No Signal VGA Sorunu [ ÇÖZÜLDÜ ]

Bu konuyu okuyanlar

emiralbayrak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar monitör aldım bilgisayara taktım kablolar falan hepsi takılı .Fakat NO SIGNAL VGA hatası aliyorum klavye den delete f2 f10 f1 her tuşa basıyorum girmiyor biosa.Tavsiyelerinizi bekliyorum.

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Ekran kartınızdan sinyal gelmiyor. Her hangi bir dönüştürücü kullanıyor musunuz?

emiralbayrak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Size şöyle izah ediyim. Kullanmıyorum. Ama Monitörümden kasama şuan 1 tane kablo var. Birisi Vga kablosu O vga kablosu 1 tane vga girişine bağlı kasada fakat ekran kartının olduğu kısım değil. Ekran kartının olduğu kısımda DisplayPort Girişi var. Vga/Dvi girişleri ekran kartının uzerinde değil. Monitorumde de Display Port Girişi var. Ben displayport girişi alıp bağlayıp diğer vga giriş kablosuda dururken mi çalışır yoksa ben dönüştürücü alıp vga kablosunu ekran kartinin oldugu kisma donusturucuyle bagladigim zaman mi ?

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Onboard durumu var sanırım bunun için ekran kartının display portundan dönüştürücü kullanmayı deneyebilirsiniz

emiralbayrak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Dönüştürücü kullanmadan Hdmi kablosu ile ekran kartına bağlasam sorun çozülür mü peki ?

emiralbayrak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hdmi kablosunu monitore bagladim zaman no signal hatasi almam demi ? Monitorden Hdmi secince

emiralbayrak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Çok teşekkür ederim. Mağazaya gidip Hdmi kablosu alacağım. Çalışıp çalışmadığını size söyleyeceğim. Bu arada HDMI kablosu nasıl olmalı ekran kartımdaki kisim 1.4 luk heralde. Yanlış kablo almayayım da.
--- Gönderi Güncellendi ---
Hocam bir de Hdmi kablosu 3 metre mi 5 metre mi ? Arasında ne gibi farklılık yaratır ?

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Çok teşekkür ederim. Mağazaya gidip Hdmi kablosu alacağım. Çalışıp çalışmadığını size söyleyeceğim. Bu arada HDMI kablosu nasıl olmalı ekran kartımdaki kisim 1.4 luk heralde. Yanlış kablo almayayım da.
--- Gönderi Güncellendi ---
Hocam bir de Hdmi kablosu 3 metre mi 5 metre mi ? Arasında ne gibi farklılık yaratır ?

HDMI kablosunu kısa kullanmanızı öneririm, uzun olursa veri kaybı olabilir, altın uçlu hdmi kablosunu deneyebilirsiniz. Rica ederim.

emiralbayrak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yani size ne desem bilemem. Sizin için dua bile ederim. Hdmi kablomu aldım. Taktım ve çalıştı. O kadar mutluyum ki anlatamam. Babam sinirlendi kasayı geri iade edicekti. Söyledim ona sizin böyle böyle dediğinizi. O da iyi o zaman gidin alın dedi. Öyle işte Çok mutluyum. Allah sizden razı olsun. Kendinize Çok iyi Bakın. Görüşmek Üzere :)

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Yani size ne desem bilemem. Sizin için dua bile ederim. Hdmi kablomu aldım. Taktım ve çalıştı. O kadar mutluyum ki anlatamam. Babam sinirlendi kasayı geri iade edicekti. Söyledim ona sizin böyle böyle dediğinizi. O da iyi o zaman gidin alın dedi. Öyle işte Çok mutluyum. Allah sizden razı olsun. Kendinize Çok iyi Bakın. Görüşmek Üzere :)

Yaşadığınız sorununuzun giderilmesine sevindim :)

Rica eder, iyi forumlar dilerim.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
onu demiyorum ne marka,model ki vga ve hdmi var onda bende ki aoc e960swn'de vga var başka bişey yok the grudge'a monitör al dedim bunu aldı...
onun ki ne ki? yazmıyor ki.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
onun display portu varmış niye tv muamelesi yapıp hdmi ?
Signal Input : HDMI/MHL, D-Sub, DisplayPort
VN279QL | Monitors | ASUS USA
xgZTnG9RiXakezuS_500.jpg

pivot modu varmış...
IO_ports.jpg

ekran kartında da var:
Arayüz
DVI Çıkışı : Var x 1 (DVI-I)
HDMI Çıkışı : Var x 1 (HDMI 2.0)
Display Port : Var x 3 (Standart DP)
HDCP Desteği : Var...
STRIX-GTX960-DC2OC-2GD5 | Ekran Kartı | ASUS Türkiye