Okulun parasıyla kendine araba alan müdür

tEmptation

Üyecik
Arkadaşlar merhaba okuduğum lisenin müdürü okula yardım için verilen parayla kendisine mercedes aldı. Görevini kötüye kullanıyor yani. Bu müdürü şikayet edebileceğimiz herhangi bir yer var mı?

well tube

Doçent
Bulunduğun yerin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne veya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne konu ile ilgili dilekçe verebilirsin.

Dora

www.ecrindora.com
Yönetici
Super Moderator
Bana yine mazi yaşattın. Bostancı'nın 'Âmil Bey'i! Okulumuzun müdürüne bu para göz hali yüzünden eski Hayat Bilgisi dizisinden Amil Bey lakabını takmışlardı. Tepkiler üzerine müdür bey Bostancı'dan Ataşehir'e sözüm ona sürülmüştü.

İl milli eğitime dilekçe verebilirsin.

Emir Timur

Profesör
Kimi kime şikayet ediyorsun? Bugün okul müdürlüğü / müdür yardımcılığı yapan kişilerin en az %80'i arkasını bir yerlere dayayarak o makama geldi ve yaptıkları usulsüz işler için de onlara güveniyorlar. İstersen bakanlığa git, çok bir şey değişmez.

Elbruz46

Rektör
Cimer’e Kaymakamlığa şikayet edebilirsiniz.

Devlet memurları belli aralıklarla mal beyanında bulunur.

Ev - Araba gibi ciddi meblağlar tutan şeyler aldıklarında bunu 1 ay içerisinde ek mal beyanı ile kurumlarına bildirirler.

Şikayet durumunda müfettişler eski mal beyanı ile yenisini karşılaştırır ve şüpheli bir durum olması durumunda devlet memurluğundan atılmaya kadar cezalar söz konusu olabilir.

Ha minareyi çalan kılıfını hazırlamış ise şikayetiniz sonuçsuz kalır.

Müdürünüzün aracı kendi şahsi mal varlığı, babadan dededen kalma arsa tarla va gibi kaynaklarla almış olma ihtimali de var.

Bunları mal beyanlarında belirtmiş olması gerekir.

Öğrenci dedikodusu ile kimsenin de günahını almam.

Öğretmenin malı mülkü özel hayatı öğrenci milletinin magazinidir. Ve sansasyonel dedikodular gerçek olmasa da öğrencilerin inanmaya bayıldığı hikayelerdir.

Son mesajlar