Öpüşmek yasak olsa?

pajero

Doçent
Reaksiyon puanı
23
Endonezya'da halka açık yerlerde 5 dakikadan uzun süre öpüşenlerin tutuklanabileceği uygulama Türkiye'de olsa savunurmuydunuz karşı mı çıkardınız?

Denizhan Dakılır

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Selamlar

Eve gitsinler yapsınlar ı işleri.Orta ortalık yerde yapıyor.Aslında benim sevgilim yok bilmem o işleri.

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Bence 5 dakikadan uzun öpüşenlere oksijen maskesi takmaları lazım, acil tıbbî desteğe ihtiyacı olanların tutuklanmasını kınıyorum :p

Jemand

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Berkin Bozdoğan dedi ki:
Bence 5 dakikadan uzun öpüşenlere oksijen maskesi takmaları lazım, acil tıbbî desteğe ihtiyacı olanların tutuklanmasını kınıyorum :p

:D ;D

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
türkiyede olsun.. ramazan günü yapıyolar yaw :S

pajero

Doçent
Reaksiyon puanı
23
yasak olmamalı ama çok da uzun uzun öpüşmemek lazım.

mimar_erdo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öpüşmesine püşülsün de keşke milletde öküzün tren baktıgı bigi bakmasa öpüşenlere

Downsat

Profesör
Reaksiyon puanı
64
Öpüşen var, öpüşemeyen var.

- Abi bana ordan yarım kilo kadın öpücüğü.
- Yenilerinden vereyim onu dene. İthal mal.
- Tamam abi, borcumuz?
- 5 YTL...
- Haydi hayırlı işler.
- Eyvallah, sana da iyi öpüşmeler.

Arbalot

Asistan
Reaksiyon puanı
10
bence öpüşme kabinleri koyulmalı caddelere
ne bu oyle aleni bir şekilde
kabin içinde yapılsın ne yapılacaksa :)

RuNaL

Dekan
Reaksiyon puanı
71
Arbalot dedi ki:
bence öpüşme kabinleri koyulmalı caddelere
ne bu oyle aleni bir şekilde
kabin içinde yapılsın ne yapılacaksa :)

ilginc bir fikir denenmeli :D

FEDERAL60

Asistan
Reaksiyon puanı
0
fazla uzatmanın bir anlamı yok 5 dakika çok öpüşmeye

EzOhİsTaN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
FEDERAL60 dedi ki:

alla halla nie cok oluo anlamadım :S kime ne!. isteyen istedii kadar öpüsür.
isteyen 5 dk, isteyen 10 dk.. kim karısırki buna :S isteyende bütün gün öpüşür :D kime ne :D

seciL

Dekan
Reaksiyon puanı
102
halla halla öpüşmek yaskmı (A)
diyolarsa vardır bi bildikleri :p

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
EzOhİsTaN dedi ki:
FEDERAL60 dedi ki:

isteyen 5 dk, isteyen 10 dk.. kim karısırki buna :S isteyende bütün gün öpüşür :D kime ne :D
senin sokağın ortasında öpüşmek yada baska ne yapmak istiyosan yapma özgürlügün varsa ve senin bu özgürlügüne diger insanların saygı duymasını beklemen ne kadar dogruysa ;) baskalarının özgürlügüne senin tecavüz etmeyede hakkın yok... %99 u müslüman olan bir ülkede sokakta öpüşmegin anlamı nedir? bana bunu iza edermsin?

sen bunda bisey yok diyorsan ozaman insanların arkandan yada yüzüne kötü sözler söylemesinde birsey yok...

EzOhİsTaN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
emubaltaci dedi ki:
EzOhİsTaN dedi ki:
FEDERAL60 dedi ki:

senin sokağın ortasında öpüşmek yada baska ne yapmak istiyosan yapma özgürlügün varsa ve senin bu özgürlügüne diger insanların saygı duymasını beklemen ne kadar dogruysa ;) baskalarının özgürlügüne senin tecavüz etmeyede hakkın yok... %99 u müslüman olan bir ülkede sokakta öpüşmegin anlamı nedir? bana bunu iza edermsin?

sen bunda bisey yok diyorsan ozaman insanların arkandan yada yüzüne kötü sözler söylemesinde birsey yok...

