Okulun parasıyla kendine araba alan müdür

Bu konuyu okuyanlar

tEmptation

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Arkadaşlar merhaba okuduğum lisenin müdürü okula yardım için verilen parayla kendisine mercedes aldı. Görevini kötüye kullanıyor yani. Bu müdürü şikayet edebileceğimiz herhangi bir yer var mı?

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Bu kanaate nasıl vardınız peki? Kendisi mi söyledi böyle bir durum olduğunu? Tahmininiz mi?

Boyga TV

Doçent
Reaksiyon puanı
275
Bulunduğun yerin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne veya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne konu ile ilgili dilekçe verebilirsin.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Bana yine mazi yaşattın. Bostancı'nın 'Âmil Bey'i! Okulumuzun müdürüne bu para göz hali yüzünden eski Hayat Bilgisi dizisinden Amil Bey lakabını takmışlardı. Tepkiler üzerine müdür bey Bostancı'dan Ataşehir'e sözüm ona sürülmüştü.

İl milli eğitime dilekçe verebilirsin.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Lada Samara neyine yetmiyor ? hırsız müdür...

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Devlet okulu mu? Ayrıca okulun parasıyla aldığını nerden biliyorsun kanıtın var mı?

tEmptation

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Devlet okulu mu? Ayrıca okulun parasıyla aldığını nerden biliyorsun kanıtın var mı?
Evet devlet okulu. Yazın staj yaparken müdürün konuşmasına şahit oldum. Zaten bir kaç öğrenci biliyormuş daha önceden bizim sınıftan.

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Olacak iş değil. Belki yanlış anlama olmuştur.

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Kimi kime şikayet ediyorsun? Bugün okul müdürlüğü / müdür yardımcılığı yapan kişilerin en az %80'i arkasını bir yerlere dayayarak o makama geldi ve yaptıkları usulsüz işler için de onlara güveniyorlar. İstersen bakanlığa git, çok bir şey değişmez.

Reaksiyon puanı
2
Çok bir şey değişecektir. Sen gerekli kurumlara şikayetini ver. Soruşturma ya da açığa alma dahi olabilir.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Cimer’e Kaymakamlığa şikayet edebilirsiniz.

Devlet memurları belli aralıklarla mal beyanında bulunur.

Ev - Araba gibi ciddi meblağlar tutan şeyler aldıklarında bunu 1 ay içerisinde ek mal beyanı ile kurumlarına bildirirler.

Şikayet durumunda müfettişler eski mal beyanı ile yenisini karşılaştırır ve şüpheli bir durum olması durumunda devlet memurluğundan atılmaya kadar cezalar söz konusu olabilir.

Ha minareyi çalan kılıfını hazırlamış ise şikayetiniz sonuçsuz kalır.

Müdürünüzün aracı kendi şahsi mal varlığı, babadan dededen kalma arsa tarla va gibi kaynaklarla almış olma ihtimali de var.

Bunları mal beyanlarında belirtmiş olması gerekir.

Öğrenci dedikodusu ile kimsenin de günahını almam.

Öğretmenin malı mülkü özel hayatı öğrenci milletinin magazinidir. Ve sansasyonel dedikodular gerçek olmasa da öğrencilerin inanmaya bayıldığı hikayelerdir.