Nedir bu işin aslı,sahiden bu kadar vahim mi?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mhmmdsys47

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Arkadaşlar lütfen bana korsan şöyledir,böyledir demeyin mesele o değil.

Arkadaşlar malumunuz internetten gerek torrent ile gerek ise başka yollarla repack veya reloaded oyun indirilebiliyor,bu mesele hakkında o kadar çok yorum var ki,mesela; kimi diyor ki korsan oyun çok zararlıdır içinde virus vardır,işte özel bilgilerinizi ele geçirirler.

Kimi de diyor ki ben çok indirdim hiç zararını görmedim.

Virüs programı da galiba crack dosyalarını ya da indirilen bazı dosyaları virüs olarak görüyor diye çok gördüm,sahiden virüs olduğu için mi görüyor?

Nedir bu işin aslı,iki aşırı uç haricinde nasıl bir yorum getirebilirsiniz?

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,601
1- Paralı bir şeyi ücretsiz ediniyorsun, hem de yasa dışı yollarla.
2- İslam'a inanıyorsunuz sanırım, günah. Hırsızlıktan farklı değil çünkü.
3- Kimse babasının hayrına ücretli şeyi bedava vermez. İçinde mining virüsü ya da başka bir zararlı yazılım mutlaka vardır.
4- Paran olmadığı için araba alamıyorsan paran olmadığı için oyun da oynayamazsın.

mertbaba41

Doçent
Reaksiyon puanı
572
Ben valla açık açık söylüyorum
Arkadaş crack kullanıyorum.Ama son zamanlarda azalttım çünkü epic gameste güzel beleş oyunlar var
Korsan indireceksen adam akıllı yerden indir
ben avast ı kullanıyorum ve şu ana kadar pc virüs yemedi
Cyberpunk 2077 torrent indirdim 60 gb o kadar yani ben yemedim yemeyide düşünmüyorum

Reyzingen

Asistan
Reaksiyon puanı
193
3- Kimse babasının hayrına ücretli şeyi bedava vermez. İçinde mining virüsü ya da başka bir zararlı yazılım mutlaka vardır.
4- Paran olmadığı için araba alamıyorsan paran olmadığı için oyun da oynayamazsın.
Torrent e genelde reklam veriliyor siteye giriş yapıldığı zaman reklama tıklıyorsun diye biliyorum.
fakat yasadışı olduğu doğru günah mı değil mi orası tartışılır

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,601
Torrent e genelde reklam veriliyor siteye giriş yapıldığı zaman reklama tıklıyorsun diye biliyorum.
fakat yasadışı olduğu doğru günah mı değil mi orası tartışılır
O programı kırmak için harcanan tüm emeğin karşılığını 30 kuruş olarak mı alacaklar? Ahadgjhjhgkjdsjs.

404 Error

Müdavim
Reaksiyon puanı
12,511
Korsan hiç bir şeyi sevmem. İnsanlar o kadar süre uğraşsın, bizler oynayalım ve eğlenelim diye. O kadar emeği boş verip de, satın almamak kötü bir şey bence.

Son düzenleme:

İsimyok08

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,106
Dostum PC'de crack kullanmam açıkçası. Bir programım crackli o da pek önemli olmayan bir program. Hak falan onlardan dolayı kullanmamazlık etmiyorum (Telefonumdaki uygulamaların çoğu crack.) Virüsten dolayı indirmiyorum (PC'ye.) Güven olmaz kısacası.

AichDee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Babasının hayrına vermiyorlar zaten, büyük gruplar var bu crack işlerini yapan. İndirmek için reklam geçiyorsun. Hem siteye ekledikleri hem de linklere koyduğu reklamlar çok fazla. Mesela skidrow reloaded gibi ekipler hem para kazanıyor hem de virüs içermedikleri için güven kazanıyorlar.

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,601
Babasının hayrına vermiyorlar zaten, büyük gruplar var bu crack işlerini yapan. İndirmek için reklam geçiyorsun. Hem siteye ekledikleri hem de linklere koyduğu reklamlar çok fazla. Mesela skidrow reloaded gibi ekipler hem para kazanıyor hem de virüs içermedikleri için güven kazanıyorlar.
Peki ya o programı yapanların harcadığı emek ne olacak?

404 Error

Müdavim
Reaksiyon puanı
12,511
Çok harika bir konu. Korsanı ve cracki övme konusu. ?

AichDee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Peki ya o programı yapanların harcadığı emek ne olacak?
Tabiki emek harcıyorlar fakat emin ol parasını da bolca çıkarıyorlar. Mesela şuan en bilindik isimlerden biri reloaded, çoğu türk oyun indirme sitesi bile bu ekiplerden crackleri alıyor. Sırf oyunlar cracklensin diye bağış gönderen insanlar bile var yabancı ülkelerde. Ama tabi ki virüssüz bir crack'i herhangi bir site virüsleyip kendi sitesine gönderebilir. Bu tür durum olmaması için güvenli sitelerden indirmek şart.

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
Açıkcası 3-4 yıl önce full korsan kullanıyordum ama indirdiğim site belli güvenilir olduğundan bir sorun yaşamamıştım.Ama tabiki de bu virüs yok demek değildir.

The Medic

Profesör
Reaksiyon puanı
1,285
Tabiki emek harcıyorlar fakat emin ol parasını da bolca çıkarıyorlar. Mesela şuan en bilindik isimlerden biri reloaded, çoğu türk oyun indirme sitesi bile bu ekiplerden crackleri alıyor. Sırf oyunlar cracklensin diye bağış gönderen insanlar bile var yabancı ülkelerde. Ama tabi ki virüssüz bir crack'i herhangi bir site virüsleyip kendi sitesine gönderebilir. Bu tür durum olmaması için güvenli sitelerden indirmek şart.
ama bir programın yarısı satın alan tayfa,diğer yarısı ise crackleyen tayfa.

Adam parasını çıkarsın çıkarmasın o paranın 2 katını almak onun hakkı,çünkü bir kısım para veriyorken diğer kısım "aAa ZoRenTleYeYim ŞuNu" diyor ve bedavaya kullanıyor.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Bilgisayarı alacak paranız varsa oyunuda vardır bence

404 Error

Müdavim
Reaksiyon puanı
12,511
@Hakancls, Evet öyle olmalı. Kredi kartıyla falan alamazlarsa Migrosa gidip de, kasiyerden alınılıyor. Mesela ben aldım 50 TL'lik. Kaç paralık istiyorsan, o kadar nakit vereceksin. 100 TL'lik Steam cüzdan kodu için, 100 TL gibi.

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Ben şahsen indirimlerde 20+20=40 tl yatırdım bir de ücretsiz 10 tl kazandım.Bilgisayarıma göre oyun aldım 5-6 tane crack işinide bitirdim.Bir sıkıntın olsa direkt steama başvurabiliyorsunya o beni cezbediyor ya da güncellemeler betalar vs...

İsimyok08

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,106
@Hakancls, Evet öyle olmalı. Kredi kartıyla falan alamazlarsa Migrosa gidip de, kasiyerden alınılıyor. Mesela ben aldım 50 TL'lik. Kaç paralık istiyorsan, o kadar nakit vereceksin. 100 TL'lik Steam cüzdan kodu için, 100 TL gibi.
Migros dışında başka bir markette oluyor mu?

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Aynen,kartı olmayan ya da ailesi izin vermeyenler için güzel bir alternatif.Bende kullanıyorum migrosu :)

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
İndirmeyi bilmiyorsanız, indirmeyin.
Her işin, bir raconu var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...