Yardım HDD'den SSD'ye geçmek FPS arttırır mı?

Sametbadem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Amd A-12 9720p
Radeon r7 m340
4×4 8gb ram
980gb toshiba hdd
Sorum şu ben çoğunlukla valorant oynuyorum ve şu sorunlar var
Ani fps dropları
Ani donmalar
Valorantta bir oyuna girdiğimde çok gec giriyor mac başlamıs oluyor
Bilgisayar 5 dk da açılıyor toparlanmasıda +5 dk
Valorantta 40-70 fps arası alıyorum tabi arada fps drop oluyor 5 - 10 fps oluyor
Ben laptop uma yeni bir ssd taksam bu sorunlar çözülürmü ve fps de azda olsa artarmı.
Not:sata 3 slotu bulunmaktadır
Şu ssd yi almayı düşünüyorum.
Yardımlarınız icin şimdiden teşekkürler ?

Son düzenleyen moderatör:

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,970
Amd A-12 9720p
Radeon r7 m340
4×4 8gb ram
980gb toshiba hdd
Sorum şu ben çoğunlukla valorant oynuyorum ve şu sorunlar var
Ani fps dropları
Ani donmalar
Valorantta bir oyuna girdiğimde çok gec giriyor mac başlamıs oluyor
Bilgisayar 5 dk da açılıyor toparlanmasıda +5 dk
Valorantta 40-70 fps arası alıyorum tabi arada fps drop oluyor 5 - 10 fps oluyor
Ben laptop uma yeni bir ssd taksam bu sorunlar çözülürmü ve fps de azda olsa artarmı.
Not:sata 3 slotu bulunmaktadır
Şu ssd yi almayı düşünüyorum.
Yardımlarınız icin şimdiden teşekkürler ?
Artırmaz. Sadece Windows vs. hızlı yüklenir o kadar.

eskiyeniahmet

Asistan
Reaksiyon puanı
93
muhtelemen donma işlemcinin 90 derece üstüne çıkıp pc nin voltaj değerini düşürmesi

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,541
Bazı yükleme ekranı olmayan oyunlarda çok minimal farklar söz konusu olabilir ama ssd ye geçmek oyun için fps değerini arttırmaz. Yükleme ekranında geçirdiğin süreleri azalır, pc açılması devasa hızlanır, genel masaüstü uygulama deneyimin uçar vs.

Sametbadem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
muhtelemen donma işlemcinin 90 derece üstüne çıkıp pc nin voltaj değerini düşürmesi
6 yıldır hic bakım yaptırmadım sadece içini açıp hava makinesiyle üfledim 6 ay önce falan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bazı yükleme ekranı olmayan oyunlarda çok minimal farklar söz konusu olabilir ama ssd ye geçmek oyun için fps değerini arttırmaz. Yükleme ekranında geçirdiğin süreleri azalır, pc açılması devasa hızlanır, genel masaüstü uygulama deneyimin uçar vs.
Fps dropları ve donmalar azalırmı.

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,541
6 yıldır hic bakım yaptırmadım sadece içini açıp hava makinesiyle üfledim 6 ay önce falan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fps dropları ve donmalar azalırmı.
Doğru kullanılmadığı takdirde hava makinesi kadar yanlış bir uygulama yok. İçeride toz girmemiş kısımlara da bir şekilde toz gitmesine yaraması dışında fanlarda oluşan ters akımın anakart ve diğer komponentlere zarar vermesi söz konusu olabilir. Buna dikkat etmenizi, hava basmadan önce fanları sabitlemenizi ve gpu gibi kritik donanımları dışarı çıkarttıktan sonra kullanmanızı öneririm.

Bunun yanında termal bakım yapmanız şart diye düşünüyorum.

Sametbadem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Doğru kullanılmadığı takdirde hava makinesi kadar yanlış bir uygulama yok. İçeride toz girmemiş kısımlara da bir şekilde toz gitmesine yaraması dışında fanlarda oluşan ters akımın anakart ve diğer komponentlere zarar vermesi söz konusu olabilir. Buna dikkat etmenizi, hava basmadan önce fanları sabitlemenizi ve gpu gibi kritik donanımları dışarı çıkarttıktan sonra kullanmanızı öneririm.

Bunun yanında termal bakım yapmanız şart diye düşünüyorum.
Teşekkürler. Zaten üflerken fanlrı sabitledim.