Yardım Okulda zorbalığa uğruyorum

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
58
Hocam ben sakin sakin yazıyorum. Kuduran sizsiniz. @BehzatAmirim ve @Applemania hocalarımla aramızda tatlı bir rekabet var lâkin sizi anlayamadım.
Yok fight club izle yok onu yap saçma sapan tavsiyeler ile adamın kafasına girmeye çalışıyorsun 11e geçtim diyor 2 senede okulu bitecek adam akıllı kendini savunmayı öğrenip vücut yapmak istese zaten okulu bitecek teknoloji konusunu okul konusunda devam ettirdiğinize göre kim kuduruk kim sakin belli oluyor. daha da alıntı yapıp konularıma cevap vermeyin uğraşacak halim yok

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,936
Yok fight club izle yok onu yap saçma sapan tavsiyeler ile adamın kafasına girmeye çalışıyorsun 11e geçtim diyor 2 senede okulu bitecek adam akıllı kendini savunmayı öğrenip vücut yapmak istese zaten okulu bitecek teknoloji konusunu okul konusunda devam ettirdiğinize göre kim kuduruk kim sakin belli oluyor. daha da alıntı yapıp konularıma cevap vermeyin uğraşacak halim yok
Bak dostum sende kıtlık sezdim. Konu sahibi isterse 30 yaşında olsun yinede öz güvene ihtiyacı var. Söylediklerim bunun içindi.

Reaksiyon puanı
58
Hayal dünyası diyorsunda sen nerede yaşıyorsun?
Sana zorbalık yapanın yüzüne bakıyorsun sanırım her zaman.

Yoksa her üstüne adam geldiğinde evdekilere kaçıp şikayet mi ediyon? Beni dövüyorlar diye.
Adam gelir seni iter, kakar, hakaret eder. Sen gidip kafasına sandalye attığın zaman hem haksız olursun hem okul hayatını tehlikeye atarsın ve şikayet edilirsen onun ile uğraşırsın. 2-3 zargana itip kaktın çok ozguvenlisin galiba gidip anaya babaya şikayet edecek kadar korkak değilim eylül sonu mahkemem var ?

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,936
Benim için yazdığını okuduğumda yeterli argümana sahip olmadığını anlıyorum.

Reaksiyon puanı
58
Bak dostum sende kıtlık sezdim. Konu sahibi isterse 30 yaşında olsun yinede öz güvene ihtiyacı var. Söylediklerim bunun içindi.
Cevap verme, alıntı yapma demeye rağmen inatla kasiniyorsaniz kıtlık sizdedir hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

kudurukluğunuza aynen böyle devam edin hocam anaya babaya sabır dilerim? @kayn

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,936
Cevap verme, alıntı yapma demeye rağmen inatla kasiniyorsaniz kıtlık sizdedir hocam

kudurukluğunuza aynen böyle devam edin hocam anaya babaya sabır dilerim? @kayn
Hocam nerede kudurmuşum ben??? Gerçekten sesli gülüyorum şu an halinize. Caps Lock ile mesaj yazan+ hakaret eden sizsiniz kuduran benim. Anlıyorum.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,980
Adam gelir seni iter, kakar, hakaret eder. Sen gidip kafasına sandalye attığın zaman hem haksız olursun hem okul hayatını tehlikeye atarsın ve şikayet edilirsen onun ile uğraşırsın. 2-3 zargana itip kaktın çok ozguvenlisin galiba gidip anaya babaya şikayet edecek kadar korkak değilim eylül sonu mahkemem var ?
İter kakar hakaret eder ve karşılığın fazlasıyca alır. Şimdiki çocuklar neden böyle anne çocuğu be. Nasıl korkuyorlar be

Kavganı da yapmasını bilesin ki mahkemelik olmayasın. gerçi neden mahkemelik olmuşsun orasını bilmiyorum.

