Note 5 VS A7 2017

Bu konuyu okuyanlar

Emre Katrancı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben Note 5 aldım ama hala değiştirme hakkım var a7 2017 ile ben a7 istiyordum ama adam paramı note 5 yatır daha iyi olur dediği için belirli bir süre dene dedi ve şuan note 5 var memnunum ama a7 2017 android 8.0 alıcakmış ve note 5 almıyacakmış sizden ricam lütfen yanıt verin sizce note 5 mi a7 2017 mi acil acil bu gün yanıt verin lütfen

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Ben Note 5 aldım ama hala değiştirme hakkım var a7 2017 ile ben a7 istiyordum ama adam paramı note 5 yatır daha iyi olur dediği için belirli bir süre dene dedi ve şuan note 5 var memnunum ama a7 2017 android 8.0 alıcakmış ve note 5 almıyacakmış sizden ricam lütfen yanıt verin sizce note 5 mi a7 2017 mi acil acil bu gün yanıt verin lütfen

Note 5 her türlü A7'den çok üstün ve şık bir telefon. Android 8.0 alma ihtimali çok çok düşük.

A7 (2017) için henüz Nougat yolda ve henüz 7.0 alamamışken her kim 8.0 alacak diyorsa Samsung sızıntılarının baş kaynağı olsa gerek. Ünlü sızıntı uzmanlarından biridir saygıyla karşılarız bu durumu.

Note 5'in güncel alıp almaması çokta mühim değil, o yüzden iade etme dursun elinde, güle güle kullan.

Emre Katrancı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Note 5 her türlü A7'den çok üstün ve şık bir telefon. Android 8.0 alma ihtimali çok çok düşük.

A7 (2017) için henüz Nougat yolda ve henüz 7.0 alamamışken her kim 8.0 alacak diyorsa Samsung sızıntılarının baş kaynağı olsa gerek. Ünlü sızıntı uzmanlarından biridir saygıyla karşılarız bu durumu.

Note 5'in güncel alıp almaması çokta mühim değil, o yüzden iade etme dursun elinde, güle güle kullan.
bencede öyle ama bütün sitelerde note 5 in almayıp a7 2017 8.0 alacağını yazıyor bende çok şaşırdım senin gibi ama nede olsa note 5 2 yıllık a7 2017 6 aylık bu farklar sence çok kafa karıştırıcı değil mi

lucifer31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Note 5 performans anlamında a7 2017'nin üzerinde bir cihazdır, s-pen de en büyük artılarındandır. Performans anlamında a7 2017 ile note 4 aşağı yukarı kafa kafaya sonuçlar vermektedir. Kısacası elinizde daha güçlü bir cihaz var. Ama; Note 5 2015 yılında tanıtılan bir cihazdır ve her samsung cihazı gibi 2 ana android sürümü alacaktır. Yani Android 7 Note 5 için son güncellemedir. a7 2017 artılarına bakarsak daha iyi batarya, Android 8 alacak olması (bu kesin, 2017 bir cihazdan bahsediyoruz), su ve toz geçirmezlik sertifikaları gibi artıları mevcut. 2 cihazında kendine göre artı ve eksileri var yani.

Son düzenleme:

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544

lucifer31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
6 aylık telefon diyorsun iyi güzelde henüz Android 7.0 Nougat ile tanışmış değil.

A7 (2017) Android 7.0 Nougat Güncellemesi Başlıyor
Samsung'un güncelleme konusunda ne kadar yavaş olduğunu hepimiz biliyoruz. Yılda 500 tane model çıkarırsan olacağı budur. Öte yandan a7 2017'nin güncellemeyi daha geç alması kadar doğal bir durum yok. Samsung güncellemeyi daima ilk o yılın ve önceki yılın amiral gemilerine verip daha sonra orta segment'e güncelleme dağıtır. Yani ve sonuç olarak bırakın a7 2017 yi, J7 2017 dahi Android 8 alacak.

Ha ben Note serisi haranıyım, note 7 mi istemeye istemeye geri vermiş biriyim ve note 8'i beklemedeyim. Fakat 2015 (note 5) ve 2017 bir cihazı güncelleme açısından karşılaştırmak anlamsız. Su, toz geçirmezlik, always on display vs . ve batarya konusunda a7 üstün. Fakat spen ve performans açısından note 5 öndedir elbette. Spen hayranı değilse a7'ye geçmesi kendisi açısından daha faydalı olacaktır.

