Nokia L820-L920-L925 kullanıcıları içeri

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Herkese merhabalar arkadaşlar. Müsadeniz olursa siz Nokia Lumia kullanıcılarına özellikle L925 kullanan arkadaşlarıma bir kaç soru yöneltmek istiyorum. Kısmetse 3-4 hafta içerisinde bende bir L925 alarak aranıza katılacağım. Size olan sorumlarım şunlar;

*
Telefonunuz %100 tam şarj dolu iken günlük kullanımınız nasıl ve hangi uygulamayı ortalama ya da kesin olarak ne kadar kullanıyorsunuz? Telefonunuzun şarjı buna mukabil olarak ne kadar gidiyor?

*4-5 sene önce aldığım Nokia 5800'ı hala kullanmaktayım. Bu telefonumda 8GB h.kartı ve ve hafıza yönünden sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar. Fakat tabi uygulamalar da telefona göre MB değerleri düşük. Sizce L925 alacağım zaman 16GB modeli yeterli olur mu yoksa 32GB mı almaya çalışıyım. Ama 32GB beni biraz maddi olarak sıkıntıya sokar.

*Genellikle fotoğraf çekmeyi seven bir insanım. Fotoğraf uygulaması olarak tavsiye edebileceğiniz, fotoğraflara müdahale edebileceğim bir bakıma photoshop gibi ya da İphone'da bulunan Snapspeed uygulaması gibi bir uygulama var mı?

*Mümkünse L820-L920-L925 telefonlarınız ile çektiğiniz resimlerden bir kaç tane paylaşma imkanınız varmı? Özellikle gece çektiğiniz fotoğraflar varsa çok iyi olur benim için. Tabi gündüz çektiğiniz fotoğrafları da paylaşabilirsiniz.

Yardımcı olacak arkadaşlara çok teşekkür ederim. Eksik olmayın. Keyfiniz daim olsun. Sağlıcakla kalın.

Bu arada sizce L925 için Beyaz renk mi yoksa Siyah renk mi daha hoş duruyor? Ben kararsız kaldım da :)

@
faruksio

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kimse yok mu yani L820-920-925 kullanan? Yanlış anlamayın da yoksa cevap vermesi mi zor geliyor??? Polemik yaratmak için demiyorum bunu. Ciddi olarak söylüyorum. Amacım gergin bir ortam yaratmak değil.

Don't Be Normal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=340324]Twin[/MENTION] al 929 ıcon bak keyfıne
o saydıkların dan ziyade benım soyledıgım senı 3 4 yıl rahat goturur wp8 cephesinde

- - - Mesaj Güncellendi - - -

http://www.nokia.com/us-en/phones/phone/lumia-icon/specifications/
keşke şu cihaza 3 bin mA batarya koysalardı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kullamadım ama arkadaşalrımdan bilirim eğer teli alacaksan oyun için alma yani oyu fena oynanır stabil bi sistem ios tan sonra android çiler devreye girmeyin 2 gb ramle bile mink kasmalar gördüm arkadaşımın s4 ünden hadi kasmıyor diyin bir tele 1800 2000 abartıdır arkadaş yani 1400 en fazla alabileceğ iyi telefon lumia hem bu arala rblack güncellemeside aldı kısacası amacın oyun değil foto video internet se al en iyisi hemde oyun da oynarsın da android de ki gibi çeşitlilik bulamazsın sakın yanılma android marketin yarısı çöp windows market temiz güvenli en azından hem de her geçen gün gelişiyor

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
929 cok bozabilir parani. 925 iyi secim.