Reaksiyon puanı
58
İter kakar hakaret eder ve karşılığın fazlasıyca alır. Şimdiki çocuklar neden böyle anne çocuğu be. Nasıl korkuyorlar be

Kavganı da yapmasını bilesin ki mahkemelik olmayasın. gerçi neden mahkemelik olmuşsun orasını bilmiyorum.
Dövmek - Sandalyeyi kafaya atmak arasında o kadar çok fark var ki

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Hocam tekrar söylüyorum, o 1 yıl içerisinde her geçen gün geliştiğini hissedecek ve özgüven kazanacak. Benim demek istediğim kas çalışsın insanlar ordan korksun değil. @BehzatAmirim hayal dünyasıyla falan ilgisi yok hocam.
Hocam şimdi Fight Club izleyin demişsiniz.Filmin asıl amacı hayatım monotonluğunu kırmak.Zaten biz Türkler için kırılmış durumda.Dediğim gibi.Arkadaş edinmeli ilk başta.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,980
Dövmek - Sandalyeyi kafaya atmak arasında o kadar çok fark var ki
Biz defalarca yapmışız eee nolmuş. Göz kızıştımı birşey görmez önünde.

eeee tabi savaştığımda şimdiki çocuklar gibi kimse kimseyi gidip eve şikayet etmiyordu.

O olay okulda savaşan kesim arasında kalıyordu. Az daha birini boğup öldürmüştüm kendisine zorla getirdiler adamı. Sonra yeniden herkes birbiriyle şakalaştı felan. Hiç oralı değildik yani.

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,936
Hocam şimdi Fight Club izleyin demişsiniz.Filmin asıl amacı hayatım monotonluğunu kırmak.Zaten biz Türkler için kırılmış durumda.Dediğim gibi.Arkadaş edinmeli ilk başta.
Hocam size hak veriyorum, Türk genci olarak bir değerimiz kalmadı zaten ama arkadaşın problemi kişisel, az önce yine izledim , filmi 4. izleyişim her izlediğimde hayatıma nerdeyse etki edecek bir şey çıkartıyorum. Konu sahibine önerdim ama tabii ki bir film izleyerek olmaz, sizin dediğiniz gibi arkadaş edinmesi lazım, spor yapması lazım vs.

Biz defalarca yapmışız eee nolmuş. Göz kızıştımı birşey görmez önünde.

eeee tabi savaştığımda şimdiki çocuklar gibi kimse kimseyi gidip eve şikayet etmiyordu.

O olay okulda savaşan kesim arasında kalıyordu. Az daha birini boğup öldürmüştüm kendisine zorla getirdiler adamı. Sonra yeniden herkes birbiriyle şakalaştı felan. Hiç oralı değildik yani.
Hocam siz benim kavgama gelin.

Son düzenleme:

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
sadace vücüt calışmakla bitse keşke yani sadace fitnessa verdigimiz para olsa yeter.protein tozu vb bunlar enaz ayda 2000tl istiyen şeyler
Protein tozu olmasa bile Protein'i yüksek besinler ile beslenmek her ağırlık çalışmadan önce mesela. Örn. Et yemek.

spacenet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Korkunu yen ve git onlarla erkek gibi dövüş dostum en fazla dayak yersin kaşın gözün yarılır, o adrenali hayatta bir kere tatman lazım. Daha sonrasında sana bulaşmaya yeltenmezler.

spacenet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
sonra gelip gecip döverler
Dediğim gibi iş sen de bitiyor sen korkarak davranmaya devam edersen onlarda bunu bilip daha çok yüklenecekler eğer dediğimi uygulayıp sağlam bir iki tane geçirirsen bir şey yapacaklarını sanmıyorum, ha yine yaparlarsa şayet yine kavga et pes etme, hayatın boyunca korkak olursan kaybeden sen olursun diğerleri yaşamaya devam eder.
.

