One x mi s3 mü ?

Bu konuyu okuyanlar

mynet48

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşim alacaksan s3 neden mi şimdi ikisindede android 4.0.4 yüklü fakat testlere bakacak olursak ve üzerindeki romlar custom rom yani üretici tarafinfan customizing işlemine tabi tutuluyorlar en hizli internet tarayicilarindan bir tanesi s3 üzerinde flash uygulamalarda yüzde sifir kasilma bencmark testlerinde diğer bütün telefonlar gerisinde birakabliyor yenilikçi ekran iphone ekranindan sonra en kaliteli süper hd amoled ekran kameraya diyeecek yok iphone 4s ayni kamera güncellemler aktif yani samsung sürekli güncellemeğe desteği fotaüzerinden veriyor buarada 4.1 jealy bean güncellemesi de geldi one x gelecek olursak bu telefon herhangi bir kiyaslamaya bile tabi tutulmadi neden mi çünkü donanim testlerinde s3 gerisinde kalmiş telefon sebep bu işte işte s3 bunu için almalisin..

esawq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Teşekkürler bende kararsız kalanlardanım.

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşim alacaksan s3 neden mi şimdi ikisindede android 4.0.4 yüklü fakat testlere bakacak olursak ve üzerindeki romlar custom rom yani üretici tarafinfan customizing işlemine tabi tutuluyorlar en hizli internet tarayicilarindan bir tanesi s3 üzerinde flash uygulamalarda yüzde sifir kasilma bencmark testlerinde diğer bütün telefonlar gerisinde birakabliyor yenilikçi ekran iphone ekranindan sonra en kaliteli süper hd amoled ekran kameraya diyeecek yok iphone 4s ayni kamera güncellemler aktif yani samsung sürekli güncellemeğe desteği fotaüzerinden veriyor buarada 4.1 jealy bean güncellemesi de geldi one x gelecek olursak bu telefon herhangi bir kiyaslamaya bile tabi tutulmadi neden mi çünkü donanim testlerinde s3 gerisinde kalmiş telefon sebep bu işte işte s3 bunu için almalisin..

çık git burdan yalan yalan seyler soyleme yenılikıcı ekranmıs o penteile dızılımlı ekrana yenılıkcı en ıyı ekran dıyo o ekran duzgun bı beyaz renk veremıyo mavımsı beyaz verıyo hayatımda super amoled kadar kotu ekran gormedım ne renk dogrulugu ne renk canlılıgı ne de ekran dızılımı penteile one x de oyle degıl ama ıps2 super lcd kullanılıyo rgb dızılımıyle s3 den kat kat daha ıyı goruntu verıyo .

1Droid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
haklısın katılıyorum sana sonuna kadar

oyun oynuyacaksan one x al tegra zone market ıyıdır daha ıyı grafıklı oyunlar vb s3 le arasındakı performans farkını anlayabılecegını zannetmıyorum test programlarında ama s3 agır basıyor
ama oyun performansları aynı sadece 2-3 efekt var ekstra olarak one x te :)

Reaksiyon puanı
10,325
çık git burdan yalan yalan seyler soyleme yenılıcı ekranmıs o penteile dızılımlı ekrana yenılıkcı en ıyı ekran dıyo o ekran duzgun bı beyaz renk veremıyo mavımsı veyaz verıyo hayatımda super amoled kadar kotu ekran gormedım ne renk dogrulugu ne renk canlılıgı ne de ekran dızılımı penteile one x de oyle degıl ama ıps2 super lcd kullanılıyo rgb dızılımıyle s3 den kat kat daha ıyı goruntu verıyo .

yahu arkadaş, merak ettim şimdi bak!
sahiden bu iki telefonu alıp kullandın mı ki böyle söylüyorsun şaşırdım.
bunu niye böyle yazdım dersen, çünkü ben her ikisine de sahibim.
s3'ü ben, one x'i ise eşim kullanıyor...

ve hala kavga içindeyiz, s3 kapanın elinde kalıyor,
on, oniki yıllık bir telefon kullanıcısı olarak s3 kadar muhteşem bir görsel ekrana hiç sahip olmamıştım.
renkler, görüntüler o kadar canlı, o kadar güzel ki kelimelerle anlatmam mümkün değil.

mesela canlı bir walpaper indiriyorum s3'e adeta görsel bir şölene dönerken, one x'te aynı görüntü ruhumu karartıyor...
bilmem anlatabildim mi?

ayrıca kullanış olarak da s3 çok kolay ve kullanışlı, one x ile uğraşmaktan gına geldi yav...

kısacası her ikisini de aynı anda kullanan biri olarak söylüyorum, şu an dünya üzerinde s3'ten daha iyisi yok.

1Droid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

on, oniki yıllık bir telefon kullanıcısı olarak s3 kadar muhteşem bir görsel ekrana hiç sahip olmamıştım.
renkler, görüntüler o kadar canlı, o kadar güzel ki kelimelerle anlatmam mümkün değil.

mesela canlı bir walpaper indiriyorum s3'e adeta görsel bir şölene dönerken, one x'te aynı görüntü ruhumu karartıyor...
bilmem anlatabildim mi?

ayrıca kullanış olarak da s3 çok kolay ve kullanışlı, one x ile uğraşmaktan gına geldi yav...

kısacası her ikisini de aynı anda kullanan biri olarak söylüyorum, şu an dünya üzerinde s3'ten daha iyisi yok.
evet aynı şeyi tolga abimizde sdn de video lu olarak karşılaştırmada söylemişti

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5

bilmem anlatabildim mi?