16gb biraz zorlanirsin, yazilimini arastir 8.1 guncellemesi alacakmi diye . eger alacaksa olabilir
kamerasi iyidir s4 tende iyi ceker

black guncellemesinin iceriginde 2.3 tane foto programi gelmisti 1520.de kullanilan

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
@Twin al 929 ıcon bak keyfıne
o saydıkların dan ziyade benım soyledıgım senı 3 4 yıl rahat goturur wp8 cephesinde

http://www.nokia.com/us-en/phones/phone/lumia-icon/specifications/
keşke şu cihaza 3 bin mA batarya koysalardı

929 bildiğim kadarıyla piyasa da yok henüz. İnternette gördüm ama galiba sadece verizon için üretilmiş. :/ TR'ye ne zaman gelir? bir fikir, kesin bir bilgi var mı?
kullamadım ama arkadaşalrımdan bilirim eğer teli alacaksan oyun için alma yani oyu fena oynanır stabil bi sistem ios tan sonra android çiler devreye girmeyin 2 gb ramle bile mink kasmalar gördüm arkadaşımın s4 ünden hadi kasmıyor diyin bir tele 1800 2000 abartıdır arkadaş yani 1400 en fazla alabileceğ iyi telefon lumia hem bu arala rblack güncellemeside aldı kısacası amacın oyun değil foto video internet se al en iyisi hemde oyun da oynarsın da android de ki gibi çeşitlilik bulamazsın sakın yanılma android marketin yarısı çöp windows market temiz güvenli en azından hem de her geçen gün gelişiyor
Android'i zaten sevmiyorum. Dediğin gibi LG G2, S4 ve Not3 kullanan arkadaşlarım var onlar kendileri söylüyor kasma olduğunu. G2'ye bende şahit oldum.

929 cok bozabilir parani. 925 iyi secim.

16gb biraz zorlanirsin, yazilimini arastir 8.1 guncellemesi alacakmi diye . eger alacaksa olabilir
kamerasi iyidir s4 tende iyi ceker

black guncellemesinin iceriginde 2.3 tane foto programi gelmisti 1520.de kullanilan

925 bildiğim kadarıyla 8.1 güncellemesini alıcak. Bu konuda sizin bir bilginiz var mı? Birde "16gb biraz zorlanırsın" demişsiniz. Tam olarak ne demek istediniz anlamadım açıkçası. Yani 16gb senin işini görür mü demek istediniz? Yoksa 16gb yetersiz kalır mı demek istediniz?

Hepinize çok teşekkür ederim.

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Şu anki mevcut TÜM CİHAZLAR 8.1 güncellemesi alacaktır diyerek söze başlıyorum :) pil konusunda açıkça söyliyim 820 yetersiz ama ben daha yüksek pil buldum yakın zamanda onu alarak sorunu çözücem. Hafıza olarak sana kalmış çok fazla oyun uygulama indirmezsen 16 gb fazlasıyla yeterli ama 32 gb alman uzun vadede daha iyi olur. Fotoğrafa efekt ekleme ile ilgili nokianın bile bir sürü uygulaması var o konuda açıkta kalmazsın. Ve son olarak bence beyaz daha iyi :)

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
929 bildiğim kadarıyla piyasa da yok henüz. İnternette gördüm ama galiba sadece verizon için üretilmiş. :/ TR'ye ne zaman gelir? bir fikir, kesin bir bilgi var mı?

Android'i zaten sevmiyorum. Dediğin gibi LG G2, S4 ve Not3 kullanan arkadaşlarım var onlar kendileri söylüyor kasma olduğunu. G2'ye bende şahit oldum.

925 bildiğim kadarıyla 8.1 güncellemesini alıcak. Bu konuda sizin bir bilginiz var mı? Birde "16gb biraz zorlanırsın" demişsiniz. Tam olarak ne demek istediniz anlamadım açıkçası. Yani 16gb senin işini görür mü demek istediniz? Yoksa 16gb yetersiz kalır mı demek istediniz?

Hepinize çok teşekkür ederim.

zorlanabilirsin anlaminda , en ideali 32gb. sd kart slotu yok cunku , isim olmaz oyunla dersen 16gb

Rejii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Lumia 820 ve 925 Kullanma İmkanı Buldum Bandırma ve Balıkesirden Çektiğim Kareleri Sizlere En Yakın sürede Göstereceğim 925 İçin gece Çekim Seçeneğim Çok olmadı ama şunu Diyebilriim Ki Kamera Kaliteleri Benden Tam Not Aldı.
Not: 820 Kullanıcısıydım Kamera Memnuniyeti Sonrası bir Üst Düzey Kamera Performansı Olan 925'i Tercih Ettim.