LuciElite

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sessiz kalmak, onların daha çok yüz bulmasına sebep olacak. Hocalara rehberlikçiye gidersen de o zorbalık yapanlar kinlenecek, tenha yer arayacaklar. Bu yüzden dövülecek olsan bile tepkiyi ortaya koyarak karşılık vermen lazım. Grup halinde geliyorlar ise teke teke davet et yine dövül ama karşılık ver. Buna alıştığında onlardan birini bile devirmek sana özgüven verecek ve en azından kendini ezik hissetmeyeceksin. Spora gitmek uzun süreç azim ve maddiyat gerektirdiği için en azından kendini evde şınav çekmeye alıştır. Burası Türkiye, karakteri olmayan insanlar laftan anlamayacağı için onların dilinden cevap vermen gerekir. Ben de isterim kavgasız bi çözüm yolu olsun ama işte olmuyor. Ve "MaX sDn zEkaSı" diyen arkadaşlar, her şeyin en iyisini siz bilmiyorsunuz ve forumların amacı farklı fikirlerin söylenmesidir, insanları soğutmayın.

spacenet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
sessiz kalmak, onların daha çok yüz bulmasına sebep olacak. Hocalara rehberlikçiye gidersen de o zorbalık yapanlar kinlenecek, tenha yer arayacaklar. Bu yüzden dövülecek olsan bile tepkiyi ortaya koyarak karşılık vermen lazım. Grup halinde geliyorlar ise teke teke davet et yine dövül ama karşılık ver. Buna alıştığında onlardan birini bile devirmek sana özgüven verecek ve en azından kendini ezik hissetmeyeceksin. Spora gitmek uzun süreç azim ve maddiyat gerektirdiği için en azından kendini evde şınav çekmeye alıştır. Burası Türkiye, karakteri olmayan insanlar laftan anlamayacağı için onların dilinden cevap vermen gerekir. Ben de isterim kavgasız bi çözüm yolu olsun ama işte olmuyor. Ve "MaX sDn zEkaSı" diyen arkadaşlar, her şeyin en iyisini siz bilmiyorsunuz ve forumların amacı farklı fikirlerin söylenmesidir, insanları soğutmayın.
Katılıyorum dostum

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Ben de çok yaşadım ve bu haller beni okuldan soğutmuştu. Öyle olmasaydı daha iyi yerlerde olabilirdim. Babana dedi “bana bir tabanca alır mısın, kendimi korumam gerekiyor.” Belki o zaman işin ciddiyetini anlar.

zorrt

Dünya'nın NPC'si
Reaksiyon puanı
156
Rehberlik hocasıyla falan konuş bence.

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Kardeşim sen boşver burdaki yok vücut yap yok arkadaş edin yok rehber öğretmene söyle falan laflarını bunlar boş. Sana verebileceğim tek tavsiye merdivenaltı diye tabir edilen ucuz yollu boks salonları var. Git 5-6 ay 1 sene takıl orda bak sana yemin ediyorum boksu öğren tillahı gelse aklını alırsın bidaha da bulaşamazlar

supraadam

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Kardeşim sen boşver burdaki yok vücut yap yok arkadaş edin yok rehber öğretmene söyle falan laflarını bunlar boş. Sana verebileceğim tek tavsiye merdivenaltı diye tabir edilen ucuz yollu boks salonları var. Git 5-6 ay 1 sene takıl orda bak sana yemin ediyorum boksu öğren tillahı gelse aklını alırsın bidaha da bulaşamazlar
kardesim boks yapmakla vücut calısmak aynı şey olmasa bile aynı işlev yani kendine bir seyler katıyosun

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
kardesim boks yapmakla vücut calısmak aynı şey olmasa bile aynı işlev yani kendine bir seyler katıyosun
Aynı şey değil emin ol kardeşim.teknik çok önemli. Gerçek hayatta bizzat bunu gördüğüm için söylüyorum. Tahmini 1.65 civarı tipine baksan adam yerine bile koymazsın zayıf bir arkadaşım vardı. Bir gün sokakta 3-4 kişi baya bi yapılı tipler ama alacak verecek meselesiydi sanırım ben öyle hatırlıyorum şimdi adamları haşat etmişti. Yani diceğim şu ki boks kikboks gibi dövüş stili öğrenmek şart. Şu var şimdi hayatında hiç dayak yememiş adam sokakta dövüşemez. İstediğin kadar fizik yap patates çuvalından farksızsındir ki bıçak vs vs gibi aletlerle öldürüp cesedini çöpe atarlar. Boksta hem dayak yiyorsun hemde zamanla dövmesini öğreniyorsun. Boksörün yumruğu hukukta silah olarak geçiyor bunu da hatırlatayım

