Nasıl Kilo Alırım :S

Bu konuyu okuyanlar

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Protein tozunun herhangi bir zararı yoktur ancak yaşın uygun değil.

Bizim ülkemizde protein tozu steroidle falan karıştırılıyor herhalde hiçbir zararı yok 20 senedir kullanan insanlar tanıyorum kendimde 2 yıldır kullanıyorum ama anlatmak mümkün değil

Fearlees

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Kimilerinin aylarca vermeye uğraşıpta veremediği kiloları kimileri almak ister,çok garip gerçekten :)

RedDevil

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Protein tozunun herhangi bir zararı yoktur ancak yaşın uygun değil.

Bizim ülkemizde protein tozu steroidle falan karıştırılıyor herhalde hiçbir zararı yok 20 senedir kullanan insanlar tanıyorum kendimde 2 yıldır kullanıyorum ama anlatmak mümkün değil

Evet haklısınız. Bende size katılıyorum. Steroid'i zararsız gibi gösterip önerenler bile var. Ama protein kullanmanın yaşı yoktur. Küçük yaşta kullanılması ülkemizde büyüyen gençlerimiz için gerekli aslında. Ülkemizde düzensiz ve kalitesiz protein tüketiliyor. Genç nesil de büyüdüğü zaman boyları kısa ve obez oranı artıyor. Protein ile ilgili görüşüme karşı çıkalacak. Bu video ile yanlışları düzeltilmesi gerek.

[video=youtube;UDKIrn_Ducs]http://www.youtube.com/watch?v=UDKIrn_Ducs[/video]

ahmtyks

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ahaha çok mu zayıfsın ? ben boy 177,kilo 54 yaş 21 takma bu kadar zamanla alırsın hem bu yaşta normalsın 15yaşındasın daha yuhhhooohaaa

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Evet haklısınız. Bende size katılıyorum. Steroid'i zararsız gibi gösterip önerenler bile var. Ama protein kullanmanın yaşı yoktur. Küçük yaşta kullanılması ülkemizde büyüyen gençlerimiz için gerekli aslında. Ülkemizde düzensiz ve kalitesiz protein tüketiliyor. Genç nesil de büyüdüğü zaman boyları kısa ve obez oranı artıyor. Protein ile ilgili görüşüme karşı çıkalacak. Bu video ile yanlışları düzeltilmesi gerek.

[video=youtube;UDKIrn_Ducs]http://www.youtube.com/watch?v=UDKIrn_Ducs[/video]
ben sadece vücüt geliştirme için kulanılmasından yanayım boy uzatma fasa fiso gibi işlerde süt çökelek peynir fazlasıyla yeterlidir.

Bu yaştada vücut geliştirme başlamasın çocuk

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Ben 21 yasindan sonra kilo almaya basladim. O yaslarda yaklasik 55-60 kg vardim. Böyle seyleri fazla kafaya takmamak lazim.

Naaa

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
kusana kadar yeme.
ama süper bir yol biliyorum.
her gün yatmadan önce yemek ye.
bu kadar.
sabah kahvaltı yapmasan da olur hiç önemli değil
paran varsa her öğlen burger king'e git, bir whooper veya double whooper, en büyük boy patates, artı istediğin miktarda soğan halkaları, içecek olarak kesinlikle kola.
bir ay sonra 5 kilo garanti. :D

yöntem budur nett.. ama kesinlikle sağlıksız.

zinde_kulak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Eğer bunları deneyip kilo alamadıysan doktora git, anlat durumunu o sana bi iştahını açacak bir ilaç yazar tıksırana kadar yersin. :)

Beo

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Diyet yapabilirsin.

Veya hergün 2-3 tane mc donalds tavuk burger menü yiyebilirsin. (Ucuza temin edebilirim sana)

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
ilk önce doktor'a git herhangi bir hastalığın var mı.testler yapılsın.falan.herşey normal'se ondan sonrası kolay.

ariakas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gece 2-3 gibi pizza hamburger ve cikolata ye 1 ayda 10 kilo alırsın :)

serhat_1379

Asistan
Reaksiyon puanı
1
aynen beni anlatmışsın kardeş bende 180 58 kiloyum. ama ben düzensiz ve az yemek yemekteni yemek seçmekten her yemeği yememekten dolayı kilo alamıyorum :D :D Bazı günleri sadece kahvaltıyla geçiriyorum valla.

