Nokia N8'i beğendiniz mi?

Nokia N8'i beğendiniz mi?

• Evet

Kullanılan: 30 81.1%
  • Hayır

Kullanılan: 7 18.9%

• Kullanılan toplam oy
    37

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Alsam kesin beğenirdim : ) 6300 telefonum sıkmaya başladı,Yeni bir tane alcam.

brokenxxl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
lansmanı bugün yapılıyor ama ben balayını bitirmek üzereyim :D 4. gündeyim makine gerçekten mükemmel 5800 dan sonra ilk çağdan yeni çağa atlar gibi oldum...

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
bu sefer nokia türkiye bizi şaşırttı. genelde telefon çıkmadan önce lansman yapılırdı. haklısınız :) kullanan arkadaşlar, kendi deneyimlerini burada paylaşırlarsa şahane olur gerçekten de.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
kamera olayında hakkaten sapıtmışlar :D 12 megapiksel ve carl zeiss lens :D iphone 4'ten çok iyidir sanırım ama test etmeden de bişey diyemem. bu hafta sonuna kadar test merkezine de gelir sanırım.

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
xenon çift led flash :D Nokia sanırım geliyor ağırdan ağırdan :D

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
iPhone'da beğenilen ama Nokia'da olmayan pek çok özellik de artık yeni modelde var. Mesela ana sayfanın 3 sayfa olması, çift parmakla resim büyütme, her şeye tek tıklama (bazı yerlerde tek, bazı yerlerde de iki tıklama gerekiyordu) gibi özellikler epey iyi olmuş. Görsel anlamda da grafik hızlandırıcı etkisini gösteriyor. Ben de birçok kişi gibi merakle bekliyorum. Bugün sadece biraz kurcalama şansım oldu.

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
OpenVG 1.1 ve OpenGL ES 2.0 destekli 3D grafik hızlandırıcı,HDMI çıkışı üzerinden Dolby Digital Plus,Bluetooth ile kablosuz klavye mouse bağlama felan filan :D

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
onu merak ettim, acaba bu telefondan lcd'ye bağlayıp ne izleyebilir insanlar? ok, mesela çektiğin özel günün videosunu izlersin ama mesela oyun oynar mısın ya da film veya dizi izler misin?

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Çok pahalı ne de olsa nokia. Adamların ismi para ediyor :D

GeceBekcisi

Asistan
Reaksiyon puanı
9
onu merak ettim, acaba bu telefondan lcd'ye bağlayıp ne izleyebilir insanlar? ok, mesela çektiğin özel günün videosunu izlersin ama mesela oyun oynar mısın ya da film veya dizi izler misin?
Cihazı Wii kontrolörü gibi elde ivme ölçerli kontrolör olarak tutup dev ekrandan oyun oynamak gayet mantıklı, ki zaten göstermişler tanıtımda.

Ayrıca dev ekranda film/dizi izlemek için salona PC taşımak yerine USB belleğe filmi atıp doğrudan telefondan izlemekte mantıklı.

Son olarak bluetooth üzerinden klavye ve fare ile eşleştirip, cihazı da 720p çıkışla TV'ye bağlayıp koltukta oturarak dev ekranda internette dolaşmayı denemek lazım :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
olaylar fantezi şeklinde devam ediyor sanırım gecebekçisi :D senin de kulaklarını çınlattık lansmanda haberin olsun :)

Nickotin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu nedir yaa hangi çağda yaşıyoruz nokia'nın çıkarttığı telefona bak şaka gibi
heralde hız konusunda iphone 3gs ile kapışıyor :D
şuan zaten piyasada iki telefon var birisi iphone 4 diyeri samsung galaxy S bu telefona 1.000 tl niye veriyimki piyasanın en iyisi galaxy s almanızı tavsiye ederim
ben aldım çok memnunum herkesin bu telefonu deneyip öyle kararını vermesi lazım
ayrıca çok mp olmasının daha iyi bir kamera anlamına geleceğini düşüyor çoğu kişi, bunun bir satış politikası olduğu artık apaçık ortadadır...

kcr

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Kıskananlar çatlasın...

as66

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Param olsa 1 saniye düşünmem alırım :)

Bonney

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Ruyallarima giriyor ! :(
Gitti biriktirdiyim paralarim, baska bahara insAllah :).

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Lansmanla birlikte birkaç teknoloji sitesi de ön inceleme yapmış. Genel olarak tahmin edileceği üzere işletim sisteminin hantallığından söz ediliyor. Buna Symbian dışında bir de rakiplerin 1 Ghz işlemci hızı ve 512 Mb bellek karşısında, N8'in 680 Mhz'lik cpu'su ve 256 Mb'lık belleği ile yetersiz kalan donanım bileşenlerinin de büyük etkisi olduğu söyleniyor. 12 Mp'lik xenon flash'a sahip kameranın hem çekilen fotoğraflarda, hem de 720p video kaydında oldukça iyi iş çıkarttığı vurgulanıyor. HDMI çıkış, USB 3.0 bağlantı desteği gibi ilgi çekici özellikler de telefonu öne çıkaran yeniliklerden.

Ekleme: Symbian için yorum yapmayacağım. Nokia kendi işletim sistemi ile devam etmek istiyor, bunu artık anladık. Ayrıca işletim sistemini de sürekli geliştirip daha kullanılabilir bir hale getirecek ve güncellemelerle de bunu kullanıcılarıyla paylaşacak, bunu da anladık. Ancak şöyle harika özelliklerle donatılmış bir akıllı telefona neden en sıkı rakiplerinin yaptığı gibi 1 Ghz işlemci, 512 MB bellek koymayıp insanların şevklerini kırarsın be akılsız Nokia! (mazur görün) Grafik hızlandırma desteği oyunlarda başarılı gibi görünse de belli ki genel kullanımda hiçbir etkisi yok. Telefon resmen ağır kalmış.

Yakın zamanda Samsung da kendi işletim sistemini (Bada) taşıyan ilk akıllı telefonu Wave'i çıkardı. N8 360x640 piksel, 3.5'' lik amoled bir ekrana sahipken, aylar önce satışa sunulan wave dahi 480x800 piksel 3.3'' lik super amoled bir ekranla ve 1 Ghz cpu, 512 mb bellekle kullanıma sunuldu...
4'' lik super amoled ekrana ve Android işletim sistemine sahip Galaxy S'den hiç bahsetmeyeceğim...

Hep bir şeyleri eksik ya da yanlış yapmak zorunda mısın Nokia? Zorla Galaxy S ya da iPhone 4 aldıracaksın bana bir dünya paraya bee off.
Tek umudum gelecek hafta yapılacağı söylenen Symbian güncellemesi. Ayrıca haftaya Galaxy S'in yeni versiyonu konumundaki bir telefonun da Samsung tarafından lanse edileceği haberini okudum birkaç gün önce. Son tarih gelecek hafta. Ya Nokia'ya veda edeceğim ya da yola N8 ile devam edeceğim. Kısmet artık.

soner23

Profesör
Reaksiyon puanı
62
12 Mp'lik xenon flash'a sahip kameranın hem çekilen fotoğraflarda, hem de 720p video kaydında oldukça iyi iş çıkarttığı vurgulanıyor.

Bununda kötü tarafı incecik telefonda kamera çıkıntısı olmuş bu telefonda beğenmedim tek şek

nokia_n8_top_silver_604x604.png

kcr

Asistan
Reaksiyon puanı
14
İşlemci hızı ve ram'i yazılım aracılığıyla yükseltmek mümkün diye biliyorum. Birileri bu sorunun üstesinden gelecek çalışmayı yapacaktır mutlaka.

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar htc hd2 de 1ghz işlemci var de ne oluyor işletim sistemi kötü olduktan sonra donanım pek te önem taşımıyor.Şahsen ben cihazı aldımmı 1-2 sene boyunca hergün yeni bir şeyii keşfetmek yeni bir uygulsama yüklemek isterim.O yüzden şuan nokialar piyasadaki sistemli telefonlardan biri symbian 3 ü denemedim ama o da öyledir diye düşünüyorum.Mesela gidip şuan android alınmaz çünkü adam gibi uygulama geliştiricisi yok mesela ıphone bu konuda çok ilerledi.

Önemli olan işlemci hızı kameranın mp si değil telefonun yazılımı ile bize sunulabilen özellikleridir.12mp ama ıphone bundan daha iyi ve net bideo çekiyor bunun incelemesi var.Ben ıphone cu değilim ama gerçek bu.Telefon almadan önce adam gibi araştırmak çok önemli bende yazın alıcam araştırmalara o zaman başlıycam

fatihaktas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar telefonu cuma günü satın aldım. cihaz gerçekten çok hoş ve çok şık. ama tek artısı malesef bu. pazar günü arıza yaptı ve ahmet arkadaşımızın yayınladığı arızanın videosu benim cihazıma ait. nokia gerçekten beş para etmez bir markaymış. cihazın arkasında durmadıkları gibi iade,de kabul etmediler.
dün akşam format attılar şuan tekrar kullanıyorum ama cihaz aşırı yavaşladı ve ara ara kendini yine tekrar başlatıyor. birkaç saat önce yine kitlendi kendim hard reset attım. ya ciddi söylüyorum almak isteyen varsa hemen satabilirim keşke almasaydım çok ama çok pişmanım. bundan önce 5800üm vardı inanın bana bu cihazdan yüzlerce kat daha iyidir. kesinlikle almayın canım çok yandı.hatta incelemek için bile almayın elinize. neme lazım çöker falan üstünüze kalmasın.

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Arkadaşlar telefonu cuma günü satın aldım. cihaz gerçekten çok hoş ve çok şık. ama tek artısı malesef bu. pazar günü arıza yaptı ve ahmet arkadaşımızın yayınladığı arızanın videosu benim cihazıma ait. nokia gerçekten beş para etmez bir markaymış. cihazın arkasında durmadıkları gibi iade,de kabul etmediler.
dün akşam format attılar şuan tekrar kullanıyorum ama cihaz aşırı yavaşladı ve ara ara kendini yine tekrar başlatıyor. birkaç saat önce yine kitlendi kendim hard reset attım. ya ciddi söylüyorum almak isteyen varsa hemen satabilirim keşke almasaydım çok ama çok pişmanım. bundan önce 5800üm vardı inanın bana bu cihazdan yüzlerce kat daha iyidir. kesinlikle almayın canım çok yandı.hatta incelemek için bile almayın elinize. neme lazım çöker falan üstünüze kalmasın.

Buyur burdan yak... :) Geçmiş olsun arkadaşım.

watchers

Doçent
Reaksiyon puanı
9
videolarda yine sorun var neolur düzeltin artık

soner23

Profesör
Reaksiyon puanı
62

Öncelikle geçmiş olsun hakkınızı yasal yollardan arayın bulunduğunuz il veya ilçede hakem heyetine müracaat edin üstlerine gidin.