Okullar Ne Zaman Açılacak?

Hakan Göçmez

Asistan
Reaksiyon puanı
24
1VWOQ5.jpg

Okullarda dağıtılan karnelerin ardından gözler okulların ne zaman açılacağına çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan eğitim takvimine göre 15 tatilin sona ereceği tarih 6 Şubat Pazartesi olacak.

Tatil 16 Gün Olacak

16 gün sürecek tatil Pazartesi günü sabah çalacak okul zili ile birlikte sona erecek. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan 2016-2017 eğitim öğretim yılı takvimi üzerinden okulların açılış ve kapanış tarihleri ile ilgili resmi bilgilere ulaşmak mümkün.

Okullar Ne Zaman Kapanacak?

Okulların sona ereceği tarih 9 Haziran 2017 Cuma günü olacak. 6 Şubat Pazartesi başlayan okullar bu açıdan 9 Haziran'a kadar normal eğitimin devam etmesiyle birlikte 9 Haziran'da sona erecek.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan 2017-2018 öğretim yılında ise 18 Eylül 2017 tarihi itibariyle okullar başlamış olacak. 2017 2018 eğitim yılının ara tatili ve dönem sonunun ne zaman olacağı ile ilgili kesin tarihler şu ana kadar kesinleştirilmemiş durumda.

Bu açıdan eğitim yılının bitmesiyle birlikte yapılacak hazırlıklar sonucunda önümüzdeki yılın eğitim takvimi hazırlanarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulacak.