NOD32 Türkiye Müşteri Hizmetlerinden ilginç Bir Cevap.!

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Benim Gönderdiğim Mesaj

Sayın ilgili

Ben NOD32 programını bir çok defa denedim ve Kullandım . Ama Şimdi Malesef KIS 2009 Kullanıyorum 6 ay önce 1 yıllık Lisans aldim . Kaspersky Kullanmamın Tek nedeni ise Çok Başarılı bir Ebeveyn Kontrolü Olmasıdır . Çünkü evde Bilgisayarı kullanabilecek bir Çok çoçuk var Ve Harici Bilgisayarı Kasan bir Program Kullanmak istemiyorum. Ama Hala Gönlüm NOD32 de NOD32 Smart Security 4.0 Kullanmak istiyorum ama Ebeveyn denetimi yüzünden Geçemiyorum . Bu Konuda Herhangi Bir Çalışmanız varmı Eğer Başarılı bir Ebeveyn denetimi Entegre edilirse NOD32 ye Tereddütsüz geçerim
Saygılarımla
Yukardaki Mesajıma Verilen Cevap :

Merhaba,

Eset güvenlik çözümlerinde ebeveyn kontrolü ile ilgili bir çalışma yapılmamaktadır. Microsoft işletim sistemlerinde zaten içerik filtreleme (Ebeveyn Koruması) sistemi kapsamlı ve başarılı bir şekilde çalıştığından böyle bir çalışma şimdilik düşünülmemektedir.

İyi Çalışmalar

Selim Kondolot
Eset Teknik Destek
02122515180

Ne Filtrelemesinden bahsediyor bu ? IE nin İçerik Yöneticisindeki Site Engellemeden mi Yoksa WIN 7 deki Paretanel Control'den mi !

Siz NOD32 Firmasının bu Mesajı için ne Düşünüyorsunuz !

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
yanılmıyorsam ebeveyn kontrolü vista ile beraber geliyor ve oldukça başarılıydı :)

tmpuser

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Adam illaki bi cevap verecek Adam ne desin başka

NOd 32 ebeveyn denetimi koymuyor

Kendi stratejisidir Koymaz koymaz bu kadar basit

Yataghan

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Microsoft daha iyisini yapana kadar en iyisi zaten bu diyor :)

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Bencede windowsda olan birşey zaten xD

Microsoft daha iyisini yapana kadar en iyisi zaten bu diyor :)

vista da var zaten :S

Adam illaki bi cevap verecek Adam ne desin başka

NOd 32 ebeveyn denetimi koymuyor

Kendi stratejisidir Koymaz koymaz bu kadar basit

Arkadaşlar Böyle Yorumlar Yazıyorsunuz Ama Vistadaki veya WIN 7 deki Ebeveyn denetim ile Sadece Girilen Siteleri Filtreleyen Kaspersky Ebeveyn Denetimi Birmi Arkadaşlar .!

Birde Mesaj Sanki Azarlar Gibi . Müşteri hizmetlerinin Tavrı Hiç hoşuma Gitmedi açıkçası

megatron

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar Böyle Yorumlar Yazıyorsunuz Ama Vistadaki veya WIN 7 deki Ebeveyn denetim ile Sadece Girilen Siteleri Filtreleyen Kaspersky Ebeveyn Denetimi Birmi Arkadaşlar .!

