Nokia Lumia 920, 2.5 Milyon Satabilir!

tolgacem

Profesör
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
47
Nokia Lumia 920, 2.5 Milyon Satabilir!

Nokia'nın Windows Phone 8 tabanlı yeni amiral gemisi Lumia 920, Çinli kaynaklara göre 2.5 milyonu aşan bir siparişe ulaşmış olabilir. İşte Lumia 920 tarafına bir göz atalım.

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Birincisi kalitesiz ismi lazım olmayan bir site var Nokia ve windows haberleriniz aynı onların seviyesinde ikincisi bu çinli kaynakları açıklayında biz de öğrenelim son olarak hıı hıı evet evet bundan sonra Nokia WP telefonlar dışında hiçbir telefon satılmayacak dünya üzerinde, hatta yarından itibaren tüm firmalar kepenk indirecekmiş. :)

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Birincisi kalitesiz ismi lazım olmayan bir site var Nokia ve windows haberleriniz aynı onların seviyesinde ikincisi bu çinli kaynakları açıklayında biz de öğrenelim son olarak hıı hıı evet evet bundan sonra Nokia WP telefonlar dışında hiçbir telefon satılmayacak dünya üzerinde, hatta yarından itibaren tüm firmalar kepenk indirecekmiş. :)
o zaman sende daha güzel bir site takip et

alonespy

Asistan
Reaksiyon puanı
3
konuştu bal kabağı...kim için söylediğim belli :)

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Balkabağı mesajını üstüme alınmadım isteyen alınabilir ha o zaman niye cevap yazdın denilebilir. Balkabağını şahsın biri aklınca hakaret olarak kullanılmış.Ben de mesajı yazan ve beğenen birçok vizyonsuz arkadaşın ufkunu genişletmek için yazdım. Balkabağı olmak sonuç itibari ile gereksiz, fikirsiz,enayi ve yalaka olmaktan çok daha üstün bir durum. ortaya söyledim isteyen herkes çekinmeden üzerine alabilir :D nasıl olsa bu sıfatlara uyan çok insan var. :wink:

Ultrayer6

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Nokia Lumia 920 gerçekten güzel telefon ve uygun fiyatlı, neden satılmasın :) Sevindim tüm tüketiciler adına, rekabet artacak ve hepsi bize yarayacak :)

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
[MENTION=139982]karizmaxi[/MENTION] kendi isteğiyle forumdan ayrılmış artık daha güzel bir site bulabilir:D
ne dersin bu işe [MENTION=110062]alonespy[/MENTION]

Reaksiyon puanı
10,325
yahu bu arkadaşların verdiği marka savaşını bir türlü anlayamıyorum. birini savunup bir diğerini kötülemek bize ne kazandırıp ne kaybettiriyor merak ediyorum doğrusu. bizim olmadıktan sonra hepsinin canı cehenneme... hangi ülkeye vergi ödüyor, hangi ülkenin maliyesine katkı sağlıyorlarsa kavgasını da onlar versin yav, bana ne!

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Nokia bu model sayesinde batmaktan kurtulacak herhalde?:)

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Satar. Reklam, tanıtım işini sıkıya alırlarsa satar. S3 milyonlar sattıysa çoğunu lansmanından başlayarak kapsamlı reklam politikasına borçlu.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
gsmarena_0011351951006.jpg

Samsung 30 milyon S3 sattı, Note 2 şimdiden 5 milyona ulaştı. Nokia ise 2.5 milyon Lumia 920 "satabilir"... :)

OnurErgin

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
bugün lumia 920 aldım bir kaç saattir kullanıyorum daha önce s3 ve 4s kullandım bu ayrı bir yapıda kıyaslamak çokda doğru olmaz market zamanla genişletilirse iyi olur umarım.sevdim telefonu akıcı hızlı ve stabil zaman ne gösterecek bakalım.sorusu olan arkadaşlar varsa cevaplayabillirim

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Almak istiyorum ama şu sıralar zor gibi :)

cexen

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Bence Lumia nın tutması zor.
Neden :

1. Fİyat 1600 civarı (yani rakibim iphone 5 diyor. s3 1300 seviyelerine gelmişken bu fiyat lumia yı yakar)
2. Win 8 başlı başına telefonu satırmaya çalışıyor resmen. Bir yere kadar
3. donanım olarak s3,note,s2 ve apple cihazların cok gerisinde.
4. market çok zayıf.(ama win8 yeni oldugu için kabul edilebilir bir zayıflık kaldı ki microsoft un hiç market deneyimi yok)
5. daha az donanım var ama boyut olarak daha büyük rakiplerinden
6. iphone ve android köken olarak linux kullanırken win 8 bildiğimiz windows tabanından geliyor. Buda onu mahkum olduğu hantallığa itiyor. Win linuz kıyaslamaları mobilde de gecerlidir.

avanajları da olacaktır.

windows masaustu ve server entegrasyonu diğerlerinden iyi olur. Mail serverlar vs gibi kullanan şirketler çalışanlarına bu telefonları alabilir.