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Note 5 bir NOTE.
A7 17 ise kıytırık A serisi telefon.
Kamera tarafında A7 2017 kesinlikle note 5'in video ve gece performansına yaklaşamaz. Note 5'de OİS var A7 17'de yok mesela
Onu geçtim A7 17 ile note 5 arasında net bir şekilde işlemci ve RAM (miktar ve teknoloji) farkı var. A7 17 alma keşke note 5 yerine S7 alaydın. S7 alabiliyorsun S7 al ama Note 5'i verip A7 17 alma.
--- Gönderi Güncellendi ---
A7'nin iki avantajı var batarya ve suya dayanıklılık
Android 8.0 alacak birde diyelim ki
Zaten Note 5'in arayüzü zibilyom tane özellik barındırıyor ve modern bir arayüz 8.0 gelse iyi olur ama şuan ihtiyacı yok. Zaten 1 sene daha güvenlik güncellemesi/performans güncellemesi alacak.

Reaksiyon puanı
5,172
eee SONUÇ ney yani
Bir note4 kullanicisi olarak sunu soyleyebilirim ki note5 a7 den daha güçlü ama şoylede bişey var ki bir yil sonra note5=çöp olucak ayni note4 gibi

o zaman cok pisman olursun ki suan a7 ninde note5 inde acamayacagi oyun yok ayni durum 2 yil sonrada gecerli olucak

Ben olsam a7 alirim

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Note5 satilipta a7 2017 alinacaksa cok buyuk hata.soyle bi gelisiguzel bakma sansim oldu a7 yi.hanima almayi dusundum ya menu gecislerinde bile ara ara hafif kasma vardi.olacak gibi degil.resmen para tuzagi yapmislar.adamlar yazmis iste ram su cpu su cart curt ama nafile.

Emre Katrancı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Note 5 bir NOTE.
A7 17 ise kıytırık A serisi telefon.
Kamera tarafında A7 2017 kesinlikle note 5'in video ve gece performansına yaklaşamaz. Note 5'de OİS var A7 17'de yok mesela
Onu geçtim A7 17 ile note 5 arasında net bir şekilde işlemci ve RAM (miktar ve teknoloji) farkı var. A7 17 alma keşke note 5 yerine S7 alaydın. S7 alabiliyorsun S7 al ama Note 5'i verip A7 17 alma.
A7'nin iki avantajı var batarya ve suya dayanıklılık
Android 8.0 alacak birde diyelim ki
Zaten Note 5'in arayüzü zibilyom tane özellik barındırıyor ve modern bir arayüz 8.0 gelse iyi olur ama şuan ihtiyacı yok. Zaten 1 sene daha güvenlik güncellemesi/performans güncellemesi alacak.
teşekkürler hocam
Bir note4 kullanicisi olarak sunu soyleyebilirim ki note5 a7 den daha güçlü ama şoylede bişey var ki bir yil sonra note5=çöp olucak ayni note4 gibi

o zaman cok pisman olursun ki suan a7 ninde note5 inde acamayacagi oyun yok ayni durum 2 yil sonrada gecerli olucak

Ben olsam a7 alirim
ama kamera ve performans bakımından üstün 4gb ram var note 5 de a7de 3gb 2 si dolu olkutan sonra 1 gb tyetersiz olur a7 de

M

Murat Burç

SDN Okuru

Ben olsam a7 alirim
Yahu note 4 kulübünde o kadar adam size Stock arayüz stabil demedi mi?
A7 17 o fiyata çöp çöp çöp o işlemci çöp bu kadar net çöp depolama olarak emmc vardı benim bildiğim ufs bile değil
A7 17 ALİNMAZ.

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
A7 17 o fiyata çöp çöp çöp o işlemci çöp bu kadar net çöp depolama olarak emmc vardı benim bildiğim ufs bile değil
A7 17 ALİNMAZ.

Aynen onu alicana ikinci el dedigin gibi note 4 al kafan rahat olsun(illa sam alinacaksa)

Reaksiyon puanı
5,172
A7 17 ALİNMAZ.
Bende biliyorum ancak sadece tecrübemi yazdim. Performans konusunda sikinti olmadığını ancak arayüzün yenilere göre çok dandik kaldiğini ve cihazin yavaş yavaş zorlanmaya başladığını yazdım. Suan bir cok kisinin boyle bir imkani olsa a7 2016 ile gözü kapalı değiştireceğini yazdim yadeyse bende biliyorum çöp olduğunu...

lucifer31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Note 4 (2014) cihazı performans olarak a7 (2017) ile aynı skorlara sahip düşünün. O performansı daha 2017 yılında yeni yeni orta segment telefonuna veriyor. Samsung amiral gemilerini bir başka yapıyor bu bir gerçek. Performans anlamında Note 5 a7'yi ezer. Bir de custom rom lardan anlıyorsanız ona bir de 1-2 ay sonra Note 8 romu çaktın mı off

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bende biliyorum ancak sadece tecrübemi yazdim. Performans konusunda sikinti olmadığını ancak arayüzün yenilere göre çok dandik kaldiğini ve cihazin yavaş yavaş zorlanmaya başladığını yazdım. Suan bir cok kisinin boyle bir imkani olsa a7 2016 ile gözü kapalı değiştireceğini yazdim yadeyse bende biliyorum çöp olduğunu...
Note 5'in arayüzünün 1 seneye eskiyeceğini düşünüyor musun?
A7 17 hatta tüm A serisi Samsung'un orta segmentte Apple'laştığı ve millete geçirme politikası uyguladığı bir seri o seri alınmaz. İstediği kadar arayüzü özellikli olsun.