2 sınıde toplamda 8 saat i aşkın kullandım ve ekran kalıtesının one x de daha fazla oldugunu ona göre soyluyorum.

renk dogrulugu s3 te 0 her rengı canlı gosterıyo gozunun gorduguyle telefonda baktıgın aynı olmuyo.

birde one x ın ekran parlaklıgı daha fazla ıken o walpaper s3 de nasıl daha parlak gozukuyor senın gözlerin bozuk bence bır göz doktoruna görün.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
İkisi de üst düzey telefon.Herkesin hemfikir olduğu nokta ikisinden hangisini alırsa alsın memnun kalacağı.
Bu kadar tartışmaya gerek yok bence.

Reaksiyon puanı
10,325
birde one x ın ekran parlaklıgı daha fazla ıken o walpaper s3 de nasıl daha parlak gozukuyor senın gözlerin bozuk bence bır göz doktoruna görün.

iyi de birinin satışları 25 milyona koşarken, öbürü üç-beş milyoncukda kalakalmış be aga!
tamam benim gözlerim bozuk da, acaba bu 25 milyonun da gözleri bozuk mu?

diye, meraklara saldıydım kendimi! :)

derindarbe200

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İphone 5 tabiki fakat dersinki illa android kullancam tabiki HTC.

Htc müzik konusunda zaten ilk notu kapıyo beats audio desteği ile.

Nvidia işlemci kullanması ve kendine özel arayüzü ve kasa sağlamlığı derken s3 ü tuzla buz eder HTC.

Zaten bu devirde iyi telefon kullancaksan ya İphone yada Htc alacaksın.

1Droid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İphone 5 tabiki fakat dersinki illa android kullancam tabiki HTC.

Htc müzik konusunda zaten ilk notu kapıyo beats audio desteği ile.

Nvidia işlemci kullanması ve kendine özel arayüzü ve kasa sağlamlığı derken s3 ü tuzla buz eder HTC.

Zaten bu devirde iyi telefon kullancaksan ya İphone yada Htc alacaksın.
Müzikte tabikide htc ancak yapılan her karşılaştırmada s3 ün üstünlüğü aşikar.Bir de kullanan deneyimli insanların yorumlarıda s3 tarafında ben o nedenle s3 e karar kıldım yine de teşekürler yorum için :)

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11
HTC kalitesini tadmamış insanlar S3 diyebilir ama bu zevki uzun yıllar tadmış biri olarak One X +'yı öneririm.

blake

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S3...şimdiye kadar ki en baba cihaz,,

golge1710

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Riptide gp yükle gör s3 mü onex mi.testlere bakarsan s3 ama kullanınca gerçekler ortaya çıkıyor.s3 te detayların yarısı görünmüyor.daha bugün denedik.s3 ün üstün falan olduğu yok.bir arkadaş neden s3 te renkler daha canlı diye sormuş.canlı değil kardeş parlak.s3 te iki hücreli renk pikselleri kullanılmış.onex te 3 hücreli.samsung aklınca milleti kekliyor.s3 ün ekranı daha iyi diyen arkadaşlar önce bir arastisinlar.ayrıca yorum yaparken ikide bir test sonuçlarını getirmeyin temcit pilavı gibi.sonuçta siz twlefonunuzda test programı kullanmayacaksiniz.iddia eden varsa s3 ün çalıştırıp onex in çalıştırmakta zorlanacağı bir program. Oyun vs soylesinlerde bizi sasirtsinlar.programı aynı anda s3 ve onex te deneyeceğim.ama önce s3 fanlari riptide gp yi onex le beraber bir demesinler.ağlamak yok ama.

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
one x+ çıkmış galiba. one x+'da batarya çıkarılabiliyor mu hafızası kaç, microsd takılabiliyo mu? pili kaç saat gidiyor?

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
One X'in şarj sorunu diye bir sorun yoktur. Taş devrinden kalma şeyler yazmayın. :)

İkisini alıp deneyip hangisini beğendiysen onu almalısın. İkisinin de diğerinden üstünlüğü yok.
Madde madde analiz edeceksek;

One X'in işlemcisi daha iyi
ekranı daha iyi
kamerası bazı koşullarda daha iyi
malzemesi daha iyi
yazılımı daha işlevsel
dayanıklılığı daha iyi

S3'ün grafik işlemcisi daha iyi
yazılımı daha hafif ve hızlı
kamerası bazı koşullarda daha iyi
pili az biraz daha başarılı
sd kart ve değişebilen pil önem verenler için elbette kritik konular.

one x+ çıkmış galiba. one x+'da batarya çıkarılabiliyor mu hafızası kaç, microsd takılabiliyo mu? pili kaç saat gidiyor?

64 gb ve hayır hayır soruların cevabı :)
Pili %25-30 arası daha iyi gidiyor disipline göre değişmekle beraber.

Test sonuçlarını getirenler de bu arada One X'in en eski sonuçlarını getiriyorlar.
Benchmark konusu açmıştım, uzun zamandır bakmadım şimdi kendime kapak yapabilirim ama pek S3 sahibi yoktu konuda =)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
HTC = BMW-Mercedes-Audi
SAMSUNG = Tofaş-Fiat-Dacia
Karar senin!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s3 var bende ben beğenmedim bence daha hızlı olabilirdi one x taraftarıyım

Son mesajlar