Birde Mesaj Sanki Azarlar Gibi . Müşteri hizmetlerinin Tavrı Hiç hoşuma Gitmedi açıkçası
Biraz alıngan gördüm seni.. Bence bi azarlama söz konusu değil adam lisanı münasiple bizde yok şimdilik olmayacak demiş. Ayrıca nod32 den daha iyi A.Virüsler var hemde içinde Ebeveyn Denetim Birmi olan... Para verecek olduktan sonra A.V'e program mı yok

nevrans

Asistan
Reaksiyon puanı
6
kaspersky ınternet securıty 2010 kullan farkı gor

zeroaxa

Profesör
Reaksiyon puanı
6
gönlün bizde kalmasın sana kasperskiyle mutluluklar demiş

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Kaspersky kasmasının nedeni her alanda koruma yapmasıdır :D nod32 de kaspersky gibi koruma yapsın görürüm ben onu o zaman :D

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Biraz alıngan gördüm seni.. Bence bi azarlama söz konusu değil adam lisanı münasiple bizde yok şimdilik olmayacak demiş. Ayrıca nod32 den daha iyi A.Virüsler var hemde içinde Ebeveyn Denetim Birmi olan... Para verecek olduktan sonra A.V'e program mı yok

Düşüncemi yazdım Dostum Alınganlıkla ne alakası var Canımın içi :)

gönlün bizde kalmasın sana kasperskiyle mutluluklar demiş

Bu Doğru Olabilir bak :)

the grudge

Profesör
Reaksiyon puanı
49
hepsini boş geçin ubuntu kullan yada içerik filitrelemek istiyorsan nod32 kur birde opendns ayarla üye ol ücretsiz ayarla zararlı içeriklere karşı tam koruma statik ip ile direkt kullan dinamik ip için bir program var onu kullanırsın...

mseker32

Asistan
Reaksiyon puanı
3
'zaten iyi çalışmakta' demişler. halt etmişler diyeceğim ama terbiyem müsait değil. müşteri hizmetleri resmen ukalalık yapmış

Rena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
'zaten iyi çalışmakta' demişler. halt etmişler diyeceğim ama terbiyem müsait değil. müşteri hizmetleri resmen ukalalık yapmış

@mseker32; bence yanlış düşünüyorsun. Hiç bi yazılım şirketi, hiç bi şekilde başka bi yazılım şirketini kirletme hakkı bulunmamaktadır. Hele ki bu koskoca yazılım devi Microsoft ise :). İsterse en kötü yazılım olsun, yinede böyle bir açıklama yapmak zorundalar. Kimse çıkıp " Microsoftun zaten bu konuda kötü çalışan bi yazılımı var " diyemez.

Bence nod32 müşteri hizmetleri gayet net bi açıklama yapmış, kötü birşey göremiyorum.

xxmanxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yaw ne beklersin nod32 firmasından, windowsda yer alan ebeveyn denetimi çok kolay kırılıyor ama kaspersky gelsinlerde kırsınlar görelim.. neyse uzatmayalım forever KASPERSKY

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Ya bilip bilmeden yorum yapmayın. Haklılar, vista ve win7 ile gelen zaten çok başarılı. Gidipte bunu iptal eden, yerine başka bir sistem yaratmaya gerek yok.

Vista da kullanıyordum sorunsuz, gayet detaylı yapmıslar, sorunsuz calısıyor. Bence denemenizde fayda var.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Ya bilip bilmeden yorum yapmayın. Haklılar, vista ve win7 ile gelen zaten çok başarılı. Gidipte bunu iptal eden, yerine başka bir sistem yaratmaya gerek yok.

Vista da kullanıyordum sorunsuz, gayet detaylı yapmıslar, sorunsuz calısıyor. Bence denemenizde fayda var.

Peki Dünyadaki Tüm bilgisayar kullanıcılarının %70 i XP kullanıyorsa !!???

