CHP İktidar Olmak İstemiyor Olabilir mi ?

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Ülkede Dolar 15 TL bandına dayanmış Enflasyon yüzde 60 larda İşsizlik var. Mazot 20 TL yi geçmiş. Faiz yüksek. Halkta geçim sıkıntısı var İthal mallar çok pahalı pazarlarda meyve sebze pahalı ama muhalefetin oy oranı gram artmıyor !!! Bu normal mi muhalefet bunu neden sorgulayamıyor ! Şuan muhalefetin ortalığı yıkıyor olması lazım siyaseti ile. Daha aday bulamıyorlar yok 6 masa altın günü gibi her ay birine gidiyor. Sonuç odaklı bir karar çıkmıyor parlamenter sisteme dönecez diyorlar dönecek plan program yok ortak alınan bir karar yok. Hiç bir ilerleme olmuyor siyaseten.

Benim şahsi fikrim bunun nedeni CHP yönetiminin tutumu ve başta Kemal Kılıçdaroğlunun hal ve hareketleri. Halkta karşılığı yok hatta kendi seçmeninde bile karşılığı olmamasına rağmen Cumhurbaşkanı adayı olmaya çalışıyor. Bu kurumların kapısına gitmesi olsun yok elektrik faturasının ödemeyip kestirmesi olsun. Vatandaşa gram faydası olmayan hareketleri başta olmak üzere. Hiç Çözüm üretemiyor plan program prje sunmuyor olması var. Hep bir şikayet ve AKP eleştirisi üstüne siyaset yapmaya çalışıyorlar. AKP ne derse tam tersini söylemeyi tam zıttını yapmayı siyaset sanıyorlar.

Ve bence diğer bir iktidar olmamak için yaptıkları. Sırf AKP'ye karşı kim varsa mavi boncuk dağıtıp yanlarına çekme çabaları. O adamların eli mahkum zaten sana oy verecek bırak işte ! Gerek Ali Babacan gerek Ahmet Davutoğlu gerekse Abdullah Gül veya Saadet partisi ile yan yana görünmeyi gerçek hiçbir CHP'li veya gerçek hiç bir solcuyu memnun etmiyordur. HDP ile dirsek teması kurmayı saymıyorum bile.

Veya Mesela daha bugün Sezgin Tanrıkulu 1915 olayları ile ilgili Tweet atmış ! Böyle isimler CHP içinde nasıl kalabiliyor inanılır gibi değil. Benzer Şekilde Dersim'e katliam diyen Atatürk'ü eleştren isimlerin o parti içinde nasıl kalabiliyor inanılır gibi değil.

Bu tweet bence kabul edilebilecek bir tweet değil ! Ve CHP'den birileri illaha her 24 Nisan da böyle tweetler atıyor.

1650835280626.png

Bu kadar olumsuzluğa rağmen halk CHP'ye oy vermiyorsa bunun 1. Nedeni sisyasi başarısızlık yani lider eksikliği 2. Nedeni bana göre HDP ile aralarına mesafe koyamamaları ve toplumun sinir uçlarına dokunan açıklamalar yapmaları sırf HDP'ye şirin görünecem 3-5 oy alacam diye. Şimdi Milliyetçi birisi bu tweet sonrası nasıl gitsin CHP'ye oy versin !!! Veya Muhafazakar birisi CHP içinde ki çoğu isim orada dururken nasıl gidip oy versin iktidar yapsın ! Nerede muhalefet içinde az ağzı laf yapan halkta karşılığı olan sevilen sayılan birisi varsa hemen ya tasviye edilir yada partiden ihraç edilir. Gerçekten çoğu zaman bana iktidar olmamak için çabalıyorlar gibi geliyor sizce de öyle mi ? Eğer Cumhurbaşkanı adayı olarakta Kemal Kılıçdaroğlu çıkarsa ben iyice emin olacam...