Ahmetgungor

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Lumia 925 32 GB Kullanıcısıyım Fiyat Bakımından Uzun Bir Bekleyiş Sonucunda 32 GB Modeli Kliksa.com'dan 1100 TL ye Aldım Cihazda Tabi Oyunundan Oyununa Farkedilen Kasmalar var ornegin ben gta san andreas oynuyorum en duşuk ayarlarda hiç kasmıyor diyebilirim Zaten Wp8 ile Gelen Bu Cihazda 3.Parti Uygulamalr Yani Mağazadan aldığınız Uygulamalar Dışında Menudeydi Vs Kasma Vs Hiçbirşey Yok daha sonra gunluk olarak çok sayıda muzik dinlerim Gerek Kendi Müzik Uygulaması Gerek Nokia MixRadio Ancak Ağırlıklı Olarak Spotify butun gunum muzikle geçiyor diyebilirim bunun yanında internetiydi twitterıydı derken boylesine yoğun bir kullanımda gun sonunda eve geldiğimde %16-19 Gibi değerler kalıyor . Pil omru iyi açıkcası daha sonra kamerası bir harika ! Ayrıca yukarıdada belirtildiği gibi Black guncellemesi ile Nokia Creative Studio Geldi Ve Nokia Bu Fotoğraf Duzenleme Uygulamasının Yanında Refocus Adında Bir Uygulama Daha Çıkarttı Fotoğrafçılık Adına Harikalar Yaratmaya Devam Etti . Bir de Siyah Beyaz Ayrımında Kalmışsınız ; 32 GB Sırf Siyah Zaten Ancak Siyahın Duruşu Gerçekten Bir Başka Siyahını tercih edin derim :) Sorunuz vs olursa yardım etmekten mutluluk duyarım Foruma Pek Sık Giremiyorum Sorunuz Olursa Dilerseniz Bana Twitterda @ _ahmetgungor ulaşabilirsiniz :) Kararınız En Hayırlısı Olsun Şimdiden :)

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
@Ahmetgungor , @Rejii , @DumDumaq , @faruksio , @AppleiPhone5s

Şuanda kafamı tek karıştıran telefon; Sony Xperia Z1C modeli. Şubat 20'de çıkacağı söyleniyor. Bende zaten Mart'ın ilk haftası alıcam telefonu kısmetse. Özellik olarak çok iyi telefon.

4.3" 720P ekran
2GB Ram
Snapdragon s800 işlemci
330 gpu2400 mh batarya
20.7 mp z1 ile aynı özelliklerde olan kamera.
Yine su ve toza dayanıklı tasarım.

Fiyat olarak 1499 liradan geleceği söyleniyor. Ama şu var ki güncelleme desteği konusunda sony'e ne kadar güvenilir? En iyi Android telefonları sony'nin yaptığı aşikar. Çoğu zaman tüm testlerde 1. gelen ve en stabil çalışan android telefon sony'nin amiral gemileri oluyor. Bu telefondan başka hiç bir telefon bu kadar kararsız bırakmadı beni. Yani aklıma ne S4 ne G2 ne de not3 geliyordu. Kesin olarak Lumia 925 diyordum. Ama bu telefonu görünce büyük bir kararsızlık oluştu.:helpsmilie:

Acaba birde Lumia'larda olduğu gibi gece çekimi yaparken sony'de de çekim süresini ayarlamak mümkün mü? Örn video:
http://www.youtube.com/watch?v=E9o8b35pbss

http://www.youtube.com/watch?v=5jWSpUWqheo

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Şubatın 20sine kadar bekle telefonu görüp inceledikten sonra karar verirsin

Ama senin ilk işletim sistemine karar vermen gerek android mi windows phone mu

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Şubatın 20sine kadar bekle telefonu görüp inceledikten sonra karar verirsin

Ama senin ilk işletim sistemine karar vermen gerek android mi windows phone mu

İşletim sistemi olarak kararsız kaldığım bir durum yok. WP8 olucak bir durum da yok. Benim aradığım sadece o fiyat çerçevesinde alabileceğim en iyi telefon.

Rejii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
820 İLE ÇEKİLEN GÜNÜN BELİRLİ SAATLERİNDE ÇEKİLMİŞTİR.

925 İLE GÜNÜN BELİRLİ SAATLERİNDE ÇEKİLMİŞTİR.

8.jpg

Herkese merhabalar arkadaşlar. Müsadeniz olursa siz Nokia Lumia kullanıcılarına özellikle L925 kullanan arkadaşlarıma bir kaç soru yöneltmek istiyorum. Kısmetse 3-4 hafta içerisinde bende bir L925 alarak aranıza katılacağım. Size olan sorumlarım şunlar;

*
Telefonunuz %100 tam şarj dolu iken günlük kullanımınız nasıl ve hangi uygulamayı ortalama ya da kesin olarak ne kadar kullanıyorsunuz? Telefonunuzun şarjı buna mukabil olarak ne kadar gidiyor?

*4-5 sene önce aldığım Nokia 5800'ı hala kullanmaktayım. Bu telefonumda 8GB h.kartı ve ve hafıza yönünden sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar. Fakat tabi uygulamalar da telefona göre MB değerleri düşük. Sizce L925 alacağım zaman 16GB modeli yeterli olur mu yoksa 32GB mı almaya çalışıyım. Ama 32GB beni biraz maddi olarak sıkıntıya sokar.

*Genellikle fotoğraf çekmeyi seven bir insanım. Fotoğraf uygulaması olarak tavsiye edebileceğiniz, fotoğraflara müdahale edebileceğim bir bakıma photoshop gibi ya da İphone'da bulunan Snapspeed uygulaması gibi bir uygulama var mı?

*Mümkünse L820-L920-L925 telefonlarınız ile çektiğiniz resimlerden bir kaç tane paylaşma imkanınız varmı? Özellikle gece çektiğiniz fotoğraflar varsa çok iyi olur benim için. Tabi gündüz çektiğiniz fotoğrafları da paylaşabilirsiniz.

Yardımcı olacak arkadaşlara çok teşekkür ederim. Eksik olmayın. Keyfiniz daim olsun. Sağlıcakla kalın.

Bu arada sizce L925 için Beyaz renk mi yoksa Siyah renk mi daha hoş duruyor? Ben kararsız kaldım da :)

@
faruksio

820 İLE GÜNÜN BELİRLİ SAATLERİNDE ÇEKİLMİŞTİR

925 İLE GÜNÜN BELİRLİ SAATLERİNDE ÇEKİLMİŞTİR

8.jpg

*

@
faruksio

820 İLE GÜNÜN BELİRLİ SAATLERİNDE ÇEKİLMİŞTİR

925 İLE GÜNÜN BELİRLİ SAATLERİNDE ÇEKİLMİŞTİR

8.jpg

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Fotoğraflar hiç 820 ve 925 fotoğraflarına benzemiyor. Zaten fotoğrafları bilgisayara indirince telefon modeli yazmıyor. Exif bilgilerini silmişsin. Bunların 820 ve 925 fotoğrafı olduğunu kanıtlaman lazım ve açıkçası bunların 820 ve 925 fotoğrafı olduğuna inanmadım.
[MENTION=140181]Rejii[/MENTION]

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Sdn okuru ne yaptın sen ya :D adam para kazanacak sanki :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
[MENTION=358129]faruksio[/MENTION] Ben gördüğümü söylüyorum. Reaimlerin ayrıntılarında telefon modeli yazmasa sen ne düşünürsün? O zaman exif bilgileri ile oynanmamış hallerini de koysun da ben de inanayım.