supraadam

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Aynı şey değil emin ol kardeşim.teknik çok önemli. Gerçek hayatta bizzat bunu gördüğüm için söylüyorum. Tahmini 1.65 civarı tipine baksan adam yerine bile koymazsın zayıf bir arkadaşım vardı. Bir gün sokakta 3-4 kişi baya bi yapılı tipler ama alacak verecek meselesiydi sanırım ben öyle hatırlıyorum şimdi adamları haşat etmişti. Yani diceğim şu ki boks kikboks gibi dövüş stili öğrenmek şart. Şu var şimdi hayatında hiç dayak yememiş adam sokakta dövüşemez. İstediğin kadar fizik yap patates çuvalından farksızsındir ki bıçak vs vs gibi aletlerle öldürüp cesedini çöpe atarlar. Boksta hem dayak yiyorsun hemde zamanla dövmesini öğreniyorsun. Boksörün yumruğu hukukta silah olarak geçiyor bunu da hatırlatayım
dediklerinde haklısın ama hem dediğini yapıp hem vücut calıstıgını düsünsene

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
dediklerinde haklısın ama hem dediğini yapıp hem vücut calıstıgını düsünsene
Boksörün vücüt çalışmasına gerek yok kardeşim. Adamlar safi kas zaten öyle balondan deği hap yada sterode gerek bile yok. Boks salonlarında sadece boks öğretilmiyor güç dayanıklılık ve vkondüsyon yüklüyorsun. bu biraz da sana bağlı tabi. Müsabık sporlar özellkle boks kikboks ve güreş öğrenmek şart

Reaksiyon puanı
769
Gençler psikolojik tamamen bozuldu okulda zorbalığa uğruyorum aileme dedim sabret dediler zaten 11 e geçtim 12 de staj var 3 gün ama napabilirim bu sene çok korkuyorum hergün satasiyorlar vuruyorlar neler neler bide benden çok kalıplı lar
Kavga etmeyi bilmiyomusun

Boksörün vücüt çalışmasına gerek yok kardeşim. Adamlar safi kas zaten öyle balondan deği hap yada sterode gerek bile yok. Boks salonlarında sadece boks öğretilmiyor güç dayanıklılık ve vkondüsyon yüklüyorsun. bu biraz da sana bağlı tabi. Müsabık sporlar özellkle boks kikboks ve güreş öğrenmek şart
Boks ve bjj dışında diğer dövüş sporları işe yaramaz aayrıca boksörün vucüt çalışmasına gerek yok mu? Boş boş konusma

Reaksiyon puanı
953
Üzerine koruyucu ekipmanlar giy çelik yelek vs gibi.Yanında elektro şok cihazı biber gazı bıçak taşı ve hepsini de kullanmayı öğren.Sana saldıran ilk kişiyi hastanelik edersen bir daha sana kimse karışmaz.Karşılık vermediğin zaman daha çok üstüne gelirler.
Mutlaka dövüş sanatları eğitimi almanı tavsiye ederim.Özellikle kesici delici aletleri kullanmayı ciddi şekilde çalışmalısın.

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Üzerine koruyucu ekipmanlar giy çelik yelek vs gibi.Yanında elektro şok cihazı biber gazı bıçak taşı ve hepsini de kullanmayı öğren.Sana saldıran ilk kişiyi hastanelik edersen bir daha sana kimse karışmaz.Karşılık vermediğin zaman daha çok üstüne gelirler.
Mutlaka dövüş sanatları eğitimi almanı tavsiye ederim.Özellikle kesici delici aletleri kullanmayı ciddi şekilde çalışmalısın.
Bir aksilik olur ve ömür boyu hapis veya hayatı kararır. Çözüm bu değil.

Okullarımızda gençler kanunsuz ve olduğu yerin tam aksine eğitimsiz ve vahşi yetişiyor. Acaba devlet ne zaman eğitimde ciddiyet ve terbiyeye geçecek?