Nasıl Web Geliştiricisi Olabilirim ?

Bu konuyu okuyanlar

pc_manyak

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Arkadaşlar Benim yaşımda bir çocuk gördüm işte program yazıp satmış siteleri var ne biliyim bende heveslendim ben kendimi çok zeki görüyorum sömestr tatilinede giriyoruz bu arada kendimi tamamen bu konuya vermek istiyorum internetten öğrenmek istediğimide belirtirim. Nasıl Web Geliştirici Veya Programcı Olurum ? Şimdi Benimle Belki 15 Yaşımda Olduğum İçin Dalga Geçeceksiniz Fakat Ben Kendime Güveniyorum Bunu Başarabilirim. Sizden Sadece Biraz Yardım İstiyorum

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
15 yaş erken bir yaş değil. Sadece çalış, çalış, çalış. Soru sormaktan çekinme. Hepsi bu kadar.

Haber sitelerini okuma, geliştirici forumlarında ter dök ;)

En az birbuçuk, iki saatte bir de oturduğun yerden kalkmayı unutma :) Yoksa sırt ağrıların başlar...

Sadece çalış kardeş. Bolca çalış, kafa yor ve çekinmeden, saygılı bir şekilde sor bilmek istediğini...

pc_manyak

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Saolun Anlayışınız İçin Bazı Forumlarda Benle Resmen Dalga Geçildide Gerçekten Çok Öğrenmek İstiyorum Ban Yardımcı Olmak İçin PHP İle İlgili Site Linkleri Verirmisiniz?

macit

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende kod yazmaya başladığımda 14 yaşındaydım ve bu yaşta kodlama işine başlamanın meyvelerini topladığında herşey daha güzel oluyor. web tasarıma başlamak için önce temel olarak html bilmen gerekiyor sonra php asp yada asp.net öğrenirsin ve html için rehber niteliğinde www.w3schools.com adresine bir gözat... kolay gelsin...

pc_manyak

Doçent
Reaksiyon puanı
24
bende kod yazmaya başladığımda 14 yaşındaydım ve bu yaşta kodlama işine başlamanın meyvelerini topladığında herşey daha güzel oluyor. web tasarıma başlamak için önce temel olarak html bilmen gerekiyor sonra php asp yada asp.net öğrenirsin ve html için rehber niteliğinde www.w3schools.com adresine bir gözat... kolay gelsin...

Saolun Uğraşmışsınız Saygısızlık Etmiyorum Ama Ben Çok İyi İngilizce Bilmiyorum Sonuçta Daha Liseye Bile Gitmiyorum :D

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
15 yaş başlamak için geç bile. :)

Uso!

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Webe ilk atılımımı 12-13 yaşlarımdayken basit JS ve HTML bilgimle yapmıştım. :) 14-15 yaşlarımda programlamaya sardım, VB6'yla başladım.Daha çok imkan var gibi gözüken VB.NET'e geçtim, ertesi sene okulda gördüğümüz ASP.NET derslerinde de bayağı işime yaradı bu bilgilerim.Şimdi ise PHP ile 8.ayım, arada geçen süreçte de biraz Phyton ve C# öğrendim.Yaz itibariyle C'ye geçmeyi düşünüyorum.

Yani uzun lafın kısası, bir yerden ne kadar erken kaptırırsan geçen süre içerisinde o kadar iyi geliştirirsin kendini.Yaşın bir önemi yok, isteyerek yaptığı sürece herkes başarabilir.İngilizcem pek fazla yok demişsin, programlama işinde İngilizce'ye ihtiyacın olacak, bir yandan da onu geliştirmeye çalış derim, en azından bir noktada takıldığında bulabileceğin kaynak bol olsun.

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
15 yaş site yapıp satmak çok çok erken, birşeyler bildiğini zannedersin ama bilmediğin bir çok yer olduğunun farkına varmazsın. Müşteri senden farklı birşeyler istediği zaman yapamazsın yada müşteriden kaçmak zorunda kalırsın.