Ama n8 gibi bir sonla karşılaşacaktır diye düşünüyorum. Nokia yı kim kurtarır onu da bilmiyorum :(

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
503
Ben bu telefona bayıldım:wub:

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
bu arayüzle bırakın satmayı, piyasaya çıkması bile çok ilginç geliyor bana.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Neden :

6. iphone ve android köken olarak linux kullanırken win 8 bildiğimiz windows tabanından geliyor. Buda onu mahkum olduğu hantallığa itiyor. Win linuz kıyaslamaları mobilde de gecerlidir.

:(

Kardeş sen lumia 920den mi bahsediyorsun?
Daha az donanım var ve boyut olaraak daha büyük demişsin. :D

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Neden :

1. Fİyat 1600 civarı (yani rakibim iphone 5 diyor. s3 1300 seviyelerine gelmişken bu fiyat lumia yı yakar)
4. market çok zayıf.(ama win8 yeni oldugu için kabul edilebilir bir zayıflık kaldı ki microsoft un hiç market deneyimi yok)

avanajları da olacaktır.

windows masaustu ve server entegrasyonu diğerlerinden iyi olur. Mail serverlar vs gibi kullanan şirketler çalışanlarına bu telefonları alabilir.

Ama n8 gibi bir sonla karşılaşacaktır diye düşünüyorum. Nokia yı kim kurtarır onu da bilmiyorum :(

Ben ek katılmıyorum. iPhone ve Droid cihazlar pazarda ciddi yer edindiler. Windows Mobile ise ekosistemini daha çok yeni kurdu ve başarılı Notebook - PC entegrasyonu sayesinde çok daha iyi yerlere gelecektir.

Ayrıca, application tarafında çok daha çabuk ve hızlı mevcut uygulamalar Market Place'e gelecektir. Çünkü C# kullanan kişi sayısı dünya üzerinde çok daha fazla.

cexen

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Kardeş sen lumia 920den mi bahsediyorsun?
Daha az donanım var ve boyut olaraak daha büyük demişsin. :D

http://www.compare-cellphones.org/Nokia-Lumia-920-vs-Samsung-Galaxy-Note-II

http://www.compare-cellphones.org/Nokia-Lumia-920-vs-Samsung-Galaxy-S-III-Quad-Core

http://www.compare-cellphones.org/Apple-iPhone-5-vs-Nokia-Lumia-920

Ben ek katılmıyorum. iPhone ve Droid cihazlar pazarda ciddi yer edindiler. Windows Mobile ise ekosistemini daha çok yeni kurdu ve başarılı Notebook - PC entegrasyonu sayesinde çok daha iyi yerlere gelecektir.

Ayrıca, application tarafında çok daha çabuk ve hızlı mevcut uygulamalar Market Place'e gelecektir. Çünkü C# kullanan kişi sayısı dünya üzerinde çok daha fazla.

Benim söylediğimde aynı dikkat edersen. PC entegrasyonu kurtarırsa kurtarır... uygulama yönü zayıf. Telefon pahalı ve büyük. Rakipleri HTC, SAMSUNG, APPLE, LG vs. işi zor...

Tüm söylenenlere ek olarak bugün itibari ile sokaktaki insaların elinde kaç S3, kaç note 2, kaç iphone 5, kaç lumia gördünüz?

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Benim söylediğimde aynı dikkat edersen. PC entegrasyonu kurtarırsa kurtarır... uygulama yönü zayıf. Telefon pahalı ve büyük. Rakipleri HTC, SAMSUNG, APPLE, LG vs. işi zor...

Tüm söylenenlere ek olarak bugün itibari ile sokaktaki insaların elinde kaç S3, kaç note 2, kaç iphone 5, kaç lumia gördünüz?

Sokaktaki insan kendi beğenileri doğrultusunda değil "Kimde ne var ne yok ona göre alayım, satarken rahat edeyim" mantığında hareket etmekte. Ne yalan söyleyeyim bazen ben de öyle yapıyorum.

