Necati Şaşmaz'dan "Alamet" filmi!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
29 Haziran 2007
64,457
530
0
Alamet geliyor!

161120091136174962048.jpg

İlk Türk 3D animasyon filminin konusu ilk Türk robotu Alamet. Senaristi ve yönetmeni ise Necati Şaşmaz.

Beyaz Show, geçtiğimiz cuma gecesi, konukları ve sohbetleriyle Türkiye’yi ekrana kilitledi. Ebru Gündeş’in şarkılarıyla renk kattığı keyifli programa, fenomen dizi Kurtlar Vadisi Pusu'nun başrol oyuncuları Necati Şaşmaz, Gürkan Uygun ve Musa Uzunlar’la sohbet ile Beyazıt Öztürk’ün Polat Alemdar’la oynadığı 5 dakikalık “Kurtlar Vadisi Beyaz” bölümü damgasını vurdu. Necati Şaşmaz ve Gürkan Uygun’un türküleriyle ayrı bir heyecan kattığı gecenin en çarpıcı anlarından biri de Beyaz ile Şaşmaz arasındaki, ilk uzun metrajlı animasyon Türk filmi “Alamet” in sohbeti oldu.

Çalışmaları süren Alamet hakkında ilk kez konuşan Necati Şaşmaz, filme adını veren ilk Türk robotunun animasyonu için Kurtlar Vadisi Visual Effect ekibiyle çalıştıklarını, senaryo ve yönetmenliğini kendisinin üstlendiğini söyledi.

İşte o çarpıcı sözlerin yer aldığı bölümün videosu...

[SDNTV]http://video1.yazete.com/beyaz_necatiabi_animasyonfilm.flv[/SDNTV]

İŞTE ALAMET

1889 yılında Japon İmparatoru Meji’nin yeğeni Prens Komatsu, İstanbul’da sarayda ağırlanır. Ardından Japon İmparatoru, Sultan Abdülhamid’e Japonya’nın en büyük nişanı olan Büyük Krizantem Nişanı’nın da içinde bulunduğu çeşitli hediyelerle beraber bir mektup yollar. Japon İmparatoru, Abdülhamid Han’dan İslâm dini, ilim ve teknolojik gelişmeler gibi konularda bilgiler gönderilmesini rica eder. Sultan, Yenikapı Mevlevihânesi saat sanatkârı Musa Dede’den, eşi benzeri olmayan, teknolojik bir saat yapmasını ister. Ve insan boyunda, Alamet ismi verilen robot ortaya çıkar. Saat başı kollarını açarak sema eden, ezan okuyan robot Alamet, Ertuğrul Fırkateyni’yle Japonya’ya yollanır.

KAYNAK

eray045

Rektör
12 Nisan 2008
12,600
250
243
vede ertuğrul fırkateyni yolda batar..
diye bitiyor diye biliyorum bu hikayeyi..
resimler verilmişti biyerde onları görünce hiç inanmadım ama yapılabilirde ozamanlardaki teknolojiyi tam bilmiyorum..

*Rorschach*

Asistan
15 Kasım 2009
182
2
0
Türkiye'de ne kadar tutulur bu konseptteki yapımlar muamma ama başarılı olacağına inanıyorum. Zira ekibi daha önceden de tanıdığımız için sonuna dek güveniyoruz.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
29 Haziran 2007
64,457
530
0
Necati Şaşmaz güzel bir hikayeyi animasyonla izleyiciye aktaracak. Mutlaka izlenmeli.