Reaksiyon puanı
968
Zafer partisinden umutluyum açıkçası sadece ümit özdağ ın açıklamaları ve söyledikleri mantıklı geliyor bana.
Seçime kadar umarım daha ciddi kitlelere ulaşabilirler yoksa diğerlerinde hakikaten iş yok.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Sandıkta görürsün neyin ne olduğunu.İstanbul seçimlerinide garanti görüyordunuz boyunuzun ölçüsünü aldınız.İşi çamura döktünüz daha beter Tokat yediniz.Sen ve senin gibi trollerin algılarına aklı başında her insan güler geçer.

Üstte addığım CHP Milletvekilinin Tweetini savunuyon mu ! Gerçekten ?

Not: Tabii ki konu hakkında tek kelime yazamıyacan gene...

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Ülkede Dolar 15 TL bandına dayanmış Enflasyon yüzde 60 larda İşsizlik var. Mazot 20 TL yi geçmiş. Faiz yüksek. Halkta geçim sıkıntısı var İthal mallar çok pahalı pazarlarda meyve sebze pahalı ama muhalefetin oy oranı gram artmıyor !!! Bu normal mi muhalefet bunu neden sorgulayamıyor ! Şuan muhalefetin ortalığı yıkıyor olması lazım siyaseti ile. Daha aday bulamıyorlar yok 6 masa altın günü gibi her ay birine gidiyor. Sonuç odaklı bir karar çıkmıyor parlamenter sisteme dönecez diyorlar dönecek plan program yok ortak alınan bir karar yok. Hiç bir ilerleme olmuyor siyaseten.

Benim şahsi fikrim bunun nedeni CHP yönetiminin tutumu ve başta Kemal Kılıçdaroğlunun hal ve hareketleri. Halkta karşılığı yok hatta kendi seçmeninde bile karşılığı olmamasına rağmen Cumhurbaşkanı adayı olmaya çalışıyor. Bu kurumların kapısına gitmesi olsun yok elektrik faturasının ödemeyip kestirmesi olsun. Vatandaşa gram faydası olmayan hareketleri başta olmak üzere. Hiç Çözüm üretemiyor plan program prje sunmuyor olması var. Hep bir şikayet ve AKP eleştirisi üstüne siyaset yapmaya çalışıyorlar. AKP ne derse tam tersini söylemeyi tam zıttını yapmayı siyaset sanıyorlar.

Ve bence diğer bir iktidar olmamak için yaptıkları. Sırf AKP'ye karşı kim varsa mavi boncuk dağıtıp yanlarına çekme çabaları. O adamların eli mahkum zaten sana oy verecek bırak işte ! Gerek Ali Babacan gerek Ahmet Davutoğlu gerekse Abdullah Gül veya Saadet partisi ile yan yana görünmeyi gerçek hiçbir CHP'li veya gerçek hiç bir solcuyu memnun etmiyordur. HDP ile dirsek teması kurmayı saymıyorum bile.

Veya Mesela daha bugün Sezgin Tanrıkulu 1915 olayları ile ilgili Tweet atmış ! Böyle isimler CHP içinde nasıl kalabiliyor inanılır gibi değil. Benzer Şekilde Dersim'e katliam diyen Atatürk'ü eleştren isimlerin o parti içinde nasıl kalabiliyor inanılır gibi değil.

Bu tweet bence kabul edilebilecek bir tweet değil ! Ve CHP'den birileri illaha her 24 Nisan da böyle tweetler atıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 170070

Bu kadar olumsuzluğa rağmen halk CHP'ye oy vermiyorsa bunun 1. Nedeni sisyasi başarısızlık yani lider eksikliği 2. Nedeni bana göre HDP ile aralarına mesafe koyamamaları ve toplumun sinir uçlarına dokunan açıklamalar yapmaları sırf HDP'ye şirin görünecem 3-5 oy alacam diye. Şimdi Milliyetçi birisi bu tweet sonrası nasıl gitsin CHP'ye oy versin !!! Veya Muhafazakar birisi CHP içinde ki çoğu isim orada dururken nasıl gidip oy versin iktidar yapsın ! Nerede muhalefet içinde az ağzı laf yapan halkta karşılığı olan sevilen sayılan birisi varsa hemen ya tasviye edilir yada partiden ihraç edilir. Gerçekten çoğu zaman bana iktidar olmamak için çabalıyorlar gibi geliyor sizce de öyle mi ? Eğer Cumhurbaşkanı adayı olarakta Kemal Kılıçdaroğlu çıkarsa ben iyice emin olacam...
Yav hala oy diyorsunuz parti diyorsunuz....
Önümüz bayram.Hiç kimse mutlu değil.Neden ? Cebinde parası yok.Artık şu parti bu partiyi savunmak yerine halkımızı savunsak?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Önümüz bayram.Hiç kimse mutlu değil.Neden ? Cebinde parası yok.Artık şu parti bu partiyi savunmak yerine halkımızı savunsak?

