Nur Tatar: Dövdüğüm 2 Kişiyi Babam Hastaneye Götürdü!

Bu konuyu okuyanlar

Katılım
24 Mayıs 2017
Mesajlar
7,164
Reaksiyon puanı
626
Puanları
113
Yaş
24
Dünya Tekvando Şampiyonu Nur Tatar Askari, Türkiye'de bir kadının kendini koruyabilecek kadar savunma sporu bilmesi gerektiğini, karşılaştığı bir olayda kendini korumak için 2 kişiyi dövmek zorunda kaldığını söyledi.

nur-tatar-8-7.jpg

Güney Kore’de düzenlenen Dünya Tekvando Şampiyonası’nda kadınlar 67 kiloda şampiyon olan ve geçen mayıs ayında İran asıllı tekvandocu Mehran Askari ile hayatını birleştiren milli sporcu Nur Tatar Askari, 12 Ağustos’ta yapılacak düğün hazırlıklarına başladı. Nur Tatar Askari, şampiyon olduktan sonra yaşamında fazla bir şey değişmediğini söyledi. Bu yolda elde ettiği büyük başarıların büyük bedellerinin yanı sıra çok güzel yanları da olduğunu söyledi. Askari, “Tekvando sayesinde bir eşim oldu, dünyalara bedel. Ailemin, akrabalarımın değil bütün Türkiye beni tanıdı. İnsanlar tanıyıp- tanımadan benim için dua etti, yanımda oldu. En önemli şeyler bunlar. Ayrıca sosyal hayatım, özgüvenim, okulda, eğitimimde, spor hayatımda birçok yükseliş başardım” diye konuştu.

“HAYALDİ GERÇEK OLDU”

Yaklaşık 10 yıl önce milli takıma girdiğini, bir gün dünya şampiyonu olacağını hep hayal ettiğini ifade eden Askari, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dünya, olimpiyat ve Avrupa madalyasını hep hayal ettim. Ülkemi temsil etmeyi, bayrağımı dalgalandırmayı çok küçük yaştan beri istiyordum ve buna ulaştım. O gün İstiklal Marşı çalarken ve o bayrağım en üst seviyede durduğunda gurur ve onur duydum. Bu madalyayı Türkiye’ye getirmek benim için çok güzeldi. Hayaldi gerçek oldu. İnşallah 2020’de de gerçek olur.”

Tekvandonun sert bir dövüş sporu olarak görülmesine karşın bir savunma sporu olduğunu söyleyen Askari, kız çocuklarının mutlaka kendini savunabilecek kadar savunma sporu bilmesi gerektiğini belirtti. Bir kadının kendini savunabilecek kadar tekvandoyu 4-5 ayda öğrenebileceğini aktaran Askari, şunları kaydetti:

“Günümüzde her kadının başına gelebilir. Türkiye’de bir kadın kendini koruyabilecek, savunabilecek kadar savunma sporu bilmesi lazım. Çünkü başımıza bir çok olay gelebiliyor. Bir sürü olay görüyor, yaşıyoruz. Ben bunu her zaman savunuyorum, Türkiye’nin genelinde doğuda, batıda kız çocuklarının tekvando ya da tekvandoya benzer, kendilerini savunabilecekleri branşları yapmalarını öneriyorum.”

“KENDİMİ KORUDUM”

“Antrenmandan çıkıp eve giderken yolda herhangi bir durumda kendimizi korumamız gerekiyor” diyen Askari, “Benim de başıma geldi. Ben de sonuçta bir kadın olarak kendimi savunabildim, koruyabildim. İki kişiydi. Onları dövmek zorunda kaldım. Kendimi koruduğum için ilk tepkim mutluydum. Hatta o kişileri babam hastaneye götürmüştü” diye konuştu.

2020 Olimpiyatları’ndan sonra tekvando sporculuğunu sonlandırmayı düşündüğünü belirten Askari, “Sonrasında tecrübelerimi gelecek nesillere aktarmak için çalışacağım. Ve kadınların özellikle tekvandoyu sevmesi için elimden geleni yapacağım” dedi.


Nur Tatar: Dövdüğüm 2 kişiyi babam hastaneye götürdü
 

KNMX

Dekan
Katılım
2 Temmuz 2017
Mesajlar
6,937
Reaksiyon puanı
3,753
Puanları
113
kardeşim sen de hep copy-paste biraz kendi düşüncelerini paylaşsan olmaz mı? tamam alıntıya razıyım da kendi düşüncelerini de koymalısın bence.
 
Katılım
12 Mart 2011
Mesajlar
35,215
Reaksiyon puanı
19,049
Puanları
113
kardeşim sen de hep copy-paste biraz kendi düşüncelerini paylaşsan olmaz mı? tamam alıntıya razıyım da kendi düşüncelerini de koymalısın bence.

Aktarılan haberde yorum olmaz güzel kardeşim. Sonuçta her haber bir alıntıdır ve yorumu da içinde barındırır.
 
Üst