Soru Okumak mı Çalışmak mk?

Bu konuyu okuyanlar

taha.py

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Merhaba arkadaşlar. Şahsen okula çok fazla bir ilgim yok. Sorum şu, okumak mı çalışmak mı? 16-17 yaşlarında çalışmanın avantajı ve dezavantajı nelerdir? Tavsiyelerinizi bekliyorum, herkese iyi forumla.

SerBronze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
Merhaba arkadaşlar. Şahsen okula çok fazla bir ilgim yok. Sorum şu, okumak mı çalışmak mı? 16-17 yaşlarında çalışmanın avantajı ve dezavantajı nelerdir? Tavsiyelerinizi bekliyorum, herkese iyi forumla.
Öncelikle yaşın çok genç okumaya hevesin yoksa seni zaten kimse okutamaz kendimden biliyorum herkes okumanı ister tabi ben sana çalışmak ile ilgili tavsiye verebilirim eğer bu yaşlarda güzel bir fabrikada çalışmaya başlarsan kira,su,doğalgaz gibi şeyleri ödemeyeceğin için para sana fazlasıyla yetecektir ve fazla bile gelebilir çok dışarıya takılmayan biriysen ve fabrikalarda çalışınca belli makinelerde ustalaşırsın sorunlarını anlarsın bu yıllarda makine ustuları çok iyi kazanıyor ve fabrikalarda maaş gerek olduğun konuma veya kadrolu çalışmana göre asgari ücretten yüksek alırsın ve asgari ücret arttıkca senin maaşında artar benim tavsiyem okumaya cidden niyetin yoksa çalışmandır.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Çalışırsan mantıklı yükselebileceğin birşey seçmen lazım. Okursan iyi bir okul üniversite olmalı.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,597
Calismayi degilde okumayi tavsiye ederim.

Son mesajlar