Selim Kondolot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba SND Forum sakinleri, İtiraf ediyorum maili yazan benim :)) Keşke maili yazan arkadaşımız kendisine gönderdiğimiz cevaptan memnun olmadığını ilk etapta bize bildirseydi. "Eset, ebeveyn koruması ile ilgili bir çalışma yapmayacak" gibi kısa bir cevabın kaba olacağını, ve müşteri talebinin harici veya dahili başka şekillerde giderileceğini düşündüğümden bu maili yazdım. Biz sadece lisansılı kullanıcılarımız değil deneme sürümü kullanan Eset severlere dahi en iyi hizmeti vermek için elimizden geleni yapmakta ve yapmamız gerektiğini ayrıca belirtmek isterim. Konuya dönecek olursak bizde sonuçta bu ürünün Türkiye dağıtımını yapıyoruz ve ürünün arka planda ne tür stratejiler belirlediğini çok fazla bilmiyoruz. Eset tarafından konu ile ilgili zaten bir açıklama yapılsa bu bilgiyi elbette sizlerle paylaşabilir, beklediğiniz makul cevabı verebiliriz.

the grudge

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Merhaba SND Forum sakinleri, İtiraf ediyorum maili yazan benim :)) Keşke maili yazan arkadaşımız kendisine gönderdiğimiz cevaptan memnun olmadığını ilk etapta bize bildirseydi. "Eset, ebeveyn koruması ile ilgili bir çalışma yapmayacak" gibi kısa bir cevabın kaba olacağını, ve müşteri talebinin harici veya dahili başka şekillerde giderileceğini düşündüğümden bu maili yazdım. Biz sadece lisansılı kullanıcılarımız değil deneme sürümü kullanan Eset severlere dahi en iyi hizmeti vermek için elimizden geleni yapmakta ve yapmamız gerektiğini ayrıca belirtmek isterim. Konuya dönecek olursak bizde sonuçta bu ürünün Türkiye dağıtımını yapıyoruz ve ürünün arka planda ne tür stratejiler belirlediğini çok fazla bilmiyoruz. Eset tarafından konu ile ilgili zaten bir açıklama yapılsa bu bilgiyi elbette sizlerle paylaşabilir, beklediğiniz makul cevabı verebiliriz.

büyük ihtimalle windows'unkinin kullanıcılara yetmediğni bildiklerinden yaparlar ancak kim isterki o ebeveyn özelliğini sorusunda takılmış olabilirler...

peace_86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

arkadasım yaw eset 9 ay kulandım kasma sorunu falan yok da vürüs kaçırıyor ya 9 ay sonun da ne dvd ceke biliyordum bazı cd lari seciyodu okumuyordu örnek anakart cd si dvd mi deyiştircek dim bişi fark etim giz dosyaları açıyorum o ken di kapanıyor du panda indirdim yükledim 7 vürüs buldu sildi hem de yükleme yaparken tarama yap tı bi reset her şey normala don du ve o günn eset 3.5 aylık lisans var dı sildim panda aldım ..su anakadar sorun yok her sey süper kis de gzl ... lisansım bitmesine 6 ay var bitin çe kis alcam ben ce eset diyenlerin 100/70 kasma yapmaması için...benim düsünçem...

RunoadeS

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Cevabın neresi ilginç ki? Düzgünce cevap verip ilgilenmiş işte. "Lütfen bize geri dönün" diye yalvarmalarını mı bekliyordunuz? :D

asusbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
nod32 nin virus kaçırdığını dünya alem biliyor

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Cevabın neresi ilginç ki? Düzgünce cevap verip ilgilenmiş işte. "Lütfen bize geri dönün" diye yalvarmalarını mı bekliyordunuz? :D

Dünyadaki Varolan İşletim Sistemi Kullanıcıların %70 Den fazlası XP kullanıyor.
Ve Eset Müşteri Hizmetleri Yetkilisi
Microsoft işletim sistemlerinde zaten içerik filtreleme (Ebeveyn Koruması) sistemi kapsamlı ve başarılı bir şekilde çalıştığından böyle bir çalışma şimdilik düşünülmemektedir.

Demiş Bahsettiği Ebeveyn Koruması Vista'da Ve RC Sürüm Olan Windows 7 de Mevcut Dünyada Sadece %10-15 lik Bir Dilim bu Sistemleri kullanıyor!! Sence Bu Cevabın ne Tarafından bakarsak Doğru bulabiliriz.!?