ya orda sokağın ortasında die bişi yazmışmıyım?? :S bu tepkin ne şimdi :^) ben öyle bişiy demedim..
ben 5 dk öpüşülmez lafıyla alakalı yorum yaptım... öpüşmenin zaman kavramıyla alakalı bişiy olmadığını anlatmaya çalıştım bu benim düşüncem ;)

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Merhaba,

emubaltaci dedi ki:

Haklısın, sonuna kadar katılıyorum. Diğer insanlar bundan rencide oluyor ve insanlar sevgilerini abartılı şekilde dile getirecekleri zaman bunu gözden uzak şekilde yapmalılar. Ama maalesef ar damarı çatlamış işte bi kere, sıva tutmuyor.

...deeermişim. Yahu sokakta öpüşmek kimin hangi özgürlüğüne tecavüzdür? Dersen ki "tasvip edilmeyen bir davranıştır", hâlâ ortada bir özgürlüğe tecavüz durumu yok.

Bir de "yüzde doksan dokuzu Müslüman" önermesi istatistiksel olarak doğru da olsa, bahsedilen topluluğun bireylerinin hoşgörü düzeyi kişiden kişiye inanılmaz şekilde değişiyor.

Güzel günler dilerim.

seciL

Dekan
Reaksiyon puanı
102

Bir İtalyan kadının kocasıyla öpüştükten sonra dudaklarında oluşan şişlik nedeniyle hastaneye gitmesiyle yapılan araştırmalarla, kadının eşinin aldığı bir ilaca tepki verdiği ortaya çıktı. Lancet tıp dergisinde yayımlanan makalede, öpüşmenin alerjiyi tetiklediği söyleniyordu. İngiliz alerji uzmanı Dr. John Mansfield, insanın biyolojik sisteminin son derece hassas olduğunu vurgulayarak, karşı tarafın yediği ya da içtiği bir şeyin bile öpüşmeyle alerjiyi tetikleyebileceğini söyledi. Ve İtalyan kadının yaşadığı gibi, bazı kişilerin, öpüştüğü kişinin dudağında kalan yiyecek zerrelerine bile alerjik reaksiyon gösterebileceği kaydedildi.

Demek ki öpüşürken alerjimizin tetiklenebileceğini unutmayacağız.

ÖPÜŞME HASTALIĞI

Bir de öpüşme hastalığı diye adlandırılan bir hastalık var. Ateş, boğaz ağrısı ve lenf bezlerinin şişmesine neden olan bu hastalık, aslında bir tür enfeksiyon. Öpüşmeyle geçtiği için öpüşme hastalığı diye tanımlanıyor. Tıptaki adı enfeksiyoz mononükleoz olan bu enfeksiyona, daha çok 15-25 yaş grubundaki gençlerde rastlanıyor. Tedavisi de sadece dinlenmek. Neyse ki, bu enfeksiyonu bir kez kapan daha sonra bağışıklık kazanıyor.

ÇOCUKLUK HASTALIKLARI

Öpüşme; solunum salgılarının ve fiziksel temasın söz konusu olduğu bir durum olduğu için, enfeksiyona neden olan salgılar da karşı tarafa aktarılıyor. Ve böylece, bu yolla bulaşan bütün hastalıklar için de öpüşmek bir risk. Soğuk algınlığı, grip bu hastalıkların en masumları. Çocukluk çağının hastalıkları da öpüşmeyle geçiyor. Bu yaşınızda başınıza kabakulak, kızamık ya da suçiçeği geldiyse, önce öpüştüğünüz kişinin hasta olup olmadığını kontrol edin. Daha uzun tedavi gerektiren ve öpüşmeyle geçen bir hastalık da tüberküloz. Sevgiliniz ya da eşiniz tüberkülozsa dikkat!

HERPES VİRÜSLER

Dudağımızdaki o masum uçukların bir kısmına öpüşmenin neden olduğunu biliyoruz. Herpes virüsler denilen bir virüsün neden oluyor. Bu virüsün kuluçka süresi 2-12 gün. Hastalık birincil enfeksiyondan sonra sessiz kalıp daha sonra bağışıklık sistemi baskılandığında yeniden aktif olur ve yineleyen enfeksiyonlara neden olur. Yetişkinlerin yüzde 70-90'ında antikor bulunduğu biliniyor.

ENDİŞEYE GEREK YOK!

