Öneri Neden Samsung Depolama Tercih Etmeliyiz ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Selamlar :)
Öyle detaya inerek şu özelliği var bu kadar potansiyeli var demeyeceğim. Basit örneklerle kendi kullandığım harddiskten bahsedeceğim.
Şu anda elimde 10 yıllık bir Samsung 500 GB 5400 Rpm HDD var ve bu 10 yılda aktif olarak kullanılmış bir HDD. Bir çok kişiye Samsung belleklerin ne kadar iyi olduğunu söylüyoruz ancak bu daha ucuz ya da bu daha fiyat performans diyerek bütçesi uysa bile Samsung SSD-HDD yerine o fiyat performans SSD-HDD'yi önerenler oluyor. Samsung bu tür bellek işlerinde çok başarılı, monitör paneli tarafında da ne kadar kaliteli üretimler yaptığın biliyoruz, sanırım sadece telefonlarda pek başarılı değil diyebiliriz :)

Öncelikle sizlere Crystal Disk İnfo programından bir ekran görüntüsü göstereceğim. Resimde görüldüğü üzere bu harddisk 10 yıldır toplamda 22971 saat çalışmış, güne vurduğumuzda da 957 gün çalışmış oluyor. Bunlar gayet uzun süreler. Bu konuyu açmamın asıl sebebi ise toplamda bu kadar uzun süre çalışan bir harddiskin hala durumunun "İyi" olması. Sıcaklık normalde 25 derece civarında seyrediyor, arkada HD Tune Pro programı test yaptığı için sıcaklık ekran görüntüsü alınma esnasında 29 derecede gözüküyor ki bu sıcaklık gayet iyi.
Adsız.png


HD Tune Pro testi de burada. Şu sondaki niye öyle kaldı anlayamadım :D
sss.png


Crystal Disk Mark test sonuçları da burada. Bir harddiske göre gayet ideal bir okuma ve yazma hızı var. Harddiskin 7200 değil 5400 RPM olduğunu da hesaba katarsak bu hızlar çok iyi.
ssss.png
 

_Zaur_

Profesör
Eskiden bende 80 gb olanı vardı çıt demeden neredeyse 5 yıl çalıştı. Belki 50 defadan çok format çekmiştim 😂
 

Son mesajlar

Üst