Nedir bu oyun bağımlılığı, kölelik olmuş!

Bu konuyu okuyanlar

sipisak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
bağımlı olduğunuzu hissettiğiniz oyunlar nelerdir, bağımlılıktan kurtulmak için neler yaptınız ve kurtulabildiizmi? hastanaye başvurdunuzmu?

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
bazıları tuvalete bile gitmiyormuş :D çok tehlikeli bir durum :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

zaten senin niyetin yok konuya yararın olmayacak gibi, en iyisi sen konudan çık daha huzurlu hissedersin kendini.
Yok artık tuvalete gitmiyorsa.Tamam doğru benimde var

sipisak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
çocuklar için mavi balina oyunu gibi oyunlar vardı mesela, ölüme kadar gidiyor, şakası yok bağımlılığın!

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
bazıları tuvalete bile gitmiyormuş :D çok tehlikeli bir durum :)

zaten senin niyetin yok konuya yararın olmayacak gibi, en iyisi sen konudan çık daha huzurlu hissedersin kendini.
Call of Duty Modern Warfare 1-2-3
1-3 saat
2-4 saat
3-4 saat
11 saat

1-3 saat
2-4 saat
3-4 saat
11 saat
Ama tuvalete gittim yemek yedim içime yapmadım ?

sipisak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
1-3 saat
2-4 saat
3-4 saat
11 saat

Ama tuvalete gittim yemek yedim içime yapmadım ?
kendini oyunun bağımlısı gibi hissettin mi? derslerini, işlerini yapabildin mi?

The Bisküvi

Asistan
Reaksiyon puanı
132
bağımlı olduğunuzu hissettiğiniz oyunlar nelerdir, bağımlılıktan kurtulmak için neler yaptınız ve kurtulabildiizmi? hastanaye başvurdunuzmu?
Derman bende. Birkaç sene önce dragon city bağımlısıydım. Abim ejderlerin yarısını çok ucuza sattı oyundan soğudum oynamadim bi daha

sipisak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Derman bende. Birkaç sene önce dragon city bağımlısıydım. Abim ejderlerin yarısını çok ucuza sattı oyundan soğudum oynamadim bi daha
Kaç saaat oynuyordun, abin olmasaydı kendi başına bağımlılıktan kurtulabilirmiydin?

Arkadaşlar bi̇rde oyun i̇çi̇n sirf bi̇lgi̇syar veya oyun konsslari alan kendi̇ faki̇r ama kredi̇ karti yönünden zengi̇n bi̇çareler de var, acıyorum öylelerine. :(

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Çalıştığım için öyle bir bağımlılığım yok. Ama çalışmasam tahminen pubg'ye takmıştım kafayı.

Byilmaz91

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Manyağım ben, Psikopatım. 1.5 Sene boyunca Elder Scrolls V: Skyrim oynadım. Sildim, daha sonra 7 aylık bir save daha oynadım. Toplamda 2 Seneyi geçmiştir oynamışlığım. Deliyim ben, günde 5 doz almazsam rahat uyuyamıyorum :) ;):D

sipisak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Manyağım ben, Psikopatım. 1.5 Sene boyunca Elder Scrolls V: Skyrim oynadım. Sildim, daha sonra 7 aylık bir save daha oynadım. Toplamda 2 Seneyi geçmiştir oynamışlığım. Deliyim ben, günde 5 doz almazsam rahat uyuyamıyorum :) ;):D
Bilgisayarı parçalamak gerekiyor senin bağımlılığını çözmek için demekki :D Kendini tutamıyorsun.

Bi tanıdığımı oyun bağımlığı yüzünden sevdiği kız terketmişti, sonra kızın önünde bilgisayarını hemde pahalı idi ezdi geçti :D

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
Benim bilgisiyar yaşlı pek oyun oynayamıyorum o yüzden ps4 kullanıyorum ama pc in tadı farklıdır

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Mavi balina telefon/pc oyunu gibi bir şey değil. Biraz araştırmanı öneririm. Bir de beni de bağımlı yapan oyunlar mevcut fakat yemeden içmeden kesecek cinsten değil. Biraz maymun iştahlıyım. Bir oyuna bağımlı olsam bile 1 2 haftaya sıkılırım. Ha ama 1 2 hafta boyunca dibine vururum.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
GMA 3100 kullanıyorum, bağımlı yapacak kasmayan oyun var mıdır sence?

