Nedir bu oyun bağımlılığı, kölelik olmuş!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Merhaba, herkese iyi forumlar..
Oyun bağımlılığına pek anlam veremiyorum. Hele ki yeme içmeden kesilip, afedersiniz hacet gidermeye bile gitmemek çok uç bir nokta olsa gerek. Şahsen ETS2'yi severek oynarım, onu da her gün değilse de günde 1 saati geçmez. Dikkatli olmakta fayda var.
 

insanimsi

Profesör
Yasaklı
Statreji oyunlarının uzun sürmesi ile (starcraft oynuyorum yarım saat altı bölüm yok hikaye modunda, serbest mod oynarsam bir el (düzgün oynarsam hata yaparak yanlışlarla değil ) en az 1 saat en fazla 1saat 45 dk ediyor.

Yani günde 3 saat statreji oyunları ve pubg gibi uzun süren multiplayer oyunlar için için; ( statrejim makroya kaçmak olduğu için uzun sürüyor 1vs 1bot ile oynarken yoksa yarım saattede bitiyor) single ve kısa süren oyunlar için (nfs most wanted vs) 2 saat yeterli olur günlük bence

Diyeceksiniz oyun bağımlılığı ile mücadele
O iş de şöyle okul zamanı fişleri babanıza teslim edin internet power fark etmez :D
Benim tek çözüm öyle başka işe yarayan çözüm yok tablete tek yakın olduğum an kışın sadece sdn de enty yazmak ve ders çalışmak benim için :D
 
Gerilerde mavi balinadan bahsedilmiş fakat o oyun bağımlılık değil ki,bunu tehditle yapıyorlar.
Sakıncası yoksa mümkün olduğunca düzgün ve bir üslupla kısa bir şekilde anlatacağım.
Bilgisayara indirilen bir virüsten kişinin bilgisayarındaki kameraya sızarak kişinin özel görüntülerini çekerek onu tehdite diyorlar,bu görüntüler kişinin +18 görüntüleri oluyor ve bu görüntülerle tehdit ediliyor.Arkadaşlarına gösteririz,ailene gösteririz,her yere yayarız gibi tehditler yüzünden kurban mavi balinanın her dediğini yapıyor.Ha dersiniz ki hiç bir şey benim hayatımdan önemli değil diye,mavi balina önceki görevlerde sizin düzgün düşünmenizi engelleyecek ve psikolojik olarak sizi çökertecek bir çok şey yaptırdı,intihar etmeyi kendiniz istersiniz bu durumdan kurtulmak için.
 

Samet UCA

Profesör
Ben tam 10 yıl silkroad online oynadım. Binlerce lira para yatırdım ama her anından keyif alarak oynadım. Ancak bu tip oyunlar otur beni bütün gün oyna dediği için fazlasıyla zaman harcamak gerekiyor ee artık iş güç kalan zamanda bunlara harcayacak zamanım yok. Şöyle lise dönemlerime dönseydim oynardım. Bırakmak için özel bir yol izlemedim. Oyununda izlediği yanlış politikalar buna destek oldu zaten. Bir anda keseceksin sonra vucut alışıyor :)
 
Allah, Hadid suresi 4. ayetinde, "Nerede olursanız olun, Allah sizinle beraberdir" diye buyurur. Eğer ki sen Allahı terkedersen Allah da seni terkeder. Hayat boşluk kabul etmez, Allah'ın terkettiğini başka şeyler doldurur. Ki o da insana her şeyi unutturan oyun ve eğlencedir. Oyun ve eğlence bir yere kadar makul görülse de bir noktadan sonra insanı esareti altına alacak boyutlara gelmiş olması çok tehlikeli hatta şirk boyutuna varmış olması dahi düşünülebilir. Madem sözümüz şirkten açıldı, ifade edelim ki gönlünde bir pubgy oyununun yarısı kadar barındırmadığın yaradanının yerine koyduğun ve adeta amaç haline getirdiğin "Şey"lerdir şirk olan. İşin acı tarafı kişilerin bunu farkedememesidir. Lakin hakikat bu ki sonuç bu kapıya çıkıyor. Kişi şehadet kavramını, tevhid kavramını hakkıyla okuyup kavrayamazsa dinin "lehviyat" dediği bu türden oyun ve eğlencelerin esaretinden kurtulmamız çok zordur. Ki bunun adına modern kölelik diyoruz. Allah cümle kardeşlerimi korusun ve muhafaza eylesin.
 
Üst
stat counter