O yüzden site yapıp satma işini kafandan at bence :)

16 yaşında cs serverı kiralama işleriyle ilgileniyordum, giderek geliştirdim kendimi. Şu an 22 yaşındayım üniversitede bilgisayar bölümü okumamama rağmen hem web hemde yazılım geliştiricisiyim. Yaşın kendini geliştirmen için çok çok iyi bir yaş ama site satmak için değil.

Tavsiyem öncelikle PHOTOSHOP programını öğren, hem giderek zevkli olur senin için görsel birşeyler ortaya koyman. Daha sonra da Dreamweaver öğren web siteleri yapabilmek için. Bunları öğrendikten sonra da kesinlikle PHP diline başla. Başka dillere başlarsan baştan senin için ağır gelir, baştan soğursun programlama işinden.

Ayrıca tavsiye okulunu aksatma, istediğin kadar iyi programlama bil veya web yap isminin başında Bilgisayar Mühendisi yoksa değerin fazla yükseklere çıkmıyor.

dark_dream

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
15 yaşında site satıyorsa o arkadaşın sırf html üzerine sayfa kodluyordur. her sayfayı ayrı .html olarak gösteriyordur -ki- bunların hepsi yanlış okul bilgileri. html öğrendikten sorna direk asp, php öğrenemeye bak.

Black Wolf

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Küçüklüğüm geldi aklıma birden.
Ortaokulda HTML ye yeni başlamışım sadece metin yazabiliyorum. Bilgisayar dersinde açtım metin dosyasını kayan yazı ile web siteme hoş geldiniz yazdım, html olarak kaydettim bütün sınıfı başıma topladım ve dedim ki; Web sitem yakında sizlerin huzurlarında olacaktır.. Bütün sınıf şok oldu, arkadan bir tokat patladı kafama. Dönüp baktım Bilgisayar hocamız, dediki; Kandırıp durma milleti bunu 5 yaşındakı cocuk bıle yapar. O gun bıraktım bu işi :D

Fiberadam

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Eger web konusunda kendini gelistirmek ve o sektorde olmak istiyorsan. Once Html bilmen gerekecek, Html ogrenirken zaten asp, php gibi kavramlarin ne oldugunu ogreneceksin. Ve onlardan birine yada ikisine birden gecmen, ogrenmek mecburi olacak. Sonraki adim olarak .net olayini ogrenmek zorunda kalacaksin, .net icin Html+asp bilginin yaninda c,c++,c# ..vs gibi bir dilde en azindan temel bir programla bilgisine ihtiyacin olacak. Bence adimlar bu sekilde gidiyor. En basindan baslayip , iyice pekistirirken sonraki adima gecmen bence saglikli olur, en azindan bir sonraki adimda nereye yonlenecegine karar vermende yardimci olur.

Direk olarak ben asp.net ogrenmek istiyorum diyerek oradan baslayacak olursan, 2-3 farkli konuyu ayni anda ogrenmeye calismak oldukca zor olur.

Bu arada diger arkadasin dedigi gibi Ingilizceni gelistirmende mutlak fayda var, Ingilizce bilmeden de ogrenirsin cok iyi sekilde, ama illaki bir gun bir sekilde lazim olacak.

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
.net nedir ya? bırakın şu asp'yi php'yi tercih edin arkadaşlar...

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Ben de 15 yaşında başlamıştım bu işlere. Şu an uğraşmıyorum :D Bence 15 yaşında olmanın bir önemi yok. Önemli olan okulunu aksatmaman.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
+ on yüz milyon baloncuk

ubuntu + gedit + apache + php + mysql = huzur ve mutluluk

başlangıçta html iyidir aslında bazı konuları açıklığa kavuşturur. hemen ardından hafif dozda basic iyi gider. ardından bünyeye göre alınabilecek maximum c++ alınmalıdır. üstünede şifa niyetine php,css ve javascript alırsanız hem sağlıklı bir programcı bünyesine hemde para kazandıran bilgilere sahip olursunuz. tüm bunların üzerine bir avuç oop serpiştirirseniz olaya lezzet katar. afiyet bal şeker olsun

Uso!

Doçent
Reaksiyon puanı
27
ASP de yazmasınlar, Microsoft kazanmasın! :D
+ on yüz milyon baloncuk

ubuntu + gedit + apache + php + mysql = huzur ve mutluluk

başlangıçta html iyidir aslında bazı konuları açıklığa kavuşturur. hemen ardından hafif dozda basic iyi gider. ardından bünyeye göre alınabilecek maximum c++ alınmalıdır. üstünede şifa niyetine php,css ve javascript alırsanız hem sağlıklı bir programcı bünyesine hemde para kazandıran bilgilere sahip olursunuz. tüm bunların üzerine bir avuç oop serpiştirirseniz olaya lezzet katar. afiyet bal şeker olsun
Itadakimasu! :D

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
Ben de 15 yaşında başlamıştım bu işlere. Şu an uğraşmıyorum :D Bence 15 yaşında olmanın bir önemi yok. Önemli olan okulunu aksatmaman.
çok mu erken başladık da soğuduk acaba :D
bu işi hiç para kazanmak amacı ile düşünmedim.Sadece kendimi geliştirmek olarak bakmıştım.

bitiktaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaş önce bir dreamweaver CS5 indir , sonra birde chip dergisinin görsel eğitimini indir.. bi kur sonra zaten ya kendiliğinden bu sevdadan vazgeçersin yada devam edersin. ama bu, öğrencem ben-yapıcam ben demekle olmuo, isteyerek çalışmakla alakalı.
unutmayın ki yapıcam benle , istemek çalışmak aynı şey değil.

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Dreamweaver'la falan başlarsan çok sıkılırsın, kaybolur gidersin. Ben derim ki WordPress, Joomla, Drupal kullanmayı öğrenerek başla...

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
2. sınıf sanayi sitelerinde çalışan tanıdığın olsun.
Bi kaç hazır site bul, onları düzenlemeyi öğren. Biraz flashda fena olmaz.Basit tanıtım ve reklam siteleri yap. İşte para kazanmaya bu şekilde başlarsın fakat büyük düşünmek için bencede para kazanmayı bir kenara atmalısın.
Para kazandığın işler (her ne olursa olsun) seni strese sokar işten soğutur.

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
2. sınıf sanayi sitelerinde çalışan tanıdığın olsun.
Bi kaç hazır site bul, onları düzenlemeyi öğren. Biraz flashda fena olmaz.Basit tanıtım ve reklam siteleri yap. İşte para kazanmaya bu şekilde başlarsın fakat büyük düşünmek için bencede para kazanmayı bir kenara atmalısın.
Para kazandığın işler (her ne olursa olsun) seni strese sokar işten soğutur.

para kazanmadığım işler bana boş ve gereksiz geliyor mesela parasını almadan mouse bile dokunmak istemiyorum :D

Sadettin18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abiler ben 13 yaşındayım 4-5 ay önce HTML öğrenmeye başladım...Bu bilgilerle şu an www.turkarmycs.tr.gg bu siteyi yapabildim...Diğer dilleri bende öğrenmek isterim.

MtHan

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
O site zaten hazır tasarım neresini sen yaptın?

Sadettin18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oraya html kodları girdim...
Sayfa kaynağına bakarsan.

Enis Kurtay

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Ben 15 yaşında format atmaya başlamıştım, yaşım 20, yazılımcıyım :)
Önce temel şeyleri bilmelisin, temel terimleri, web sitelerin ana bileşenlerini, mesela hosting, domain vs. terimlerini, php ve asp gereksinimlerini. Zaten kendi kendine "Bu nasıl bir şey, mantığı nedir?" dersen, herşeyin cevabı çıkıyor, kendini çok iyi geliştirmiş oluyorsun. Yalnız pes etmeyeceksin, araştırmaya devam, bulduğun herşeyi araştıracaksın.

Mengu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ingilizce ogren once.

sonra biraz matematik.

washaq

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Dreamweaver'la falan başlarsan çok sıkılırsın, kaybolur gidersin. Ben derim ki WordPress, Joomla, Drupal kullanmayı öğrenerek başla...

kesinlikle katılıyorum, wordpress ile başla sen joomla biraz karışık, drupal ise uzmanlık gerektiriyor, wordpressi iyi bildin mi zaten bir çok eksiğin kendiliğinden kapanıyor.