Note 20 Ultra Kanlı Canlı Karşımızda

Bu konuyu okuyanlar

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Satmayı düşündüm. Ama o kadar değer kaybediyorki hızla.. Birde android benim için daha iyi şuanlık. Özellikle kalemi aktif kullanıyorum. Samsung un bu işi becerebilmesi benim için daha iyi. Çünkü cidden Samsung biraz daha yazılımda kendini düzeltse tadından yenmez ve benim tercihim samsungdan yana olur.
Umarım en yakın zamanda düzeltiler.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Satmayı düşündüm. Ama o kadar değer kaybediyorki hızla.. Birde android benim için daha iyi şuanlık. Özellikle kalemi aktif kullanıyorum. Samsung un bu işi becerebilmesi benim için daha iyi. Çünkü cidden Samsung biraz daha yazılımda kendini düzeltse tadından yenmez ve benim tercihim samsungdan yana olur.
Hangi konularda memun değilisiniz yazılım açısından ?

LalaPapa

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Hangi konularda memun değilisiniz yazılım açısından ?
Özellikle klavyede hiç memnun değilim. klavye kısmı açılıyor yazmaya başlıyorum takıla takıla yazıyor.. bunu güya gizlemek için yumuşak bir geçiş yaptılar. arkada uygulama açıkken kilitlediğimde ve sonrasında açtığımda takılıyor cihaz.. aynı sorun arkada program açıkken ona döndüğümde de olabiliyor. Bu yazılımsal mı bilmiyorum Sonuçta içlerinde çok ciddi güçlü depolama birimleri var ancak videoları 4 gb dan sonrasında bölüyor. Hemde arada kare kaybolmuş şekilde. 4 gb 4gb bölüyor videolarımı. aklıma gelenler ve canımı sıkanlar bunlar

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Özellikle klavyede hiç memnun değilim. klavye kısmı açılıyor yazmaya başlıyorum takıla takıla yazıyor.. bunu güya gizlemek için yumuşak bir geçiş yaptılar. arkada uygulama açıkken kilitlediğimde ve sonrasında açtığımda takılıyor cihaz.. aynı sorun arkada program açıkken ona döndüğümde de olabiliyor. Bu yazılımsal mı bilmiyorum Sonuçta içlerinde çok ciddi güçlü depolama birimleri var ancak videoları 4 gb dan sonrasında bölüyor. Hemde arada kare kaybolmuş şekilde. 4 gb 4gb bölüyor videolarımı. aklıma gelenler ve canımı sıkanlar bunlar
Takılmayı ben şahsen hiç yaşamadım ki benim cihazım 9820.
Video bölme konusunda bir fikrim yok max 2 gblık video çekmişliğim var.
Klavye konusunda sonuna kadar haklısınız. Pass olmasa anında Gboard'a geçeceğim ama Pass'i çok sık kullanıyorum ve gizli modda yazdıklarımı kaydetmemesini de sevmiyorum. Klavye konusunda büyük ihtimal ya 2.5 ya da 3 ile büyük bir gelişme yaşanacaktır çünkü herkes muzdarip.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
İos androidden çalıyor derler ama tüm android modelleri tasarımları iOS tan çalıyor, nasıl olacak bu iş?

LalaPapa

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Klavye konusunda sonuna kadar haklısınız. Pass olmasa anında Gboard'a geçeceğim ama Pass'i çok sık kullanıyorum ve gizli modda yazdıklarımı kaydetmemesini de sevmiyorum. Klavye konusunda büyük ihtimal ya 2.5 ya da 3 ile büyük bir gelişme yaşanacaktır çünkü herkes muzdarip.
Ya inanın hiç samsung a yakıştırmadığım bir durum bu takılma mevzusu. Cidden güçlü bir cihaz klavyede takılmamalı. heleki amiral gemisi bir telefonda. Normal yerlerdeki takılmalarıda hiç anlamıyorum. Umarım tez zamanda o gelişme yaşanır çünkü cidden sorunu çözmek yerine 2.1 ile takılma esnasını yumuşatarak geçirme efekti getirmişler çok komik..

