Muhalefetin Sürekli HDP'ye Selam Çakması...

OzkanK.

Dekan
Halkların Demokratik Partisi (HDP), 8. kuruluş yıl dönümünü İstanbul’da düzenlediği etkinlikle kutladı. Kuruluş yıl dönümü etkinliğine davet edilen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kutlama mesajı gönderdi.

Duvar'ın haberine göre HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar'a ayrı ayrı gönderilen mesajlarda Kılıçdaroğlu, “Adalete olan özlemimizin giderek arttığı bu günlerde ülkemiz demokrasisine katkı sunacağınız çalışmalarda başarılar diliyor, kuruluş yıldönümünüzü kutluyorum. Sizin nezdinizde tüm parti yöneticilerine, üyelerinize ve katılan tüm konuklara selam ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Bu da Ekrem İmamoğlunun HDP'ye gönderdiği Mesaj.
1603056905903.png


Not: Diğer bütün partiler her fırsatta HDP terör ile arasına mesafe koymadıkça ve PKK'yı kınamadıkça arasına almamaya çalışırken her fırsatta CHP'nin HDP'ye mesaj ve Selam göndermesi sizide rahatsız etmiyor mu ? Terör ile bağlantılı belediye başkanı çıkıyor ilk ses CHP'den geliyor. Bir Milletvekili görevden alınıyor ilk ses CHP'den çıkıyor. Kobani tutuklamalarını kınayın diye çağrı geliyor HDP'den ilk destek CHP'den geliyor. İkide bir Selahattin Demirtaş'a özgürlük lafları dönüyor. Selahattin Demirtaş'ın tiyatrosuna gidiliyor. Hapiste yattığı günler şeref madalyasıdır şeklinde söylemlerde bulunuluyorlar. Diğer Partiler HDP'yi yasal düzleme çekmeye ve kendine çeki düzen vermesine uğraşırken CHP'nin bu tarz şımartmaları ve yüz vermeleri size de yanlış gelmiyor mu ? Sırf oy sevdasına diğer herkesi karşılarına alması yanlış değil mi.
Mesela Görevden alınan HDP li belediyebaşkanları için taa Diyarbakır'a gidiliyor. Ama orada evlat nöbeti tutulan analar HDP kızar diye görmezden gelinip kaç ay olmasına rağmen ziyaret bile edilmiyor :(


 

OzkanK.

Dekan
Bu belediye başkanları seçim zamanında neden seçime alınmış?

:D :D

Yarın sen gidip bir adam öldürsen bu forumda şunu mu dememiz lazım Bu adamı nasıl MODERATÖR yaptınız ? Elin katili nasıl moderatör oluyor mu diyecez... Sen şuan herkes gibi başvurup nasıl moderatör olabiliyorsan onlarda belediye başkanı olabilir.

Belediye başkanı adayı iken o suçu yapmamış olabilir o an delil belge olmamış olabilir. Gözden kaçmış olabilir belediye başkanı seçildikten sonra şikayet itiraf şeklinde mahkemeye başvurular olabilir. Özel ekip incelemiş olabilir DERT GERÇEKTEN BU MU =?
 

OzkanK.

Dekan
Merak ettim sadece.

Bu arada sen daha önce oy kullanmadığın için bilmeyebilirsin. Türkiye'de yaklaşık 1400 kadar belediye varmış. Ve belediye başkanlığı için ortalama 5-6 aday başvursa nerden baksan 10 bin insan başvuruyor. Devlet bunların genel anlamda inceler GBT sine bakar hakkında bir mahkeme kararı var mı suç var mış eksik belgesi evrahı var mı yüz kızartıcı suçu varmı onlara bakar.

Ama adam Belediye başkanı seçilmiş belediyenin kepçesini PKK'lılara verip hendek kazdrıyor. Kamyonlarını verip kum taşıtıyor. Full belediyeye PKK'lı doldurmuş paraları dağa aktarıyor ve bunu devlet görünce GÖREVDEN ALMSIN mı ? Bizzat belediye başkanının arabasında PKK'lı yakalandı bu ülkede veya belediyebaşkanının defterinde Bomba yapıım malzemeleri çıktı sen bu adamalr gerçekten görevden alınmasın diyemezsin heralde ? Bu kadar da olamazsın heralde.
 

Craigdiizzeer

Doçent
Cezalı
Bunlar hep siyaset. Ona bakılırsa hükümetin de açılım süreci olmuştu. Uzlaşılmaya çalışılmıştı. Hatırlarsınız megri megri söyleniyordu meydanlarda
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hafızaları tazelemek gerekir. Bu da videosu
 

Szayel

Profesör
Bunlar da hep ezbere siyaset. Adam el açmış düşmanlık bitsin diye belediye yönetimini geçtim mecliste yer vermiş. Uzattığın eli kesmişler, devlette dialogu kesmiş. Çünkü devlet bölünmeyi göze alamaz sonuçta değil mi ?

Peki ya sizin ezbere siyasetinizi göze alırsak chp ve hdp ortaklığı ne karşılığında oluşmuştur ? Sadece akpyi devirmek olamaz çünkü.
 

OzkanK.

Dekan
hdpyi meclise kim soktu akp değil mi :)

HDP'yi meclise AKP mi sokmuştu :D:D Bir hafızaları tazeleyelim istersen ? HDP genelde seçimlere bağımsız girip sonra mecliste gurup kuruyordu. Ve partice seçime girdikleri ilk seçimde CHP kampanya başlattı ya hani. Her aileden 1 oy HDP'ye diye. Ve o seçimde HDP kıl payı 10.2 ile flan meclise girdi hani. ( İşine gelmediği için hatırlamazsın bunları tabi. ) Hatta CHP'li isimler HDP meclise girdi diye sevindiler pilav dağıtanlar oldu...

Hadi bu olayları görmedik bilmiyoz diyelim. CHP meclise her sokulanın peşinden mi gidiyor destek mi çıkıyor ? Kendi fikri iradesi yok mu ? Terörü destekleyen kınamayan partiyi ayırt edemiyor mu ?

Bunlar hep siyaset. Ona bakılırsa hükümetin de açılım süreci olmuştu. Uzlaşılmaya çalışılmıştı. Hatırlarsınız megri megri söyleniyordu meydanlarda
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hafızaları tazelemek gerekir. Bu da videosu


Sen şimdi bu çözüm sürecine yanlış mı diyorsun doğru mu ? Eğer yanlış diyorsan ( O zamanlar kan dursun diye yapılan süreç ile şuan oy devşirme yapılan süreci nasıl bir tutarsın ayrıca ? ) şuan CHP içinde yanlış demen gerekir.
Şuan Parti içinde PKK'lı mı var PKK'ya destek mi var terörü kınamama mı var CHP'nin hiçbiri umrunda değil. Yeterki HDP'den oy alalım ne yaparsalar yapsın ne taviz isterseler veririz kafasında olan bir parti var. ( ATATÜRK SAĞ olsaydıda şu günleri görseydi partiyi kimlere emanet etmişler kimlerle ittifak kuruyorlar diye mezarda ters dönüyordur.)
 
Üst