Okul Dondurma ve Mazeret

Bu konuyu okuyanlar

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Okulu dondurup tekrar sınava hazırlanmak istiyorum ama benden mazeret belgesi istediler. Sağlık raporu almak neredeyse imkansız bu yüzden diğer seçenek fakirlik belgesi. Muhtarı ikna edip alabilir miyiz ? Eğer alırsam daha sonra aldığım bu belge bana sorun yaratır mı ?

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
fakirlik belgesinin mazeret olacağını sanmıyorum. okulda defter kitap bedava veriliyor diye biliyorum. katkı payı almazlar en fazla.

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
fakirlik belgesinin mazeret olacağını sanmıyorum. okulda defter kitap bedava veriliyor diye biliyorum. katkı payı almazlar en fazla.

Fakirlik belgesi mazeret olarak geçiyor. Bölüm başkanlığı sağlık raporu, muhtarlıktan alınmış fakirlik belgesi, askere gitmek için veya yurtdışında eğitim gibi nedenlerle doluyormuş. Üniversitede kimse bedavaya kitap vermiyor hocam. Teknik resim dersi için minimum 200 tllik eşya gerekiyor mesela. İnternette okuduğuma göre muhtara güzel anlatınca veriyormuş belgeyi. Benim aklıma takılan daha sonra sıkıntı olup olmayacağı.

enable

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Okulu dondurup tekrar sınava hazırlanmak istiyorum ama benden mazeret belgesi istediler. Sağlık raporu almak neredeyse imkansız bu yüzden diğer seçenek fakirlik belgesi. Muhtarı ikna edip alabilir miyiz ? Eğer alırsam daha sonra aldığım bu belge bana sorun yaratır mı ?

Okulda eğer 2 dönem öğrenim gördüysen mazeretsiz dondurabilir sin diye biliyorum. Bide şu var Eğer 2 dönem öğrenim görmediysen Tekrara sınava girip yeni bir üniversiteye yazılamaz sın !

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Okulda eğer 2 dönem öğrenim gördüysen mazeretsiz dondurabilir sin diye biliyorum. Bide şu var Eğer 2 dönem öğrenim görmediysen Tekrara sınava girip yeni bir üniversiteye yazılamaz sın !

Hazırlık okudum 1 sene. Hocam istediğiniz zaman sınava girip yeni bir üniversiteye kayıt olabiliyorsunuz hocam. Mazeretsiz dondurmada yapmıyorlar. Mazeret olmadan yapınca kuruldan geçmiyor.
Ben kaydımı donduracağım eğer istediğim bölüme yerleşirsem şuan okuduğum yerden kaydımı sildirip kazandığım yere kaydımı yaptıracağım.

enable

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Hazırlık okudum 1 sene. Hocam istediğiniz zaman sınava girip yeni bir üniversiteye kayıt olabiliyorsunuz hocam. Mazeretsiz dondurmada yapmıyorlar. Mazeret olmadan yapınca kuruldan geçmiyor.

Olabilir o zaman senin bu durumdan tek çıkar yolun fakirlik belgesi gibi duruyor. Bu konuya yoğunlaş sen. Bu arada Okul ve Bölüm ney ?

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Eğer donduramazsam okula gitmeyeceğim. Kaç yıl kalırsam kaydım silinir ?