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
İos androidden çalıyor derler ama tüm android modelleri tasarımları iOS tan çalıyor, nasıl olacak bu iş?
Tümü değil ama çoğu evet. De artık tasarımları iphonelara benzemiyor. 2018de çok fazla iphone kopyası vardı ama.

Hepsi birbirinden çalıyor. Bence o özelliği daha iyi yaptıkları sürece çalmaları umrumda değil.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Ya inanın hiç samsung a yakıştırmadığım bir durum bu takılma mevzusu. Cidden güçlü bir cihaz klavyede takılmamalı. heleki amiral gemisi bir telefonda. Normal yerlerdeki takılmalarıda hiç anlamıyorum. Umarım tez zamanda o gelişme yaşanır çünkü cidden sorunu çözmek yerine 2.1 ile takılma esnasını yumuşatarak geçirme efekti getirmişler çok komik..
Mutlaka bir revizyon yapılır ve en iyi hale getirilir.
2.0 ile 2.1 arasındaki fark cidden hissedilir seviyedeydi aynı şeyi 2.5 sürümü ile de bekliyorum ben.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
S10 da yeni güncellemede kamerada 10x zoomdan 1x e geçince artık s20 serisindeki gibi akıcı bir şekilde 1x e geçebiliyor. Ama klavyesi arkadaşın dediği gibi bende de takıla takıla yazıyor.

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
s9 + cihazımda zaman zaman aynı takılmayı yaşıyorum . bende sanıyordum ki sadece bende böyle ...

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
S10 da yeni güncellemede kamerada 10x zoomdan 1x e geçince s20 serisindeki gibi akıcı bir şekilde 1x e geçebiliyor. Ama klavyesi arkadaşın dediği gibi bende de takıla takıla yazıyor.
Evet S20'de o geçişi görünce aşırı biçimde sinir olmuştum ama sonunda geldi sadece geniş açıya geçerken ufak bir hissediliyor ama o da ortadan kalkar büyük ihtimalle.
Aslında klavye oldukça donanımlı baya özellik ve özelleştirme seçenekleri de var ama ilginç bir şekilde takılıyor. İlginç tarafı ilk zamanlar yoktu bu ne zaman klavye tasarımı değişti bu takılma ortaya çıktı, bazen kaş yaparken göz çıkarıyor Samsung. Aynı şey parmak izinde de oldu hızı arttı ama efekt çirkinleşti.

Reaksiyon puanı
10,324
Note20 ultra'nın fiyatı sizce kaç lira olabilir?
Ben asgari 15 bin lira olacak diye tahmin ediyorum.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
1200$ olacak diyorlar, Türkiye’deki saçma mantığı ele alırsak(yeni model ülkesinde eskisinden daha ucuz olsa bile Türkiye’de daha pahalı oluyor) bence 13,000-14500₺ arası olacak.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Şu an iddia edilen fiyat 1300$ yanlış hatırlamıyorsam Note 10+ da aynı fiyatla satışa çıktı. Büyük ihtimalle 12-15 bin arası giriş yapar diye tahmin ediyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada tanıtımda fasulye şeklinde "Buds Live" veyahut "Beans" adıyla yeni bir kablosuz kulaklık da tanıtılacak. Uygun fiyatlı gelirse kesinlikle almayı düşünüyorum, aktif gürültü engelleyicisi de bulunuyor. Ama şekli biraz ilginç :)

20200712_010250.jpg

Son düzenleme:

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Tümü değil ama çoğu evet. De artık tasarımları iphonelara benzemiyor. 2018de çok fazla iphone kopyası vardı ama.