Tamam savunalım ! Buna karşı çıkan mı var ?

Sözde Ermeni Soykırımı hakkında tweetler atarak mı mutlu olacaz HDP güzellemesi yaparak mı ? Yoksa 3-5 oy için değişik uç guruplara şirin görünmeye çalışarak mı olacak o dediğin mutluluk. Benim itirazım buna.

Ülkede millet mutlu olmak istemiyor mu sanıyon sen harbiden ! Erdoğan nefreti ile bazılarının sürekli Kemal Kılıçdaroğlu güzellemesi yapması ile mi gelecek mutluluk ?

Not: Keşke Mansur Yavaş gibi bir aday çıksada ülkecek herkes mutlu olsa !!!

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059

CKP'li Sezgin Tanrıkulun'un attığı o tweet yüzünden soruşturma açmış savcılık. Ama CHP yönetiminden halen en ufak bir ses seda yok !

Soruşturma başlatıldı​

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Tanrıkulu'nun bu paylaşımının ardından harekete geçti.

Başsavcılık, Tanrıkulu hakkında "Türkiye Cumhuriyeti devletinin manevi şahsiyetini aşağıladığına" dair somut deliller bulunduğundan Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 301. maddesi gereğince soruşturma başlattı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konu ile ilgili Ümit Özdağ'da Tweet atmış:

1650894819614.png

Son düzenleme:

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Tamam savunalım ! Buna karşı çıkan mı var ?

Sözde Ermeni Soykırımı hakkında tweetler atarak mı mutlu olacaz HDP güzellemesi yaparak mı ? Yoksa 3-5 oy için değişik uç guruplara şirin görünmeye çalışarak mı olacak o dediğin mutluluk. Benim itirazım buna.

Ülkede millet mutlu olmak istemiyor mu sanıyon sen harbiden ! Erdoğan nefreti ile bazılarının sürekli Kemal Kılıçdaroğlu güzellemesi yapması ile mi gelecek mutluluk ?

Bende Kılıçdaroğlunu istemiyorum bunu nereden çıkardın?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Bende Kılıçdaroğlunu istemiyorum bunu nereden çıkardın?

Ortak noktada buluşuyoruz o zaman.

Benim eleştirim şuan ki CHP yönetimine ve Kılıçdaroğluna zaten ! Yoksa seçimi muhalefet kazanabiliyorsa kazansın bundan banane ! Siyaset üretemediğini ve alternatif olamıyacağını düşünüyorum. Bunuda kendimce nedenleri ile yazıyorum.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
İstemek veya istememek CHP'nin elinde değil ki, ne emir verilirse onu yapacaklar.. Talimat gelmeden aday bile gösteremezler kimseyi..
Gidişata göre Genel Müdür'ün elektriğiyle birlikte fişini de çektiler..

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Gidişata göre Genel Müdür'ün elektriğiyle birlikte fişini de çektiler..

Kemal Kılıçdaroğlu kendi ekibi bir komplo kurmuş olabilir harbi harbi ! Zamlar geri alınmadan kesinlikle faturamı ödemiyecem dedirttiler başta sonradan 1 hafta sonra ödeyeceğime döndürttüler.

Üstüne Geçen gün gittikleri evde harbiden elektirik varmış. Ülkede 4 milyon hanenin elektirği kesik deyip gerçekten elektiriği kesik olan aile bulamamışlar anlaşılan ! Siyaset böyle yapılmamalı ülkede.

