.npsk virüs sorunu

Bu konuyu okuyanlar

samet5323

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
hiçbir sorun yoktu bilgisayarda fakat bi anda bilgisayarın yorulduğunu zorlandığını farkettim görev yöneticisini açtım farklı çalışan programları görünce hemen durdumdum bilgisayarı kapattım kardeşim haberim olmadan açtı gelip baktığımda bütün dosyalarımın sonu .npsk olarak gözüküyordu ve her klasörde metin belgesi vardı içinde şantajla ilgili mesajlar yazıyordu ingilizce şekilde 500 dolar istiyorlar bunun çözümü yokmudur program filan bütün dosyalar gitti

kinghaze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Yok, bu tür virüsler dosyalarını şifreler ve kullandıkları algoritma genellikle rastgeledir. Bu yüzden tüm disklerinizi her şeyinizi formatlamanız gerek. Daha sonra veri kurtarma programları ile önceki halleri (kaldıysa) geri getirmeyi deneyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken o dosya uzantısından 1 tane bile kaldıysa ve çalıştırılırsa yine tüm sistem şifrelenir.

samet5323

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
nasıl bulaştı hiç anlam veremiyorum sinir krizi geçireceğim dosyalar oyunlar umrumda değil ama bütün resimler videolar malesef gitti 50 tanenin arasında 1 tane resim anca çıkıyor açılan gerisi hep duran bir çöp ne yapayım yani geri alabilmek için 500 dolar mı vereyim nasıl bir dünya bu

kinghaze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
nasıl bulaştı hiç anlam veremiyorum sinir krizi geçireceğim dosyalar oyunlar umrumda değil ama bütün resimler videolar malesef gitti 50 tanenin arasında 1 tane resim anca çıkıyor açılan gerisi hep duran bir çöp ne yapayım yani geri alabilmek için 500 dolar mı vereyim nasıl bir dünya bu
Çok acımasız bir dünya, bu uzantıların bazılarının çözümü var ama artık akıllandılar. Bu yüzden rastgele algoritma kullanıyorlar ya fidyeyi ödeyip açtırıyorsun ya da direk her şeyi silip kökten kurtuluyorsun.

samet5323

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
nasıl ödeyip açtırabilirim ki 980 dolar diyorlar 3 gün içinde yatırırsam 500 dolar günümüzde 500 dolar en aşa ne kadar nerden bulayım o kadar parayı bir günümde güzel olsa şaşarım zaten
Mesaj otomatik birleştirildi:

polislerin yapabilme gibi bir şansları yokmu belki yardım edebilirler

kinghaze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
nasıl ödeyip açtırabilirim ki 980 dolar diyorlar 3 gün içinde yatırırsam 500 dolar günümüzde 500 dolar en aşa ne kadar nerden bulayım o kadar parayı bir günümde güzel olsa şaşarım zaten

polislerin yapabilme gibi bir şansları yokmu belki yardım edebilirler
İstersen dene, hiç bir sonuç çıkmayacaktır diye düşünüyorum.

Huseyin3342

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bugun aksam benimde basima geldi ayni durum. Yarin caresine bakacagim. Gununun denk gelmesi de cok ilginc. yoksa tesaduf mu.
Ayrica para yatirmayin. Acmama ihtimalleri de cok yüksek. Kim olduklarini dahi bilmiyorsunuz.
Bir kac oneri var cozum ile alakali ama yarin bilgisayar uzmani bir arkadasa sorayim. Ona gore yapayim. Sonuc alirsam haber ederim. Eger tesaduf degilse senden de şüpheleniyorum haberin olsun.

Ayni anlarda basimiza gelmiş. Bir flash bellek takmistim sanirim ondan sonra oldu. Eger burayi okuyarsaniz akliniza gelebilecek tum beddualari ettim haberiniz olsun.