Benim bilgisiyar yaşlı pek oyun oynayamıyorum o yüzden ps4 kullanıyorum ama pc in tadı farklıdır
Ne zamandan kalma?

utku_atmaca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba, herkese iyi forumlar..
Oyun bağımlılığına pek anlam veremiyorum. Hele ki yeme içmeden kesilip, afedersiniz hacet gidermeye bile gitmemek çok uç bir nokta olsa gerek. Şahsen ETS2'yi severek oynarım, onu da her gün değilse de günde 1 saati geçmez. Dikkatli olmakta fayda var.

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
Statreji oyunlarının uzun sürmesi ile (starcraft oynuyorum yarım saat altı bölüm yok hikaye modunda, serbest mod oynarsam bir el (düzgün oynarsam hata yaparak yanlışlarla değil ) en az 1 saat en fazla 1saat 45 dk ediyor.

Yani günde 3 saat statreji oyunları ve pubg gibi uzun süren multiplayer oyunlar için için; ( statrejim makroya kaçmak olduğu için uzun sürüyor 1vs 1bot ile oynarken yoksa yarım saattede bitiyor) single ve kısa süren oyunlar için (nfs most wanted vs) 2 saat yeterli olur günlük bence

Diyeceksiniz oyun bağımlılığı ile mücadele
O iş de şöyle okul zamanı fişleri babanıza teslim edin internet power fark etmez :D
Benim tek çözüm öyle başka işe yarayan çözüm yok tablete tek yakın olduğum an kışın sadece sdn de enty yazmak ve ders çalışmak benim için :D

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Gerilerde mavi balinadan bahsedilmiş fakat o oyun bağımlılık değil ki,bunu tehditle yapıyorlar.
Sakıncası yoksa mümkün olduğunca düzgün ve bir üslupla kısa bir şekilde anlatacağım.
Bilgisayara indirilen bir virüsten kişinin bilgisayarındaki kameraya sızarak kişinin özel görüntülerini çekerek onu tehdite diyorlar,bu görüntüler kişinin +18 görüntüleri oluyor ve bu görüntülerle tehdit ediliyor.Arkadaşlarına gösteririz,ailene gösteririz,her yere yayarız gibi tehditler yüzünden kurban mavi balinanın her dediğini yapıyor.Ha dersiniz ki hiç bir şey benim hayatımdan önemli değil diye,mavi balina önceki görevlerde sizin düzgün düşünmenizi engelleyecek ve psikolojik olarak sizi çökertecek bir çok şey yaptırdı,intihar etmeyi kendiniz istersiniz bu durumdan kurtulmak için.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Ben tam 10 yıl silkroad online oynadım. Binlerce lira para yatırdım ama her anından keyif alarak oynadım. Ancak bu tip oyunlar otur beni bütün gün oyna dediği için fazlasıyla zaman harcamak gerekiyor ee artık iş güç kalan zamanda bunlara harcayacak zamanım yok. Şöyle lise dönemlerime dönseydim oynardım. Bırakmak için özel bir yol izlemedim. Oyununda izlediği yanlış politikalar buna destek oldu zaten. Bir anda keseceksin sonra vucut alışıyor :)

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Allah, Hadid suresi 4. ayetinde, "Nerede olursanız olun, Allah sizinle beraberdir" diye buyurur. Eğer ki sen Allahı terkedersen Allah da seni terkeder. Hayat boşluk kabul etmez, Allah'ın terkettiğini başka şeyler doldurur. Ki o da insana her şeyi unutturan oyun ve eğlencedir. Oyun ve eğlence bir yere kadar makul görülse de bir noktadan sonra insanı esareti altına alacak boyutlara gelmiş olması çok tehlikeli hatta şirk boyutuna varmış olması dahi düşünülebilir. Madem sözümüz şirkten açıldı, ifade edelim ki gönlünde bir pubgy oyununun yarısı kadar barındırmadığın yaradanının yerine koyduğun ve adeta amaç haline getirdiğin "Şey"lerdir şirk olan. İşin acı tarafı kişilerin bunu farkedememesidir. Lakin hakikat bu ki sonuç bu kapıya çıkıyor. Kişi şehadet kavramını, tevhid kavramını hakkıyla okuyup kavrayamazsa dinin "lehviyat" dediği bu türden oyun ve eğlencelerin esaretinden kurtulmamız çok zordur. Ki bunun adına modern kölelik diyoruz. Allah cümle kardeşlerimi korusun ve muhafaza eylesin.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Acaba diğer insanlar ne yapıyor? ?