Muhalifler Halen Bildiğiniz gibi...

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Tarihinde ilk defa seçimi kazanmaya bu kadar yaklaşan CHP meclisi ezici bir çoğunluk ile kaybetti eski AKP'li isimlere kendi listesinden 38-39 isim vermesini saymıyorum bile. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de yüzde 5 fark yedi buradan seçimi kazanması çok ama çok zor. Bu kadar kritik bir seçimde veri veremediler. Sistemleri çöktü açıklama yapamadılar. Yaptıkları açıklamalarda da resmen belediye başkanlarına yanlış bilgiler üstünden yalan söylettiler. ( Mansur Yavaş yalanda söyleyemediğine adam nasıl mahçup duruyor... Ekrem İmamoğlu'nun verdiği yanlış bilgiler karşısında donuyor uzaklara dalıyor çoğu zaman.)

Devamında halen daha Halk TV'de 2. tura Selahattin Demirtaş için gitmeliyiz Osman Kavala için kazanmalıyız diyip oy istiyorlar :( Gerçekten yazık günah. Bu söylemler ilemi milliyetçi Muhafazakar seçmeni kazanacak muhalefet ! Veya halen KK'yi eleştirmek yerine AKP seçmenine hakaret eden kanallar var.

Veya muhalif gazeteler şöyle başlıklar atıyor... Halen daha TOGG İHA-SİHA TCG anadolu ile dalga geçme var.( Halen daha AKP'ye oy verenler ile dalga geçme üstten bakma hakaret etme mantığı var. )

FwP5krXXgAIqtvo

Devamında ne oluyor. Muhalif hesaplar sosyal medyadan depremzedelere küfür hakaret ediyor. Beddua ediyor. Keşke hepiniz ölseydiniz diyebiliyor. Nedenide AKP'ye oy vermeleri. Yaa arkadaş bu insanları kazanmalıyız ikna etmeliyiz 2. turda CHP'ye oy vermeli demek yerine ağıza alınmayacak hakaretler gırla gidiyor. Neymiş oraya yardım ettim sen AKP'ye oy verdiysen yaptığım yardım haram olsun diyor !!! Bu tarz twit atan binlerce isim var hemde Atatürk resmi kullanan arkasında CHP bayrağı olan hesaplar...

Veya çekincesini belirten yaa şunlardan şunlardan CHP'ye oy vermedim HDP ile yakınlaşmadan rahatsızım veya ben KK'yi beğenmiyorum diyenlere hakaretler küfürler. Siz koyunsunuz zaten cahilsiniz size müstahak daha beter olun. Ben zaten biletimi aldım gidecem siz ne haliniz varsa görün gibi laflar... Gerçekten muhalif seçmen siyaseti öğrenemedi öğrenemiyecek...

Şu şarkı gerçekten ülkesini seven sadece hükümet değişsin kaliteli muhalefet olsun diyen Muhalifleri özetlemiş bütün kelimeleri ile ama bu kötü zihniyettiki muhalifler temizlenmeden ve muhalefet liderleri gazetecileri sözde aydınları düzelmeden işleri çok zor. ( Bu mantıkta ki muhalefet ile kış ortasında bahar gelmez. ):)

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
isteyen istediği kişiye pertiye verebilir kimi akp ye verene sorunlu diyo kimi chp ye burdaki olay insanların fikir özgürlüğüne saygısızlık edip sövmek kişi istediği partiye sebep çok mantıksız olsada olmasada verebilir örnek benim seçim yaşım geldi ve ben chpye verdim ama ailem akp ye veriyor benim gibi bir başka muhalifin aileme küfretmesi benim oyumuda düşürebilir insanın vereceği varsada saygısız seçmenden ötürü vermiyorlar

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
962
Benim merak ettiğim asıl olay şu millet bunları görüyor sonuçta nasıl 2. Turda gidip oy atacak bunlara yani ne kadar midesiz olsan da bir yerden sonra olmuyor abi o mide de bir yere kadar kaldırıyor.

nagaracuga

Doçent
Reaksiyon puanı
493
Sırf Atatürk'ün partisi zannettikleri için CHP'ye oy verenler oldukça CHP'nin değişmesi zor. Partinin yönetimi resmen HDP ve PKK yandaşı kişilerle dolmuş, hâlâ Atatürk'ün partisi diye oy alabiliyorlar.

80 darbesinde CHP kapatıldı ve kapatılan partilerin yasağı kalkınca 90'larda bu parti yeniden kuruldu. Yani o sırada CHP ismi boşta olduğundan Ak Parti'yi veya HÜDA PAR'ı kuran ekipten birileri önce davranıp Cumhuriyet Halk Partisi isminde parti kurabilirlerdi. Sırf isim benzerliğinden dolayı bir partiyi Atatürk'ün partisi diye desteklemek de saçmalıktır.