Hepatit B, Hepatit C, AIDS gibi hastalık tükürükte çok düşük miktarlarda bulunduklarından bilinenin aksine önemli bir risk içermiyor. Bu hastalıkların öpüşmeyle geçme riski çok az. Tabii, öpüşme sırasında kan söz konusu değilse.

patrick

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
19
tamam, ilk önce ağzını yüzünü yıka, dişlerini fırçala ondan sonra başlarız demek lazım geliyo :p

neyse, genel bakarsak olaya; cinsellik -ki öpüşme de buna dahil- gizli ve iki kişinin arasında kalması gereken bir şeydir. ortamda sadece iki kişi olunduktan sonra dk'sı önemli değil bence :* zaman kavramını unutsakta mekan kavramı önemli ;)

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
pajero dedi ki:
Endonezya'da halka açık yerlerde 5 dakikadan uzun süre öpüşenlerin tutuklanabileceği uygulama Türkiye'de olsa savunurmuydunuz karşı mı çıkardınız?
arkadaşlar burda halka açık yerde yazıyor zaten ben bunun üzerine yazdım.. ikincisi sokak ortasında birini öpmek ne kadar Aşk yada başka bir şeye sığdırılabiliyor anlamıyorum

Tartarus

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Bazen öyle bir an gelirki, taa içinden öyle bir his, gözün kimseyi görmez ve tüm aşkını dudaklarından onun dudaklarına dökersin konuşmadan.Gözlerine bile bakma ihtiyacı duymadan öpüşürsün öyle; çünkü bilirsin sadece onun dudakları kadar yakın olduğunu mutluluğun ve gerçek dünyayı o an onla birlikte yaşarsın. Ne dakikaların ne saatlerin işlediği bir dünyadır orası. Orası sade sizindir. On an sokaktaki kimse ortak değildir yaşadıklarınıza ve isterlerse ayıplasınlar kimin umrunda, saygısızlıksa öyle olsun, önemi yok! Aşk bu akan dudaktan dudağa, hiçbir toplum yönelimi durduramaz ki...

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
şimdi herkes aşk mesk lafları ediyorda.. sokakta gördügünüz kac kisi bu duygularla davranıyor? genclerimiz farklı duygular içinden arkadaslar ;)

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Discovery ya da National Geographic Channel izleyenler bilir. Öpüşmenin çok sağlıklı bir şey olduğu ve ağızdaki bir çok mikrobu öldürdüğü söylenir. Hatta her gün yapılırsa (!) kişinin bağışıklık sistemine önemli katkılar yapacağı söylenir. Adamlar araştırmış öyle bulmuşlar. Şimdi aramızda kız arkadaşı olmayanlar ya da sevgilisinden ayrılmış olanlar olabilir. Karşı çıkmanızı anlıyorum ama eğer bir gün şöyle güzel bir sevgiliniz olursa mutlaka öpüşürsünüz emin olun :D

tolga.ua

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Özel hayatı kısıtlamak gibi saçma salak bişey olamaz bence.O zaman evli insanların da yanyana elele yürümeleride yasaklansın holly shit resmen :D

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
5 yıllık konu Endonezyalılar bile tartışmıyodur bunu artık:D

mcandan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Discovery ya da National Geographic Channel izleyenler bilir. Öpüşmenin çok sağlıklı bir şey olduğu ve ağızdaki bir çok mikrobu öldürdüğü söylenir. Hatta her gün yapılırsa (!) kişinin bağışıklık sistemine önemli katkılar yapacağı söylenir. Adamlar araştırmış öyle bulmuşlar. Şimdi aramızda kız arkadaşı olmayanlar ya da sevgilisinden ayrılmış olanlar olabilir. Karşı çıkmanızı anlıyorum ama eğer bir gün şöyle güzel bir sevgiliniz olursa mutlaka öpüşürsünüz emin olun :D

Özel hayatı kısıtlamak gibi saçma salak bişey olamaz bence.O zaman evli insanların da yanyana elele yürümeleride yasaklansın holly shit resmen :D

5 yıllık konu Endonezyalılar bile tartışmıyodur bunu artık:D
Bizim millet tartısır :D

ahmet1400

Asistan
Reaksiyon puanı
0
benim dudağım benim kararım :p şaka bi yana sokakta öpüşmek zaten ahlak kurallarına aykırı !