Akşam Bakan açıklama yaptı. Bakana yalancı flan diyorlardı. Bugün Enerji dağıtım şirketi açıklama yapmış :)

Ve açıklamalara göre harbi harbi o gün elektirik olmasına rağmen o evde şartelleri indirip karanlıkta oturmuşlar sırf kameralara şov yapmak için !

1650897208801.png

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Benim gördüğüm iktidar seçimi kazanmak muhalefet iktidara gelmek istemiyor... Esas sıkıntı bu kadar yalana iftiraya yeter ki Tayyip gitsin kafasıyla destek verilmesi, Bardakçının durumu anlatan bir yazısı vardı yakın tarihli bir okuyun derim.

Linç yiyecem muhtemelen ama Mansur'dan da Ekremden de bir halt olmaz. Öteki türlü çoktan adayımız Mansur veya Ekrem diye davul zurnayla ilan etmişlerdi.

Son düzenleme:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Sandıkta görürsün neyin ne olduğunu.Sen ve senin gibi düzenbazların avukatlığını yapan trollere acıyorum.Hayatı palavra,iftira olan rezil bir partiyi savunacak kadar akıl tutulması yaşıyorsunuz.

Allah aşkına bir kere bir konuda CEVAP YAZ !

Sana direk tweet gösteriyom foto gösteriyom söylem gösteriyom video gösteriyom halen neyin kafasındasın sen !

Allah aşkına azcık gözünü aç ve konulara cevap vereceksen ver veremiyeceksen saçmalama.

Not:Bir partiyi eleştirmek veya Kemal Kılıçdaroğlunun yanlışını söylemek ne zamandır bir parti savunuculuğu oldu? Konu içinde İktidar veya AKP geçmiyor bile neredeyse. Çık Allah aşkına bir fikrin düşüncen varsa savun yanlış gördüğün bir şey varsa doğrusunu yaz.

-Çık mesela hayır efendim o tweet yanlış öyle bir şey yok de mesela ? CHP içinde Ermeni Soykırımını savunacak isimler barınamaz desene !
-Veya çık hayır efendim CHP'nin şöyle bir planı programı projesi var de !
-Veya Kemal Kılıçdaroğlu çok güzel bir lider bak şu başarıları var de mesela.
-Ama en ufak bir karşı argüman yazamayıp böyle saçma sapan basma kalıp hakaret vari sözler ile nereye kadar ?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Kılıçdaroğluna gelince geçmişte hataları olmuştur ama son dönemlerdeki duruşu ile bana o güveni vermektedir.

Çık fikrisi söyle tutan mı var ! Sana güven veriyorsa ne güzel. BANA VERMİYOR İŞTE. Halkada vermiyor ki anketlerde yüzde 5-6 larda anca çıkıyor.

Adamı sev veya sevme en azından Cumhurbaşkanı gibi sabah akşam yalan söylemiyor,i

Allah aşkına sen Kemal Kılıçdaroğlu takip etmiyon heralde ?

Hırsızlığa,yolsuzluğa (AKP nin en iyi yaptığı şeyler) müsaeede etmeyeceğim diyor.
Yolsuzluk hırsızlık varsa önce CHP'li belediyelerde önlesin ki inandırıcı olsun tutan var mı ? Bu ülkede Hırsızlığı yolsuzluğu savunacak halimiz mi var kim olursa olsun haksız kazanç varsa cezası neyse çeksin. Ama muhalefet İSPAT EDECEK. Öyle olmayan belge bilgi üstünden insanlara iftira atarak değil.

Ekonomiyi düzeltmek için sağlam adımlar atacağını vadediyor.

Ney işte onlar :D Plan ney program ney ekip kim projeler nerde... Oturduğum yerden bende vaad ederim onu ne var ekonomiyi ben düzeltecem hadi bana oy ver o zaman. Şunları bile sorgulamıyon.

Genç öğrencilere taciz uygulayan Cemaat evlerini kapatacağım diyor.

Kemal Kılıçdaorğlunun böyle bir söylemi yok. Cemaat evleri hakkında tek kelimesi yok hatta !

ekonomiyi yerin dibine hükümet sokuyor ama her ne hikmetse kabahatli olan,sığ olan muhalefet oluyor.

