nasıl bi kariyer çizmeliyim

Bu konuyu okuyanlar

oguzhanq

Asistan
Reaksiyon puanı
94
öncelikle herkese iyi forumlar dilerim.

12 sınıf meslek lisesi öğrencisiyim. Eğitim hayatım kavga okuldan kaçmak internet kafelerde takılmakla geçti. ama şöyle bi sorun vardı ki bugüne kadarki tüm öğretmenlerim benim çok zeki oldugumu düşünüyolardı (ego yapmıyorum öneri bekliyorum) ilk okuldan beri öğretmenler beni hep ayrı kefeye koyardı hatta öyleki benim derslerle ilgilenmemem onlara hiç garip gelmiyodu .3 kez okuldan atıldım ama hepsi hala benden bilim adamı vsvs büyük beklentileri vardı. 'zeki ama çalışmıyo' durumundan biraz farklıydı hepsi bi şekilde destek olmaya çalışsada saçma sapan şeylerle geçirdim 12 yılı. şuan çok düşük not ortalamam var . özetle bi garson falan olmak istemiyorum (garsonluğu kötülemiyorum ama beden işçisi olmak bana göre değil) .tabi derdim bilim adamı falan olmak değil .ancak zekamı hangi yönde kullanırsam daha iyi bi gelecek inşa edebilirim. bu arada sayısal zekaya sahibim ve öğrenme hızım ortalama bi öğrenciden çok fazla 2 haftada işlenen bi konuyu 2-3 cümleyle özetlenirse anlayabiliyorum . önerilerinizi bekliyorum. iyi forumlar (daha önce hiç ıq testi yaptırmadım internette yaptım 1-2 tane sitede 140ın üzerindeydi ama ne kadar gerçek bilmiyorum)

lBLack

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Öncelikle belirtmek isterim internette yapılan testlerin (bunlara IQ testleride dahil) çok büyük bir çoğunluğu, hatta tamamı tamamen kurgusal, eğlence amaçlı yapılan şeyler. Bu yüzden onlara itimat etmeni önermem. Zaten insan beyninin ve zihnin sınırlarının olmadığını biliyoruz. Bu durumda zaten bir kıyaslama yapılması imkansız duruma geliyor. Yaklaşık bir değer okuma yapılabilir ama bu asla net sonuç vermez. Neyse.

Benim sana tavsiyem hangi meslekten kariyer yapmanla ilgili ya da ne tür bir işte çalışmanla ilgili olmayacak elbette. Ki sen sayısal zeka desende ben verdiğin örneklemeden sözel zekanın daha baskın olduğunu düşünüyorum. O yüzden bana kalırsa öncelikle bir uzman gözetiminde yetenek ve yönelim testi yaptırarak yönelimini keşfetmenin senin ve ileride kuracağın hayatın için daha iyi ve daha verimli olacağı kanaatindeyim. Sonuçlardan sonra kafanda yönelebileceğin meslekler konusunda ciddi sonuçlar oluşacağından eminim. Şayet oluşmadı mı? Bu durumda tekrardan yardım etmeye çalışırım.

İyi forumlar.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
Madem oyunlara ilgilisin Grafik tasarımcısı ol küçük şeylerle başla kendini geliştir büyük oyun firmalarına başvuru yap

oguzhanq

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Öncelikle belirtmek isterim internette yapılan testlerin (bunlara IQ testleride dahil) çok büyük bir çoğunluğu, hatta tamamı tamamen kurgusal, eğlence amaçlı yapılan şeyler. Bu yüzden onlara itimat etmeni önermem. Zaten insan beyninin ve zihnin sınırlarının olmadığını biliyoruz. Bu durumda zaten bir kıyaslama yapılması imkansız duruma geliyor. Yaklaşık bir değer okuma yapılabilir ama bu asla net sonuç vermez. Neyse.

Benim sana tavsiyem hangi meslekten kariyer yapmanla ilgili ya da ne tür bir işte çalışmanla ilgili olmayacak elbette. Ki sen sayısal zeka desende ben verdiğin örneklemeden sözel zekanın daha baskın olduğunu düşünüyorum. O yüzden bana kalırsa öncelikle bir uzman gözetiminde yetenek ve yönelim testi yaptırarak yönelimini keşfetmenin senin ve ileride kuracağın hayatın için daha iyi ve daha verimli olacağı kanaatindeyim. Sonuçlardan sonra kafanda yönelebileceğin meslekler konusunda ciddi sonuçlar oluşacağından eminim. Şayet oluşmadı mı? Bu durumda tekrardan yardım etmeye çalışırım.

İyi forumlar.
tşk ederim önümüzdeki hafta yetenek testi yaptıracağım

---- Mesajlar birleştirildi ----

Madem oyunlara ilgilisin Grafik tasarımcısı ol küçük şeylerle başla kendini geliştir büyük oyun firmalarına başvuru yap
iyi fikir ama konu hakkında hiçbir bilgiye sahip değilim araştıracağım

Son düzenleme: