Yardım Kasa Önündeki Fanlarım çalışmayı durdurdu

huzeyfecetin

Öğrenci
29 Kasım 2023
16
1
3
23
Bilgisayarı ocak ayında aldım içini az çok temiz tutmaya çalışıyodum ama tabi siteme bez bile sürmedim fanlar zamanla alttan üste doğru durmaya başladı durduktan sonra 1-2 gün çeviriyorum dönüyolar belirli süre am 1 2 gün sonra çevirsem bile dönmüyolar.Fanların durmasını nasıl çözebilirim?Ne kullanmam gerekiyor?

mychar276

Müdavim
Müdavim
17 Mayıs 2016
3,043
5
3,213
358
Öncelikle anakartınızın markası model nedir?
Fanlarınız pwm fan mı? Yani anakart üzerinden hız kontrolü yapılabilen fan mı yoksa direk power supply'a güç girişi ile çalışan tür fanlar mı?
Resim de atabilirseniz sevinirim. Yardımcı olmak istiyorum.

Lord Erenify

Müdavim
Müdavim
11 Mart 2023
1,182
1
588
293
17
İlk öncelikle fanları iyice temizleyin. Sonrasında fan bağlantılarını kontrol edin çünkü gevşeklik vb. varsa fanların çalışmasını engelleyebilir. Bide fanları manuel olarak elle döndürün, eğer fanlar zor dönüyorsa veya takılıyorsa yağlama gerekebilir. Bu yüzden yağlamalısınız. Son olarakda hiçbirisi olmuyorsa fanları değiştirebilirsiniz. (Gerekirse)

huzeyfecetin

Öğrenci
29 Kasım 2023
16
1
3
23
İlk öncelikle fanları iyice temizleyin. Sonrasında fan bağlantılarını kontrol edin çünkü gevşeklik vb. varsa fanların çalışmasını engelleyebilir. Bide fanları manuel olarak elle döndürün, eğer fanlar zor dönüyorsa veya takılıyorsa yağlama gerekebilir. Bu yüzden yağlamalısınız. Son olarakda hiçbirisi olmuyorsa fanları değiştirebilirsiniz. (Gerekirse)
Fanlar zor dönüyor takılıyor ve bir noktadan sonra duruyor.Yağlama işlemimi yapmalıyım çünkü fanlar dönüyor 10 dk sonra takılıyor.
Kasam:THERMALTAKE S200 TG 650W 80PLUS ARGB 4x120mm Fanlı MidT ATX Siyah Kasa fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da