Bir kere düzenli 3 öğün+ gece ymek yemen lağzım. yoksa hiç kilo alaman.
Mesela çayına çok şeker at ben hep öyle yaparım. millet şeker kilo yapar der ama bizim gibilerde nedense etkisi olmaz?
Protein tozları kilo aldırıyormuş eczanede satılıyor. ama protein tozunu kullanırken sopor yapman lağzımmış yoksa sırf göbek yaparmış

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Protein kilo yapmaz arkadaşlar karbonhidrat takviyesi ve bu değeri yüksek olan yiğecekler yapar.Kilo almak için çıkartana kadar yemene gerek yoktur az az çok öğün yemek midede hiç bir zaman açlık hissetmeyecek şekilde beslenmek kilo aldırır.Karbonhidrat takviyesi tek basına alınırsa sadece göbek yapar protein ise kas çalışılmassa hiç bir şekilde etki etmez.Spor yapılıp aynı zamanda belli bir süre karbonhidrat belli bir sürede protein alındıgında ideal kilona kavuşabilirsin.

unallaz61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
- Sabahlari 3-4 tane yumurta haslayip yiyeceksin.
- Oglen 1 tabak 100 GRAM beyaz pirinç Pilav yaninda 125 gram ton baligi veya tavuk
- aksam olmadan kepekli ekmekle kasar peyniri ye
- aksam yemeginde 1 tabak 125 Gram makarna ye
- En onemlisi sabah kalktiginda ve yatarken 350 ml yagli sut iç toplam 750 ml - 1 litreyi bulsun gunluk

bunu 2 ay uygula en az 10 kilo alirsin, bizzat kendim uyguladim, 10 kilo garanti, ustelik fitness veya bodbuilding ile birlikte yaparsan saglam kasta yaparsin bol karbonhidrat ve protein
içerikli besinler.

Gunde 4 yumurta, 3 bardak sut, 125 gram tavuk veya ton baligi o onerdikleri PROTEIN TOZUNA BIN BASAR, protein tozuda ii, ama bu yazdiklarim inan bana çok daha iyi.

Bu saydigim yemek programina birde fitnesse ekle haftada 3 veya 4 kere (fazlasi zarar), baslamadan vucudun fotosunu çek, ve birde 6 ay sonra çek sonra o fotograflari kiyasla shock olacaksin.

<SxA>

Doçent
Reaksiyon puanı
2
hocam bak boyum 1.85 - 1.90 arası 16 yaşındayım kilom 68 son iki ay boyumun uzaması durdu ve kilo almaya başladım ordan hesapla sen

unallaz61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim bir ust mesajdaki yazdigim programi uygula, boyda atarsin bir kaç santim daha.

killbillgates

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş bu yaşta sakın ilaçlara tozlara girme, büyüme çağındasın, nasıl sonuçlar doğuracağı hiç belli olmaz. Kilo almak istiyosan kabaca bi hesapla; eğer günlük 3400+ kalori alırsan haftada bi kilo alırsın. ben buna göre beslendim ayda 4 değil de 3 kilo aldım, hala da almaya devam ediyorum. Bizim için yemek yemek zor olduğu için aburcuburdan medet umacaksın başlarda. Mesela çoğu bisküvinin 100 gr 450+ kalori. ülker & eti petit beurre bi kiloluğunu al 4.5 lira falan içinde 5 paket var her paket 950 kalori filan. her gün bitane göm yatmadan önce çayla filan, yıllardır zerre kilo alamayan ben 58,5 kilodan 66 oldum yaklaşık 3 ay olmadı daha. Tamam çok da sağlıklı değil ama kemik gezmekten çok daha iyidir. Biraz kilo alınca da spora başlarsın, 1-2 kilo daha alınca ağırlık çalışmaya başlıcam ben de.

s7e7v7e7n7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
whey marka proteın tozu alıcaksın kakaolu ve hergun en az 1 saat yuruyeceksın tempolu bır sekılde 68 kılo olan ben 76 oldum bılgıne sunarım

utkjean

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Optimum mass gainer tercih edebilirsin dostum

hangon

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kilo almak için önce mideni büyütmen gerekiyor ufak mideye ne yersen ye kusarsın fazlasını... Mide büyütmek için spor yapman gerek bunun için de mide ve karın bölgesini çalıştıran egzersizleri denemelisin ve bu egzersizlerden sonra emin ol iştahın açılacak ve istemediğin kadar yemeye başlıyacaksın.

