Opera 9.5 Yenilikleri

Bu konuyu okuyanlar

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
tugbagaleri dedi ki:
Merhaba arkadaşlar iki monitör kullanıyorum ikinci ekrana operada ayrı bir sekme açıyorum  fakat bu ekranın olabildiğince sade olması gerekiyor  ekran çerçevesinde sekmelerin  hepsini yok edemiyorum mesela DOSYA DÜZEN  GÖRÜNÜM YER İMLERİ BİLEŞENLER ARAÇLAR yazan sekmeyi nasıl kaldırabilirim

Araçlar > Tercihler > Gelişmiş > Kısayollar sekmesine gel. "Klavye ayarları" listesinden "Opera Standard" seçiliyken sağ alttaki "Düzenle"ye tıkla (Varsa "Opera Standard (Değiştirildi)"yi seç). Arama kutusuna "f11" yaz. Sağ sütunda "Enable menu bar | Disable menu bar" yazan öğeyi seçip "Düzenle"ye tıkla. Baştaki "Platform Unix, " yazısını sil ve kaydet. Aşağıdaki resimdeki seçili yeri silmen gerekiyor yani. Böylece Alt+F11 kısayoluyla o menüyü kaldırabilirsin. Tekrar bastığında geri gelir.

Ne uzun yolmuş yahu bu arada, anlat anlat bitmedi. ^^ Diğer yöntem daha iyiymiş.

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Heyamula dedi ki:
Opera'da Dosya menüsünde Opera'yı Eşitle diye birşey görünmüyor bende.
Acaba bunun nedeni 9.26 versiyonun üzerine kurmuş olmamdan mı kaynaklanıyor.?
Yoksa Opera Link'e başka bir yerden mi ulaşıyoruz.?
Eğer 9.50'yi sıfırdan kurmam gerekliyse eski versiyondaki yerimleri,notlar,araç çubuğu dizilimini filan nasıl 9.50'ye aktarabilirim..?

Ayrıca bir sorun daha var normal yazıları kopyalayabiliyorken]

Sıfırdan kurmana gerek yok, 9.50 kurulumda iki seçenek sunuyor Güncelle ve Ayrı Kurulum şeklinde. Güncelle'yi seçersen eski ayarlar yenisine aktarılıyor. Onu seçmeden kurmuş olabilir misin acaba? Öyleyse tekrar dene ve Güncelle'yi seç.

Bağlantıları önce seçip sonra sağ tıklarsan Kopyala seçeneği görünür.

Heyamula

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Saner Apaydın dedi ki:
Heyamula dedi ki:
Opera'da Dosya menüsünde Opera'yı Eşitle diye birşey görünmüyor bende.
Acaba bunun nedeni 9.26 versiyonun üzerine kurmuş olmamdan mı kaynaklanıyor.?
Yoksa Opera Link'e başka bir yerden mi ulaşıyoruz.?
Eğer 9.50'yi sıfırdan kurmam gerekliyse eski versiyondaki yerimleri,notlar,araç çubuğu dizilimini filan nasıl 9.50'ye aktarabilirim..?

Ayrıca bir sorun daha var normal yazıları kopyalayabiliyorken]

Sıfırdan kurmana gerek yok, 9.50 kurulumda iki seçenek sunuyor Güncelle ve Ayrı Kurulum şeklinde. Güncelle'yi seçersen eski ayarlar yenisine aktarılıyor. Onu seçmeden kurmuş olabilir misin acaba? Öyleyse tekrar dene ve Güncelle'yi seç.

Bağlantıları önce seçip sonra sağ tıklarsan Kopyala seçeneği görünür.

Zaten güncelle demiştim.Benim demek istediğim ayrı kurulum yaptığımda nasıl diğer kurulumdaki ayarları alabilirim idi..

Kopyalama olayını biliyorum zaten yeni pc ve opera kullanıcısı değilim :) Ama olmuyor işte...

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
Ses konusunda sürekli hata veriyor onu kaldırınca düzeldi herşey....

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Ben çok temelden yaklaşmışım olaya. :) Bahsettiğin ayarlar Opera'nın profile dizinine kaydediliyor. (Ya da tercihine göre "C:\Documents and Settings\kullanıcıadı\Application Data\Opera" dizinine. Yardım > Opera hakkında'da nerede olduğu yazar. Ayarlar aşağıdaki dosyalarda saklanıyor:

Yer İmleri: opera6.adr
Notlar: notes.adr
Kaydedilmiş parolalar: wand.dat
Hızlı erişim: speeddial.ini
Tercihler: opera6.ini
Araç çubuğu dizilimi: toolbar klasörü

falan filan... Bunlar tüm ayarlar değil tabii.

Heyamula

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Saner Apaydın dedi ki:
Ben çok temelden yaklaşmışım olaya. :) Bahsettiğin ayarlar Opera'nın profile dizinine kaydediliyor. (Ya da tercihine göre "C:\Documents and Settings\kullanıcıadı\Application Data\Opera" dizinine. Yardım > Opera hakkında'da nerede olduğu yazar. Ayarlar aşağıdaki dosyalarda saklanıyor:

Yer İmleri: opera6.adr
Notlar: notes.adr
Kaydedilmiş parolalar: wand.dat
Hızlı erişim: speeddial.ini
Tercihler: opera6.ini
Araç çubuğu dizilimi: toolbar klasörü

falan filan... Bunlar tüm ayarlar değil tabii.

Teşekkürler...Bir de ayrı kurulum deneyim ben.:)

akif87

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Saner Apaydın dedi ki:
akif87 dedi ki:
Gü<el bir soru geliyor
Hani eşitle dediğmizde sık kullanılanlar hesabımaza gidiyor ya
onları nasıl duzenleye biliriz

Buradan: http://link.opera.com/

şöyle birşey var anladığım kadarıyla siz operada değişiklik yaptıkca operada internetteki hesabınızda değişiklik yapıyor:) yanlış mı anlamışım

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Evet aynen öyle. Ama anında güncellenmiyor olabilir, belirli aralıklarla güncelliyordur belki, kurcalamadım henüz.

Ademsx1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kötü..Aynı safariye benzemiş..Sayfalar cok seri ve hızlı aciliyor ama hem islemciye yuk bindiriyor hemde daha actiginizda 70mb ramınızı yemis oluyor..Gorunuse cok onem verimişler..

Son mesajlar