Nasıl bir teknik

anil_k

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Polisan'ın yeni reklam filminde eşyaların havada duruşu sonradan mı eklenmiş yoksa çekim sırasında mı yapılmıştır sizce, projem için buna benzxer bişey yapmak istiyorum ama ayanlış teknikle külfet işler yapmak istemiyorum, ben sonradan eklemeyi düşündüm siz ne dersiniz?
http://vimeo.com/11736458

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Boya tekniğini başka bir firma daha önce reklamlarında kullanmış polisan biraz matrix vari birşey yaparak geliştirmiş ancak adobe after da puppet tool aracı ile insanlar ve neslerini açıları değiştirilmiş gibi geldi bana...

Afteri seviyorum harkia işler çıkarılabiliyor..

mucak

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bana 3d Modelleme ile yapılmış gibi geldi.

Yada matrix vari usülde dediği gibi arkadaşın yapılmış olabilir.

Oradaki kişiler muhtemelen en az 30-40 kamera ile değişik açılarda aynı anda pozlanarak daha sonra görüntülerin birleştirilmesi ile de yapılmış olabilir. Ama bu yol her bir figür için uygulanmalı.

Burada en sondaki kişiler bana dediğim gibi 3d Model gibi geldi.

emptyheart

Profesör
Reaksiyon puanı
25
after effects bende seviyorum biara uğrastık ama bunları görünce ben beceriksizim diyip bırakmıştım:D

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
after effects bende seviyorum biara uğrastık ama bunları görünce ben beceriksizim diyip bırakmıştım:D
Yılmadan çalışırsan öğrenemeyeceğin birşey yok eğer kendine ulaşabileceğin bir hedef belirlersen her programın ve sorunun üstesinden gelirsin :thumbup1:

Mesela üstte koyduğum videoda adam göz yanılgısından faydalanıyor adam yattığında diğer adam geçerken adamı kısmende olsa kapatıyor o ara adam ikinci görüntüsünü montajlıyor yatan adamda montajlama sorasında titreme göze çarpıyor :)