Rejii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Fotoğraflar hiç 820 ve 925 fotoğraflarına benzemiyor. Zaten fotoğrafları bilgisayara indirince telefon modeli yazmıyor. Exif bilgilerini silmişsin. Bunların 820 ve 925 fotoğrafı olduğunu kanıtlaman lazım ve açıkçası bunların 820 ve 925 fotoğrafı olduğuna inanmadım.
@Rejii
dostum sen şaka mısın ? nokia Satış müdürü falan mı sanıyorsun beni ? Kaliteli mi kalitesiz mi anlamadım gitti senin için uplaod mi edeyim hiç adı değişmemiş haliyle ?

@Rejii

yeterli mi orjinal adlarında olan resimleri de rarlayıp atayım mı

Rejii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
@Rejii

al dostum incele iyice
h --- ttp://s3.dosya.tc/server18/WNxtOr/OrjinalHaller.rar.html

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kusura bakmayın beni yanlış anlamışsınız. Ben özellikle 925 fotoğraflarına bakınca gerçekten şaşırdım. Donanımhaberdeki kullanıcı resimleri bu kadar iyi değildi ve 925 kamerasının gündüz resimlerinde problem olduğundan bahsediliyordu. Sizi kırdığım için özür dilerim. Ayrıca benim Nokia'ya ve sana karşı bir garezim yok. Hatamdan dolayı af buyur. Ayrıca resimler için de teşekkür ederim. [MENTION=140181]Rejii[/MENTION] [MENTION=358129]faruksio[/MENTION]

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Kusura bakmayın beni yanlış anlamışsınız. Ben özellikle 925 fotoğraflarına bakınca gerçekten şaşırdım. Donanımhaberdeki kullanıcı resimleri bu kadar iyi değildi ve 925 kamerasının gündüz resimlerinde problem olduğundan bahsediliyordu. Sizi kırdığım için özür dilerim. Ayrıca benim Nokia'ya ve sana karşı bir garezim yok. Hatamdan dolayı af buyur. Ayrıca resimler için de teşekkür ederim. [MENTION=140181]Rejii[/MENTION] [MENTION=358129]faruksio[/MENTION]

Önemli olan çekmesini bilmekte :)

Rejii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kusura bakmayın beni yanlış anlamışsınız. Ben özellikle 925 fotoğraflarına bakınca gerçekten şaşırdım. Donanımhaberdeki kullanıcı resimleri bu kadar iyi değildi ve 925 kamerasının gündüz resimlerinde problem olduğundan bahsediliyordu. Sizi kırdığım için özür dilerim. Ayrıca benim Nokia'ya ve sana karşı bir garezim yok. Hatamdan dolayı af buyur. Ayrıca resimler için de teşekkür ederim. @Rejii @faruksio
çekim konusunda hassasım yani lumia tercih etmem fotoğraf kalitesinden kaynaklıdır sadece çekeceğim zamanı ve yeri iyi seçiyorum belki övmek olarak algılayabilirsiniz ama kameranın kalitesine birazda beceri katmak gerek elimde tonlarca fotoğraf var ki emin oldun 820 ile bile çekile kareler bir prof. makineyi aratmayacak nitelikte üzücü olan kısmı ben yardımcı olmaya çalışırken suçlanmaktı ama önemli olan fark edip erdemli davranmanız teşekkür ediyorum iyi forumlar

birde unutmadan size hak veriyorum 925 kullanıcıları belki cihazını kullanmaktan acizler belkide güncelleme ile giderilen kamera sorunlarından bir kaçına rastlanmıştır ama ben aldığımdan beri cihazın kamera kalitesinde hiç bir kötü yanını görmedim gece ve gündüz dahil olmak üzere

Ahmetgungor

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben Ayrıca Bir Deneyimimi Daha Yazmak İsterim Dün Sınıfta Sırada arkadaşlarla Konuştuktan sonra kantine inelim hadi diyetek kalktık benim lumia 925 Cebimden kaydı ve ilk önce Sıraya ekran ustu çarptı sonra tam kafaustu diyebileceğim şekilde yere duştu ALLAH BİLİYOR TELEFONDA TEK BİR ÇİZİK YOK ! HALA ŞOKUN ETKİSİNDEYİM .