Okul dondurma, KYK kredisi ve askerlik

Bu konuyu okuyanlar

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Öncelikle herkese hayırlı geceler. 19 yaşında Manisada inşaat mühendisliği okumaktayım. 09.10.1996 doğumluyum. İlk sene zor bazı nedenlerden dolayı istemeyerek tercih yapmak zorunda kaldım. Bundan dolayı her zaman kafamda tekrar hazırlanmak vardı. Bu sene okul puanım kırılmayacağı için ağustosundan başından beri çalışmaya başladım. Çok şükür çalışmalarımda sorun yok ama aynı anda üniversiteye gidersem bu beni hem yoracak hemde tam anlamıyla üniversite sınavına odaklanamayacağım. Bu yüzden okulu dondurma kararı aldık. Aklımda iki soru var. Birincisi eğer dondurursam beni askere çağırırlar mı ? Bunun için babam askerlik şubesinde çalışan meslektaşı ile iletişime geçti ama kendisi izinde olduğu kesin birşey söylemedi, muhtemelen çağırmayacaklarını ama yinede bunu teyit etmek için en son çıkan yönergelere bakmasını söyledi. Yani kesin cevap için adamın izinden dönmesini bekleyeceğim. Bir diğer soru ise şuan aldığım KYK kredisinde durum ne olacak ? Kesilip ödeme isteyecekler mi yoksa yatmaya devam mı edecek ? Bu sorulara netlik kazandırmak istiyorum. Şimdiden yardım edenlere teşekkür ederim.