Neden Microsoft insanları Windows 10 kullanmaya zorluyor?

Bu konuyu okuyanlar

Windows Server 7

6801.winmain_win7m3
Reaksiyon puanı
563
Merhaba, ben şu anda Windows 10'un 1809 sürümünü kullanıyorum. Çünkü 1903+ sürümlerinin temasını beğenmedim. Ben Windows 10, 8.1, 7, XP gibi RTM ve SP'li sürümlerden sıkıldım. Ben Windows Server Technical Preview, Longhorn Server, Longhorn, Whistler, Whistler Server gibi sürümler kullanmak istiyorum. Ben bu ISO dosyalarını araştırdığımda Microsoft'un sitesine gönderiyor ve Microsoft ise ya RTM/SP'li sürümlere ya da Windows 10 ISO'suna gönderiyor. Ben buradan Microsoft'un insanları Windows 10'a zorladığını düşünüyorum. Peki bunu neden yapıyor? Herkes Windows 10 kullanmak zorunda mıdır? Lütfen merak ettiğimden soruyorum. Çünkü bu tür durumlar sinirimi bozuyor.

beleşadam

Profesör
Reaksiyon puanı
907
Merhaba, ben şu anda Windows 10'un 1809 sürümünü kullanıyorum. Çünkü 1903+ sürümlerinin temasını beğenmedim. Ben Windows 10, 8.1, 7, XP gibi RTM ve SP'li sürümlerden sıkıldım. Ben Windows Server Technical Preview, Longhorn Server, Longhorn, Whistler, Whistler Server gibi sürümler kullanmak istiyorum. Ben bu ISO dosyalarını araştırdığımda Microsoft'un sitesine gönderiyor ve Microsoft ise ya RTM/SP'li sürümlere ya da Windows 10 ISO'suna gönderiyor. Ben buradan Microsoft'un insanları Windows 10'a zorladığını düşünüyorum. Peki bunu neden yapıyor? Herkes Windows 10 kullanmak zorunda mıdır? Lütfen merak ettiğimden soruyorum. Çünkü bu tür durumlar sinirimi bozuyor.
Telemetri. Böylece milletin yaptığı şeyleri satarak para kazanabiliyorlar.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Adam ekmek parasını oradan kazanıyor.

haci3542

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Windows 10 sistem olarak diğer sürümlere göre daha yavaş, ama günümüz oyunlarını daha iyi bir performansla oynamamıza olanak sağlıyor

misty rosetta

Profesör
Reaksiyon puanı
1,369
Planlı eskitme.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Windows 10 sistem olarak diğer sürümlere göre daha yavaş, ama günümüz oyunlarını daha iyi bir performansla oynamamıza olanak sağlıyor
Oyun performansı en iyi Windows sürümü Windows 7'dir açık ve net.

IDisaster

Profesör
Reaksiyon puanı
1,665
Planlı eskitme.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyun performansı en iyi Windows sürümü Windows 7'dir açık ve net.
Evet açıklamanız doğrudur ama siz bu farkı çok abartıyorsunuz ben bizzat kendim windows 10 un gereksiz tüm uygulamalarını kaldırıp bildirip merkezi vb gibi gereksiz bildirimleri kapatıp , gereksiz hizmetleri kapatıp kullandığımda windows 7 den farkı kalmıyor , windows 7 ekran kartınızı güçlendirmiyor veya işlemcinizi sadece sade ve stabil çalışıyor , windows 10 çok seçenekli olduğu için arkada birsürü uygulama çalışıp yavaşlatıyor . Başka fark yok ! .
Kısaca :
-Win 7 , Win 10'a göre daha sade olduğu için . Sistem rahat oluyor .

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
işte durum bu mecbur windows kullanmak zorunda kalınıyorsa adamlara el mahkum ne derse yapmak zorunda kalıyorsunuz. İşin doğrusu güncel sistem her zaman eski sistemden iyidir. Ha planlı yavaşlatma denen şey işin doğrusu sistem geliştikce elinizdeki donanım eskiyor ve yavaşlamaya başlıyor bunada yapacak birşey yok

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,319
Windows 10 candır, Linux heyecandır..

Windows Server 7

6801.winmain_win7m3
Reaksiyon puanı
563
işte durum bu mecbur windows kullanmak zorunda kalınıyorsa adamlara el mahkum ne derse yapmak zorunda kalıyorsunuz. İşin doğrusu güncel sistem her zaman eski sistemden iyidir. Ha planlı yavaşlatma denen şey işin doğrusu sistem geliştikce elinizdeki donanım eskiyor ve yavaşlamaya başlıyor bunada yapacak birşey yok
Ama ben güncel olmayı sevmiyorum. Ben eski sistem kullanmak istiyorum.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
xp den daha uzun soluklu olanı belki windows 7 dir ama hiç biri xp kadar performanslı olamadı ne yazık ki
güncel atmlerde bile hala xp araytüzü var ((= hacklenmesi de kolay ((=