Hepsi birbirinden çalıyor. Bence o özelliği daha iyi yaptıkları sürece çalmaları umrumda değil.
Note 20 kamera bölümü nereye benziyor :)

Çok para, satamaz.

Her şey ortada.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Note 20 kamera bölümü nereye benziyor :)

Çok para, satamaz.

Her şey ortada.
Konu başlığıyla alakalı yorumlar yazın ki konu kirlenmesin. Konumuz iOS-Android tartışması değil Note 20 serisi hakkında :)

Reaksiyon puanı
8,023
Çocukları işe getirme gününde tasarladılar herhalde tasarımını. S10 son premium telefonuydu Samsung'un. Tasarım olarak bildiğin oyuncağa dönüştürdüler telefonu şuna bak.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Böyle yapacağına bir bak görsellere. Note 20’nin kamera modülü S10 lite’a mı daha benziyor yoksa 11 pro max’e mi?

C882DF94-2DD0-41CD-9157-9B1AFA1BF61F.jpeg
117AAA4C-4134-4419-A706-8179DCDF2567.jpeg
5D4B1C83-EDA9-4568-A2A3-9AFA5C391F31.jpeg

Şimdiden söyleyeyim. Modülü pro max’e benziyor diyorsan yalan söylüyorsun.

Reaksiyon puanı
8,023
Böyle yapacağına bir bak görsellere. Note 20’nin kamera modülü S10 lite’a mı daha benziyor yoksa 11 pro max’e mi?

Ekli dosyayı görüntüle 108162Ekli dosyayı görüntüle 108163Ekli dosyayı görüntüle 108164

Şimdiden söyleyeyim. Modülü pro max’e benziyor diyorsan yalan söylüyorsun.
Hocam ilk bakışta yanlış anlamayın ama cidden iPhone'dan esinlenildiği ortada. 11 serisi ile kamera köşede bir tepsi içine toplandıktan sonra S20 ve Note 20'de aynısını yaptı. Birebir aynısı değil ama esinlenildiği çok açık.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Hocam ilk bakışta yanlış anlamayın ama cidden iPhone'dan esinlenildiği ortada. 11 serisi ile kamera köşede bir tepsi içine toplandıktan sonra S20 ve Note 20'de aynısını yaptı. Birebir aynısı değil ama esinlenildiği çok açık.
Tepsi halinde toplamaktan bahsediyorsa haklı. 11 serisinden sonra hepsi böyle yapmaya başladı.

Ama modüle bakarsak s10 lite’a daha çok benziyor.

Bana “kamera bölümü neye benziyor” dedi. “Kameraların hepsini toplamasını kimden esinlendi” (ya da ona benzer bir şey) demedi

Son düzenleme:

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Son düzenleme:

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Ben size saha birşey demiyorum ? Siz bayağı bi bağlanmışsınız markaya.
BAĞLANMAK MI? Şaka mı bu?

Avrupadaki satılan Samsunglardan NEFRET EDİYORUM çünkü Exynos denen hayalkırıklığını barındırıyor.

Benim önceliklerim de performans ve video kalitesi. Bu ikisini en iyisini yapanda bir IPHONE. Param olursa ilk alacağım telefon iphone olur(performans ve video kalitesinde başkası daha iyi çıkmadığı sürece)

İphoneları severim ama FANBOYU değilimdir.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,141
Bu android telefonların Telefon özelliğini içinden çıkarsınlarda İşe yarar Gadget olsun.
Telefondan başka Herşeye yaryor.

Reaksiyon puanı
8,023
Bu android telefonların Telefon özelliğini içinden çıkarsınlarda İşe yarar Gadget olsun.
Telefondan başka Herşeye yaryor.
Gadget yerine Aygıt demeniz daha iyi olur. Araya yabancı kelime sokunca havalı olduğunu zannediyorsanız olmuyor , hatta bir fenomen sahanda yumurtayı yabancı şekilde söyleyince linç edilmişti.

Son mesajlar