Opera sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

otantic76

Doçent
Reaksiyon puanı
0
merhaba,

önce şunu belirteyim (belki önemllidir) vista kullanıyorum.

daha önce int explorer kullanıyordum.sürekli hata vermesinden bıkıp opera kullanmaya başladım. fakat son zamanlarda opera da sorun çıkarıyor. opera hata vermez int. explorer gibi dediler, bende bazen üstte opera cevap vermiyor yazısı çıkıyor. yazı yazıyorum forumlardan birinde, ben yazıyorum ama her şey duruyor.yazamyorum. sonradan yazdıklarım bir anda beliriyor.bazen scroll çalışmıyor,imleci kaybediyorum. sekmeler arası geçiş yapamıyor bazen ve sekmeyi kapat dediğimde çok geç kapatıyor. ayrıca sdn çok yavaş açılıyor.

tüm bunların nedeni nedir? ben anlam veremedim. ilk opera kullandığım zamanlarda bunlar olmuyordu.

world-18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Boşver Operayı, kullan Firefoxu hayatını yaşa

otantic76

Doçent
Reaksiyon puanı
0
sağol da opera firefoxdan çok daha iyi diye duydum.

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
İnternet explorer neden sürekli hata veriyor peki? Bende vista kullanıyorum 9 aydan fazla oldu ie7de vistada olduğu için ie7yi kullanıyorum hiç dediğin gibi sürekli hata vermedi.Operada donuyor dediğine göre(opera ieden çok daha fazla ram ve işlemci yer) senin vista kurduğun bilgisayarın ya işlemcisi çok düşük yada sen aşırı yükleniyosun bilgisayara..
İE7 öneririm..

otantic76

Doçent
Reaksiyon puanı
0
core 2 duo T5600 var. 2 gb ram.

ie'de çok sekme açınca ie sorun çıktı diyor tüm sekmeler kapanıyor. e ben de bi kamyon dolusu küfür ediyordum.

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Vista olan hemen hemen her pc donuyor...Hiç Farketmiyor ie7,firefox,opera...hepsini denedim hepsinde donuyor.Sadece internet tarayıcısındada değil küçücük bi program açsam yine donuyor.Vista'nın nesini savunuyorlar anlamıyorum!

otantic76

Doçent
Reaksiyon puanı
0
aero ve side bar gibi lux şeyleri kapamamın faydası olmaz. ama yine de kapalı tutuyorum.

vista çok görsellik içeriyor... napalım...

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
otantic76 dedi ki:
aero ve side bar gibi lux şeyleri kapamamın faydası olmaz. ama yine de kapalı tutuyorum.

vista çok görsellik içeriyor... napalım...
hep diyorum yinde dicem vista şekilden başka bişiy değilllll

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
mavinok.ta dedi ki:
Vista olan hemen hemen her pc donuyor...Hiç Farketmiyor ie7,firefox,opera...hepsini denedim hepsinde donuyor.Sadece internet tarayıcısındada değil küçücük bi program açsam yine donuyor.Vista'nın nesini savunuyorlar anlamıyorum!
Bir kullanmayı bilmek vardır bir hiçbi moktan anlamayıp sallamak vardır.Ben 512 ram ile vista kullanıyorum bende nie bi sorun çıkmıyoda sizde çıkıyo acaba..kullanmayı bilmediğiniz için olabilirmi.Ehliyet sınavını geçemeyen arabaya küfür ederse tamam artık..

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
blogger dedi ki:
mavinok.ta dedi ki:
Bir kullanmayı bilmek vardır bir hiçbi moktan anlamayıp sallamak vardır.Ben 512 ram ile vista kullanıyorum bende nie bi sorun çıkmıyoda sizde çıkıyo acaba..kullanmayı bilmediğiniz için olabilirmi.Ehliyet sınavını geçemeyen arabaya küfür ederse tamam artık..
bir insan anca bu kadar terbiyesiz olabilir!benim hakkımda konuşmanı istemiyorum.alıntı malıntı yapma herkesin fikri kendine saygı duy biraz haddini aşıyorsun!!!ben sana bişi diyor muyum?!

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
mavinok.ta dedi ki:
blogger dedi ki:
mavinok.ta dedi ki:
bir insan anca bu kadar terbiyesiz olabilir!benim hakkımda konuşmanı istemiyorum.alıntı malıntı yapma herkesin fikri kendine saygı duy biraz haddini aşıyorsun!!!ben sana bişi diyor muyum?!
Vistaya niye laf atıyosun..Ben 512 ram ile vistayı sorunsuz kullanıyorum ve diyorumki eğer kullanmayı bilmiyosanız kullanmayın ürünede laf atmayın..