3 gun içinde odeme onerisi de telasa sokmak. En kotu format atarsin silinir. Dunya covid 19 la ugrasiyor. Npsk da neymis. Saglik olsun. Benim gorusum sakin para gonderme. Benimde cok onemli belgelerim gitti ve asla 1 kuruş gondermeyecegim. Gonderirsem ekmeklerine yag sürmüş olup cesaretlendirecegim. Daha iyisini yapmak icin prim vermis olacagim. Kaldirir bilgisayari atarim cope ama 1 kurus bile alamazlar. 3.4 saat icinde bir kac yerde olmasi da gercekten cok ilginc. Burayi da okuyordur bu virüsü yazan.......... ... Gelde bilgisayari sana vereyim. Lazim olur. 1 kurus bile alamazsin benden. Bir formatlik yolu var. Lutfen bir cevap ver de kiyamete kalmasin tanismamiz.

Yazan seref... De buyuk ihtimal google ariyordur su an npsk izlerini. O yuzden görsün diye tekrar yaziyorum. NPSK. Virus. Npsk virus. M....Fu...

Son düzenleme:

samet5323

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
70 80 tane oyun gitti zerre umrumda değil ama 10 yıllık resimler videolar gitti içim ona yanıyor silmeye bile kıyamıyorum hala böyle giderse de silemicem belki insafa gelirler de yarın birgün iptal ederler şunu da dosyalar eski haline döner tek umudum o

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Geçmiş olsun.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
70 80 tane oyun gitti zerre umrumda değil ama 10 yıllık resimler videolar gitti içim ona yanıyor silmeye bile kıyamıyorum hala böyle giderse de silemicem belki insafa gelirler de yarın birgün iptal ederler şunu da dosyalar eski haline döner tek umudum o
Hocam bir adet fotoğrafı veya videoyu beleşe geri veriyorlarmış, şimdi fidye notlarını okudum. İsterseniz gönderin bitanesini.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Aynı WannaCry gibi bu, geçmiş olsun.

Capo00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Torrentten kaptım bu laneti. Ulan biz işsizlik maaşı bile alamayan adamlarız herif dolar istiyor bir de. :D
O askerlik anısı resimlere acıyorum sadece. Ama gerekirse yine askere giderim de bunlara para vermem.
Lanet olası microsoft'a da tövbe ediyorum. Yeterli gelirim olursa apple dünyasına giriş yapacağım.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Torrentten kaptım bu laneti. Ulan biz işsizlik maaşı bile alamayan adamlarız herif dolar istiyor bir de. :D
O askerlik anısı resimlere acıyorum sadece. Ama gerekirse yine askere giderim de bunlara para vermem.
Lanet olası microsoft'a da tövbe ediyorum. Yeterli gelirim olursa apple dünyasına giriş yapacağım.
Tekrardan geçmiş olsun, bazı veri uzmanları yapabiliyor bu işi, bir şansınızı deneyin. Belki olabilir.

Capo00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tekrardan geçmiş olsun, bazı veri uzmanları yapabiliyor bu işi, bir şansınızı deneyin. Belki olabilir.
Çok teşekkürler. Hiç anladığım bir alan da değil ama çözüm için internet araştırması yaptığımızda hep reklam viralleri çıkıyor. ''Şu programı satın alın çözelim!!, bana biraz para koklatın çözelim!'' tarzında sözde çözümler dolaşıyor hep. Kendi aptallığımızın kurbanı olduk yapacak bir şey yok.
Dostlar siz de üzülmeyin tecrübe oldu hepimize :D
Evgeniy Mikhailovich Bogachev yediğin paralar haram olsun ulan! :D

Capo00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dedim gülüm ben fakirim. O parayı size veremem. Bunu dedi;

You need to purchase an decrypt software and unique private key.
After you will get software, start it and decrypt all your data.
You can download video overview decrypt tool:
Decrypt Software.avi

Price of private key and decrypt software is 0.09 bitcoin with 50% discount.
0.09 bitcoin ~ 490 usd.

Before paying you can send 1 file for free decryption.
Send us your personal ID too.
Please note that files must NOT contain valuable information.

After payment we answer all your questions about server safety.