conconmirtaza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kilo almak istiyorsan bir spor salonuna yazılmalısın . öncelikle yumurtayla başlamalısın.Haşlanmış yumurtayı ekmeksiz olarak günde minimum 5 tane tüket.Tabi yumurta bir öğün degildir.Sabah kahvaltını sağlam yap.Öğleye doğru pilav(yağsız) veya makarna(yağsız sossuz) yemelisin.Meyve tüketmelisin öğün aralarında.Portakal,elma,muz vsvs..Tavuk gögsünü sote yaptır.Tabiki sadece bunları tüketmeyeceksin.Bunlar kilo almak için yedigin yemekler olcak.Ispanak,pırasa,semiz otu gibi sebzeleri de tüketmelisin.
Protein tozuna felan gerek kalmaz.Düzenli olarak haftada maxsimum 4 gün spora git.Vücudunu yor.Sağlam beslen.Rahatlıkla kilo alırsın.Düzenli uykuda gerekli tabiki.en geç 12 de yatmalısın ve sabah erken kalkmalısın.8 gibi mesela:)
Hapsız tozsuz 1 ayda 4 kilo aldım.Spora kesinlikle ara verme ama.Aldıgın kiloları hemen verebilirsin.Vücudunun dengelenmesi gerekiyor.

Th3 Arrow

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kalorisi yüksek şeyler yersen alırsın tatlı çikolata kek vs .

conconmirtaza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tatlı,çükolata keke vs. yerse bence iştahı kapanır.Tatlıdan çikolatadan özellikle yağlı yiyeceklerden uzak durmanı öneririm.Metabolizman çok hızlı çalıştıgı için ters tepki yapabilir sende.İştahını kapar ve bir işine yaramaz.:=)

Th3 Arrow

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bildiğim kadarıyla çikolata bi anlık iştah kapatır sonra tekrar açlık hissi doğurur .

Shizo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Herşeyden önce bi doktora git.Sonra kilo alacam derken ölme

sevdimsadece

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tıp daha bana bu konuda çözüm sunmadı doktor bünyen kabul etmiyor kiloyu yakıyorsun diyor :) 70 kiloya çıkardım kendimi 1 ay sonra 55 kiloya düştüm ulan 6 ay uğraştım 70 kilo olayim diye 55 k,iloya 1 ayda kendimden indim şuanda 55-60 kiloyum

Escaper

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kilo alayım derken yağ yapma kas yap ve bu da protein ağırlıklı besinlerle olur. yağlı kızartma vs yersen kilo alırsınama vücudun yağlı olur. Protein içeren gıdalar yersen ve biraz da spor yaparsan yağ yerine kas dokun artar ve daha sağlıklı kilo almış olursun. Şekerli yağlı besinlerden uzak dur. Bol bol kırmızı et,beyaz et, balık, yumurta, fasulye, nohut, sebze, meyve vs ye. Ekmek olarak da bol tahıllı ve kepekli ekmek ye.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
kusana kadar yeme.
Ama süper bir yol biliyorum.
Her gün yatmadan önce yemek ye.
Bu kadar.
Sabah kahvaltı yapmasan da olur hiç önemli değil
paran varsa her öğlen burger king'e git, bir whooper veya double whooper, en büyük boy patates, artı istediğin miktarda soğan halkaları, içecek olarak kesinlikle kola.
Bir ay sonra 5 kilo garanti. :d

akşam yemek yemenii tavsiye etmem denedim sabah ağir karin ağrisi ile uyaniyorsunuz. :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

kilo alayım derken yağ yapma kas yap ve bu da protein ağırlıklı besinlerle olur. yağlı kızartma vs yersen kilo alırsınama vücudun yağlı olur. Protein içeren gıdalar yersen ve biraz da spor yaparsan yağ yerine kas dokun artar ve daha sağlıklı kilo almış olursun. Şekerli yağlı besinlerden uzak dur. Bol bol kırmızı et,beyaz et, balık, yumurta, fasulye, nohut, sebze, meyve vs ye. Ekmek olarak da bol tahıllı ve kepekli ekmek ye.

Beyaz ekemek yesek ? :D kardeşim dediğin gibi beslenıyorm ben daha uzuz zamandır, günde 1-2 tane tam beyaz ekmek i kendim tüketiiyorum hala zayıfım :D yaramıyor fazla hareketlı bırısıde degılm :D