Jemand

Doçent
Reaksiyon puanı
3
hadi kavga edin :) ßenim Vistam senin xp ni döveyy :D

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Blogger, anladık Vista hoşuna gitti de sanki bu işten bir çıkarın var gibi davranıyorsun. Bırak artık körü körüne Vista propagandası yapyayı. Yoksa kendi ellerimle yasak getireceğim senin mesajlarına. Çünkü haddi aşıyor ve hakarete varan, abuk laflar yazıyorsun. Anlamadım ben sanane Vista'yı beğenmeyen varsa ne olmuş..

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Elmacik dedi ki:
Blogger, anladık Vista hoşuna gitti de sanki bu işten bir çıkarın var gibi davranıyorsun. Bırak artık körü körüne Vista propagandası yapyayı. Yoksa kendi ellerimle yasak getireceğim senin mesajlarına. Çünkü haddi aşıyor ve hakarete varan, abuk laflar yazıyorsun. Anlamadım ben sanane Vista'yı beğenmeyen varsa ne olmuş..
O beğenmediğini söylemiyor vistayı kötülüyor.Benim vista ile bi ilişkim yok ama saçma sapan yalan dolan şeylerle insanları kandıranlara müsaade etmem.Sen hiç şöyle bişey gördünmü:Adam araba kullanmayı bilmiyor araba kötü deyip küfür ediyor.Sence suç arabadamı?
Ben microsoftçu yada fordcu falan değilim.Microsoftta sevdiklerimde var sevmediklerimde.Mesela hotmailin mail kutusunu hiç sevmem gmailin mail kutusunu çok severim.Çünkü kalite farkı var.Sizde düşünün artık fanatiği olduğunuz bişeyimi seviyosunuz yoksa kaliteli olan bişeyimi?

keyfedeğer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tüm cevapları tek tek okudum. Konu nereden nereye gelmiş. Ama anlamadığım bir nokta var.

Bir kişi oturduğu yerden diğerinin işleetim sistemini kullanamadığını yada yanlış kullandığını iddia edebiliyor. İlginç ...

İki farklı pc de Vista kullanmış biri olarak birinde takılma(donma) sorununu yaşamama rağmen diğer pcde en ufak bir sorun yaşamadım. Sanıyorumki konfigürasyonla alakalı bir durum. İki bilgisayarda birbirine yakın değerde piyasa standartlarının çok üstünde donanım bileşenlerine sahip olmalarına karşın farklılık oluyor.

Bilgisayar kullanmayı bilmemekle bir alakası olduğunu düşünmüyorum, çünkü donmayan bilgisayarı amcamın ilkokul çağındaki kızı kullanıyor ve bir sorun olmuyor. İlk bilgisayar deneyimi olduğunu da ekleyeyim ;)

SP1 i bekliyoruz bakalım ...

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Blogger, duygularını anlıyorum, fikirlerini de dile getir hiç mahsuru yok. Ama sadece hakaret boyutuna varmasın diyorum. "Çamur atma" veya "bilgisayar kullanmayı bilmiyorsun" gibi küçümseyici ifadeler kullanıyorsun. Oysa sen Vista'nın adını bile duymamışken (adı Longhorn olduğu dönemde) bile ben onu kullanıyordum. İlk çıktığında 800 MB dolaylarındaydı Longhorn. Her çıkan yeni beta sürümünü kontrol ediyordum. Sonra yeni sürecine girerek Vista adını aldı ve Beta 1 sürümü yayınlandı. Daha da sonra Beta 2 ve daha da sonra RC1 sürümü yayınlandı. Tüm bu test aşamalarında ben Vista'nın ciğerine kadar yanındaydım. Aradan 2 yıl geçti Vista bu hale gelene kadar. Daha sonra ise tam srümünü denedim. Bu süreçte 3 GB'ı geçtiği, 2GB'a geri düştüğü dönemler oldu. Herhalde bu sistem hakkında bir şey söyleyebilme fırsatım olmuştur?

Vista görselliği ve bir kaç özelliği dışında yerlerde sürünen bir sistem. Ayrıca yeni olduğunu iddia ettiği bir çok özelliği Linux ve MacOS'dan çalıntı. O sistemler aynı özellikleri daha az sistem gereksinimiyle yapabiliyor. XP'nin bile Vista'dan bir kaç özellik dışında çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Dolayısıyla Vista sende iyi çalışıyor olabilir; ama bilgisayar kullanıcılarının büyük çoğunluğu arasında memnuniyetsizliğe yol açtığı gerçek. Bu durumda hepsinin birden bilgisayar kullanmayı bilmediğini de söyleyemeyiz değil mi?

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Konu nereden nereye gelmiş. Opera ile ilgili açılan konu Vista ile devam ediyor. Hadi onu geçtim, üstüne üstlük bir de tartışmalar yaşanmaya başlamış. Arkadaşlar konu kilitlenmiştir.

KİLİT!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...