle olmazdi. isteyen istedigi gibi at kostururdu. bikinisiyle de gelen olurdu, carsafiyla da.
berk beyin de dedigi gibi, bunun gibi abidik kubidik besyuz trilyar ornek sayilabilir. hepsi de demokrasinin ta kalbine saplanmis hancer gibi algilanabilir.

basortusu yasak olmamalidir. ama universite fikir alis veris ortamidir. kendi siyasetini ortama yansitma yeri degil. basi ortulu olan insan da cemaatci olan insan da mantikli seyler soyledigi ve savundugu vakit toplumda yer bulabilmelidir.

bir baska ilginc konu ise, turkiye gibi ataerkil aile yapisina sahip bir ulkede demokrasi olayi kadinlar uzerinden yapilan turban yasagi?! ile oynanmakta. tabi yapanlar da erkekler :)

not: yahu ilk kursun gavur izmirde atilmadi mi? :)

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
idealterror dedi ki:
efendim, oncelerde dedigim gibi, universite ozerkligi getirilse, simdi durum boyle olmazdi. isteyen istedigi gibi at kostururdu. bikinisiyle de gelen olurdu, carsafiyla da.
berk beyin de dedigi gibi, bunun gibi abidik kubidik besyuz trilyar ornek sayilabilir. hepsi de demokrasinin ta kalbine saplanmis hancer gibi algilanabilir.

basortusu yasak olmamalidir. ama universite fikir alis veris ortamidir. kendi siyasetini ortama yansitma yeri degil. basi ortulu olan insan da cemaatci olan insan da mantikli seyler soyledigi ve savundugu vakit toplumda yer bulabilmelidir.

bir baska ilginc konu ise, turkiye gibi ataerkil aile yapisina sahip bir ulkede demokrasi olayi kadinlar uzerinden yapilan turban yasagi?! ile oynanmakta. tabi yapanlar da erkekler :)

not: yahu ilk kursun gavur izmirde atilmadi mi? :)
İlk kurşunu attığı için suçlanıyor günümüzde.

ulaş35

Doçent
Reaksiyon puanı
2
arkadaşım konu madem ki bu kadar önemli neden kaynak göstermiyorsun.

mnyk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kaynak zaten kendi gibilerine kaynak anca ;)

alaturkajoker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer öğrencileri kapalı olarak almıyorlarsa velileride almamaları çok normal...

Kurallar varsa uyacaksın... Herkesin görüşü farklı olabilir... Ben bu kuralların gerekli olduğunu düşünüyorum... Benimde özgürlüğümü kısıtlayan kurallar bende onlara uymak zorundayım...

Skandal falan değil...Şovanistlik yapmaya gerek yok...

atilgan_han

Asistan
Reaksiyon puanı
0
şeref ve haysiyetten yoksun bu kişiler nasıl olurda masum insanları kovma yetkisine sahip olur.

ulaş35

Doçent
Reaksiyon puanı
2
alaturkajoker dedi ki:

Kurallar varsa uyacaksın... Herkesin görüşü farklı olabilir... Ben bu kuralların gerekli olduğunu düşünüyorum... Benimde özgürlüğümü kısıtlayan kurallar bende onlara uymak zorundayım...

+1, alırlarsa öğrencilerin hakkı nereye gidecek.

blind_eagle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
RastaRules dedi ki:
altius dedi ki:

Süpersin sen ya.Yusuf Ziya Özcan'ın mahalledeki bakkalından bahsediyorsun di mi.Keşke dediğin gibi olsaydı da inançlarını özgürce yaşayabilen herkes o üniversitelerden faydalanabilseydi.
Ottomans1453 dedi ki:
mnyk dedi ki:
Kaynak zaten kendi gibilerine kaynak anca ;)

komil olma kuzen ya :D

Her lafa verilecek cevap vardır.Ancak lafa bakılır laf mı diye bir de adama bakılır adam mı diye.

Tabu1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Berkin Bozdoğan dedi ki:
Saçma bir uygulama ama sebebi belli: Orası üniversite. Kanun böyle diyorsa böyledir. Değişmezse daha çok bu vakalar ısınır ısınır önümüze gelir. biz de Küçük emrah biçiminde yorumlar yaparız.
Bu tür uygulamalar sebebiyle kafa bağlamayı/örtmeyi/gizlemeyi/x/y özgrlük ve demokrasiyle "özdeşleştirenlere" malzeme çıkıyor. En çok ona yanarım.

Allah hepimizi tez zamanda yanına alsın; bitsin bu dert.

Güzel günler.

Not: Mehmet Akif kustuk artık, ısıtıp ısıtıpaynı lafı getirmeyin önümüze.

Katılıyorum.Böyle bi yasa varsa, uygulanmasıda gerekir.

Ottomans1453

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tabu1907 dedi ki:
Berkin Bozdoğan dedi ki:
Saçma bir uygulama ama sebebi belli: Orası üniversite. Kanun böyle diyorsa böyledir. Değişmezse daha çok bu vakalar ısınır ısınır önümüze gelir. biz de Küçük emrah biçiminde yorumlar yaparız.
Bu tür uygulamalar sebebiyle kafa bağlamayı/örtmeyi/gizlemeyi/x/y özgrlük ve demokrasiyle "özdeşleştirenlere" malzeme çıkıyor. En çok ona yanarım.

Allah hepimizi tez zamanda yanına alsın; bitsin bu dert.

Güzel günler.

Not: Mehmet Akif kustuk artık, ısıtıp ısıtıpaynı lafı getirmeyin önümüze.

Katılıyorum.Böyle bi yasa varsa, uygulanmasıda gerekir.

eğer o yasa yanlışsa değiştirilmesi lazım .

paşazede

Doçent
Reaksiyon puanı
3
alaturkajoker dedi ki:

sence böyle bi kuralın ülkeye ne gibi bi getirisi var bence hiç aksine birçok götürüsü var nedengerekli kim için gerekli

RadoN

Dekan
Reaksiyon puanı
3
Öğrencileri almıyolar.. velileri almamalarına şaşırmadım..

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Konu gerginleşmiş hatta küfür bilem var...

KİLİT.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...