Ben hükümet değişecekse bile KALİTELİ BİR MUHALEFET gelsin istiyorum senin gibi kim gelirse gelsin modunda değilim. Ülkesinin seven herkesinde bu kafada olması gerektiğini düşünüyorum.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Sandıkta görürsün neyin ne olduğunu.Sen ve senin gibi düzenbazların avukatlığını yapan trollere acıyorum.Hayatı palavra,iftira olan rezil bir partiyi savunacak kadar akıl tutulması yaşıyorsunuz.
En azından sizin gibi daha konuşmayı beceremeyen, kendi meclisine aylarca gelemeyen veya aleyhine konuşulduğunda mikrofonu kapatan, meclisten kaçan adamlardan medet umacak, onları savunacak kadar akıl tutulması yaşamıyoruz.

Hayatı palavra, iftira olan parti bir kere senin savunduğun parti. Bizde çürük elma illaki var oysa sizde yarısı sağlam elma bile yok alayınız çürük kokuşmuş. Acıyormuşmuşmuş sizin acınacak haliniz bile kalmamış o derece rezil durumdasınız.

Yolsuzluk hırsızlık varsa önce CHP'li belediyelerde önlesin ki inandırıcı olsun tutan var mı ? Bu ülkede Hırsızlığı yolsuzluğu savunacak halimiz mi var kim olursa olsun haksız kazanç varsa cezası neyse çeksin. Ama muhalefet İSPAT EDECEK. Öyle olmayan belge bilgi üstünden insanlara iftira atarak değil.

Ney işte onlar :D Plan ney program ney ekip kim projeler nerde... Oturduğum yerden bende vaad ederim onu ne var ekonomiyi ben düzeltecem hadi bana oy ver o zaman. Şunları bile sorgulamıyon.

Yahu hocam ben bunların önüne ne konursa yemesinden başka bir şeylerini görmedim ki ne sorgulaması ne araştırması.

Geçtim halkta karşılığı olmamasını, Chplilerin bile istemediği, şundan bir kurtulamadık dediği KK'den medet umuyor baksana. Güven veriyormuş, emin ol o güvenin sebebi yüzde 99 Erdoğan - Akparti nefreti.

Bunların içinden yarım yamalak bile bir adam çıksaydı davulla zurnayla adayımız bu diye bağıra bağıra ilan etmişlerdi çoktan. Hala yıpranır edebiyatı yapıyorlar. Ekremle Mansur gibi sosyal medya şişirmesi, birbirinden balon 2 tip dışında ellerinde hiçbir şey yok.

Son düzenleme:

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Senin gibi koyun sürüsü ancak boş yapar.Senin başındaki adam bir kere çürük.Çıkıyor insanlara “Manda yoğurdu yiyin” diyip insanların aklıyla alay ediyor.Sabah akşam yalan söylüyor.Senin içişleri bakanın sırf çamur atmak için “İBB de teröristler var” diyor.Soruşturma açıldı.Sonuç palavra.Sen ve senin gibi koyunlar Din üzerinden siyaset yapan,halkı soyup soğana çeviren,münafıklar grubu AKP yi destekler.Sizede yakışan bu.
Adam çıkartın da rakip olun bize o zaman. Ne seçmeniniz ne oy verdikleriniz içinizde bir tane bile adam yok adam. Daha da yazardım da senin gibi bir çukur yüzünden ceza almak istemiyorum...

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394

CKP'li Sezgin Tanrıkulun'un attığı o tweet yüzünden soruşturma açmış savcılık. Ama CHP yönetiminden halen en ufak bir ses seda yok !

Soruşturma başlatıldı​

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Tanrıkulu'nun bu paylaşımının ardından harekete geçti.

Başsavcılık, Tanrıkulu hakkında "Türkiye Cumhuriyeti devletinin manevi şahsiyetini aşağıladığına" dair somut deliller bulunduğundan Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 301. maddesi gereğince soruşturma başlattı.

Konu ile ilgili Ümit Özdağ'da Tweet atmış:

Ekli dosyayı görüntüle 170076
Sen CKP deyince Cumhuriyetçi Kalkınma Partisi diye okudum :D

Son mesajlar