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Note 4 (2014) cihazı performans olarak a7 (2017) ile aynı skorlara sahip düşünün. O performansı daha 2017 yılında yeni yeni orta segment telefonuna veriyor. Samsung amiral gemilerini bir başka yapıyor bu bir gerçek. Performans anlamında Note 5 a7'yi ezer. Bir de custom rom lardan anlıyorsanız ona bir de 1-2 ay sonra Note 8 romu çaktın mı off

Amirallerini iyi yapiyorda sadece 1 sene icin seneye ne adi geciyo ne sani.musteriye acimasizlik oluyo biraz :)caydirici bir sebep.

Reaksiyon puanı
5,172
Note 5'in arayüzünün 1 seneye eskiyeceğini düşünüyor musun?
A7 17 hatta tüm A serisi Samsung'un orta segmentte Apple'laştığı ve millete geçirme politikası uyguladığı bir seri o seri alınmaz. İstediği kadar arayüzü özellikli olsun.
Valla ben yazacagimi yazdim note5 in arayüzü grafiksel olarak eskimez ama elinize bi note4 alirsaniz ne demek istedigimi anlarsiniz tamam arayüz hala stabil ama bi inceleyin once sonrada a7 yi alin inceleyin.

Reaksiyon puanı
5,172
Exynos islemcilerde tw baseli rom portliyacaksaniz note5 den note8 e portlama yapamazsiniz cunku note8 8.0 ile gelecek(gelmese bile asil ozellikleri 8.0 ile gelecek) note5 ise 7.0 ayni kisaca 8.0 dan 7.0a note5 icin tw base port imkamsiz

Emre Katrancı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Amirallerini iyi yapiyorda sadece 1 sene icin seneye ne adi geciyo ne sani.musteriye acimasizlik oluyo biraz :)caydirici bir sebep.
ben sana katılmıyorum bende s3 mini vardı önceden 2015 ortasına kadar güncelleme aldı ve 2012 çıkışlı bir telefon

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250

Note5 inle mutlu mesut yasa :)hic bosuna macera alma basina.keske bi deneme sansin olsaydi daha iyi anlardin note5 inin kiymetini :)))

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
ben sana katılmıyorum bende s3 mini vardı önceden 2015 ortasına kadar güncelleme aldı ve 2012 çıkışlı bir telefon

S3 mini deme kardesim ya.oyle bi telefon dedinki hic yoruma acik degil :)oldurmedi surundurdu resmen.kullanicilari bana hak vericektir.hadi s3 filan desen bi derecede minisi olmadi :)

Emre Katrancı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
S3 mini deme kardesim ya.oyle bi telefon dedinki hic yoruma acik degil :)oldurmedi surundurdu resmen.kullanicilari bana hak vericektir.hadi s3 filan desen bi derecede minisi olmadi :)
bencede saçma oldu ama güncelleme kısmında demiştim ben 3 3.5 yıl diye

lucifer31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Exynos islemcilerde tw baseli rom portliyacaksaniz note5 den note8 e portlama yapamazsiniz cunku note8 8.0 ile gelecek(gelmese bile asil ozellikleri 8.0 ile gelecek) note5 ise 7.0 ayni kisaca 8.0 dan 7.0a note5 icin tw base port imkamsiz

Üzülerek söylüyorum ki Note 8 Android 8 ile gelmeyecek. En fazla Android 7.1.1 ile gelecek. Nougat tabanlı olduğu için de saf Note 8 portu kullanabilecek, tıpkı idarelik Note 4'üm de şu an saf Note 7 portu kullanıyor olmam gibi.

Reaksiyon puanı
5,172
Üzülerek söylüyorum ki Note 8 Android 8 ile gelmeyecek. En fazla Android 7.1.1 ile gelecek. Nougat tabanlı olduğu için de saf Note 8 portu kullanabilecek, tıpkı idarelik Note 4'üm de şu an saf Note 7 portu kullanıyor olmam gibi.
Samsungda bu yuzden bu romu ici bos cikaracak note serisinin ilk surumu %90 s serisi ile ayni olur