Nur Tatar: "Doping hırsızlıktır"

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Rektör
Emektar
Katılım
12 Eylül 2009
Mesajlar
13,729
Çözümler
2
Reaksiyon puanı
18,153
Puanları
113
Yaş
38
1213212_620x410.jpg

Milli tekvandocu Nur Tatar, son dönemdeki doping olaylarını değerlendirdi.

Genç sporcularla "Tecrübe Konuşuyor" projesi kapsamında Ordu'da bir araya gelen milli tekvandocu Nur Tatar, sporda doping kullanımını desteklemediğini belirterek, "Kendi adıma konuşmam gerekirse doping hırsızlıktır" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Tecrübe Konuşuyor" projesi kapsamında alanlarında tanınmış, tecrübe sahibi isimler gençlerle bir araya gelerek bilgi ve birikimlerini paylaşmaya devam ediyor.

Projesinin Ordu ayağında gençler, Ordu Kültür ve Sanat Merkezi'nde milli tekvandocu Nur Tatar ve Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Akıncı ile buluşarak onların hayat hikayelerini, tecrübe ve önerilerini dinledi. Programın moderatörlüğünü ise Spor Spikeri Ersin Düzen gerçekleştirdi.

2016 Rio Olimpiyatları hakkındaki soruları cevaplayan Tatar, "Ben 2012 Olimpiyatları'nda gümüş madalya aldım ve belki de içimde kalan tek 'keşkem' odur. Final maçında neden durdum? Bunu hala kendime soruyorum. İnşallah bunu 2016'da yaşamamak için daha çok çalışıyorum, antrenmanlarım çok sıkı. Başarı aldıkça oraya daha çok konsantre olmaya başladım. İnşallah 2016'da hedefim altın madalya kazanmak. Allah izin verirse o madalyaya ulaşmak istiyorum ve gerçekten İstiklal Marşı'mızı Rio'da okutmak istiyorum. Bu zamana kadar aldığım başarıları herkese armağan ettim ve inşallah yine aynısını yaparım" ifadelerini kullandı.
 
Üst