Ayrıca Windows Phone TR'ye geleli daha yeni oldu. Lumia olsun, HTC'nin telefonları olsun daha taş çatlasa 2-3 aylıklar. Android ise yıllardır Türkiye'de. Doğal olarak yaygınlığı Windows Phone'lardan daha üstün olacaktır.

BrainPaid

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Neden :

avanajları da olacaktır.

Donanım özellikleri olarak S3 ve iPhone 5'ten daha az ha :D dokunmatik ekran, ekran çözünürlüğü, piksel sıklığı ve kamerayı saymazsan öyle dersin. Git de bi öğren gel

cexen

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Donanım özellikleri olarak S3 ve iPhone 5'ten daha az ha :D dokunmatik ekran, ekran çözünürlüğü, piksel sıklığı ve kamerayı saymazsan öyle dersin. Git de bi öğren gel

Yeterince biliyorum sen canını sıkma.... ekran çözünürlüğü piksel sıklığı haklısın daglarrrrrr kadar fark var değil mi? boyut olarak ekranları farklı olursa sıklıkta otomatik olarak düşük görünebilir. http://versusio.com/tr/samsung-galaxy-s3-vs-nokia-lumia-920 adresinden ekran boyutlarına bak. Tel boyutlarına değil.....

Kamera evet kamera da daglarrrr kadar fark var değil mi 1 mp bile yok.... Kaldı ki biri hdr çekebiliyorken diğeri çekemiyor neyse sen biliyorsundur onuda ..... illa kamera diyorsan ön kamerası s3 ün daha iyi :D 1 mp bile fark yok ama daha iyi.....

ama aralarındaki 50 gr farktan bahsetmezsin sen şimdi....

Daha az gövde hacmi82,94 cm³ile99 cm³ 16.22% daha az gövde hacmi
Oldukça fazla daha hafif133 gile185 g 52 g daha hafif
Fazla miktarda daha ince8,6 mmile10,7 mm 2.1 mm daha ince
Ufak bir miktarda daha dar70,6 mmile70,8 mm 0.2 mm daha dar

Bu sayılardan birşey anlıyormusun????

CPU bahsine girmiyorum bile sadece yazıyorum anlarsın sanırım.

Açıkça daha yüksek CPU saat hızı4x 1.4 GHzile2x 1.5 GHz 1.9x daha yüksek CPU saat hızı

Sen şimdi gidipte bunlar ortada iken 920 ye daha fazla para verirsen senin tercihindir birşey diyemem. Ama o parayı ve o paraya gore vereceği performansa dikkat et derim.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
lumia ya pahalı diyenler alsınlar s3 daha Türkiye girişi haziran ,temmuz da 2000 tl den olup da 3-6 ay sonra 1300 civarına düşeceğine 1650den alıp 3 ay sonra halen 1650 olması daha tercih edilebilir durum ha performans derken wp8 androidden daha akıcı çalışıyor orasıda kesin diyebileceğin tek eksik oda şu an için gün gectikce kapanan program çeşitliliğidir derim ben

S

SDN Okuru

SDN Okuru
androit ve ios işletim sistemli cihazları savunan çok çok iyi olduklarını dile getirenler... ios aşırı kuralcı yani ben neye izin verirsem anca o çerçevede hareket edebilirsin diyor. androit aşırı derecede açık olduğu için bilenler bilir çöplük cihaza bir kaç uygulama yüklediğin zaman başlıyo afallamaya 4 çekirdekli işlemcisi varmış 14 çekirdek olsa ne yazar andoit işlemciyi stabil çalışabilme sistemine sahip olmadığı için öldürüyor. lumia 920 de 1500 mhz çift çekirdek snapdragon işlemci var eğer imkanınız varsa galaxy s3 le kıyaslayın lumia 920 deki akıcılığı görün ekran çözünürlüğü piyasadaki en yüksek cihaz yine lumia da Windows phone 8 de her geçen gün market gelişiyor çok yakın zamanda masa üstü bilgisayarlarmızda oynadığımız çoğu oyunları windowsun mobil platformunda görebilicez nedeni Windows 8 ve Windows phone 8 ikiside NT tabanlı olması yani masa üstü pc ler için geliştirilen bir uygulama yada bir oyun küçük bir rötüşle Windows phone 8 e uyarlanabilecek. Microsoft dünyanın en büyük yazılım şirketi Nokia da şuan piyasada olan cihazların içerisinde en tecrübelisi Nokia küllerinden doğdu.