The easiest way to buy bitcoin is LocalBitcoins site.
You have to register, click Buy bitcoins and select the seller by payment method and price.
Video manual:
1 - You need register localbitcoins account:

2 - Buy bitcoins in localbitcoins video:

3 - Send your bitcoins to our wallet video manual:

Any bitcoin exchangers:
Binance.com
BuyBitcoin
CoinMonitor.io
CoinMama
Changelly.com
PAYEER
CEX.IO
Coinbase.com
Paxful.com
Coincafe.com
Giottus.com

Ondan sonra ben olumsuz bir mesaj daha attım ve bunu yazdı; (kısa ve öz)

You'll never restore your data without payment.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Dedim gülüm ben fakirim. O parayı size veremem. Bunu dedi;

You need to purchase an decrypt software and unique private key.
After you will get software, start it and decrypt all your data.
You can download video overview decrypt tool:
Decrypt Software.avi

Price of private key and decrypt software is 0.09 bitcoin with 50% discount.
0.09 bitcoin ~ 490 usd.

Before paying you can send 1 file for free decryption.
Send us your personal ID too.
Please note that files must NOT contain valuable information.

After payment we answer all your questions about server safety.

The easiest way to buy bitcoin is LocalBitcoins site.
You have to register, click Buy bitcoins and select the seller by payment method and price.
Video manual:
1 - You need register localbitcoins account:

2 - Buy bitcoins in localbitcoins video:

3 - Send your bitcoins to our wallet video manual:

Any bitcoin exchangers:
Binance.com
BuyBitcoin
CoinMonitor.io
CoinMama
Changelly.com
PAYEER
CEX.IO
Coinbase.com
Paxful.com
Coincafe.com
Giottus.com

Ondan sonra ben olumsuz bir mesaj daha attım ve bunu yazdı; (kısa ve öz)

You'll never restore your data without payment.
O nasıl bitcoin satın alınıp fidye yazılımını yapan kişiye gönderileceğini göstereceğini gösteren bir kılavuz.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Dediğimi yapmanızı şiddetle tavsiye ederim. Olmazsa şunu deneyin:
Sistem geri yüklemesi yapmayı da deneyebilirsiniz.

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Kaynak Fidye Virüsü Olarak Suan Maillere Özellikle Türk Telekom Adi Altında Yollanıyor Dıkkatli Olmak Lazım.. Verdıgım Lınk ile deneyın Bakalım sonuc ne olacak..

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Linux kur, bir daha uğraşma böyle şeylerle.

Zeron2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Dostum ilk olarak geçmiş olsun. Bunun gibi virüslere fidye virüsü deniyor para verilmezse biraz daha artıyor bütçe bence anlayan birisine gitmen faydalı olacaktır pek çözülecek bir virüs değil sanırım formatlayabiliyorsen formatla belki d diskinde dosyalar vardır onları kurtarırsın tekrardan geçmiş olsun.

Huseyin3342

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
D:/ ye de bulasmis. Bilgisayarda ne kadar dosya varsa hepsinde var ve tum ana klasorlere read me dosyasi atmis. Sistem geri yükleme calismadi. Videodakileri deneyen ve başarılı olan var mi.
Bir kac güne kadar format atacagim care bulamazsam.

TheNightMare.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Bunun bir çaresi olacağını sanmıyorum. Hiçbir şekilde o ücreti ödeseniz bile Verilerinizi kurtarabileceğiniz'in garantisi verilemez. Daha fazla beklemek yerine, Temiz bir Windows 10 kurulumu yapmanız Sizin için en iyisi olacaktır.

samet5323

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
format attım 2 tane hdd full oyun doluydu yaklaşık 60 tane oyun gitti umrumda değiller fakat 1 hdd 10 yıllık resimler videolar belgeler ne bileyim aklınıza gelecek herşey mevcuttu içim hala yanıyor kasadan çıkardım diski biçimlendirmek bile biçimlendiremedim içim elvermedi artık yola böyle devam edeceğiz