Muhabbet kuşumun yaptığı garip hareket

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

kerlembit

Doçent
2 yaşında erkek olan muhabbet kuşum mutlu olduğu zaman bir noktaya gözüyle kilitlenip saatlerce sağ sol yapıyor elimdeyken filanda öyle yapıyor sizce sebebi nedir? Kötü bir manaya gelmediğini biliyorum çünkü kuş mutluluktan çıldırıyo.

Salıyorum 2-3 saatliğine kafese kendi isteğiyle giriyor sonra devam ediyor yapmaya daha çok uçmak istiyor diyorum kafesten çıkarmaya çalışınca çıkmıyor. 2 aylıkken aldık bize alıştığı günden beri böyle
Benim muhabbette böyle yapardı dışarı çıkmak isterdi çıkarınca zor içeri koyardık sen kafesin hem kapısını hemde üstünü aç zaten anlar üstün boş olduğunu çıkar sende uğraşmassın

kerlembit

Doçent
Benim muhabbette böyle yapardı dışarı çıkmak isterdi çıkarınca zor içeri koyardık sen kafesin hem kapısını hemde üstünü aç zaten anlar üstün boş olduğunu çıkar sende uğraşmassın
Bir süre sonra yoruluyor uçmaktan kafese kendisi giriyor sonra yem yiyip su içip enerjisini alsa bile çıkmak istemiyor. Bazen salmışken elimde, omzumda veya kafamda da yapıyor bu hareketi

bence gidiyor uçuyor sonra yorulduğu için az 2 dakika dinlenmek için kafese giriyor bu normal kafesi açık salında gezsin dolaşsın :D

ATHEON

Asistan
Hocam kuşunuz gayet iyi. Bir şeye ulaşmaya çalışıyor. Bizimkisi maydanoz bağımlısıydı gösterince aynı hareketi yapıp kafese yapışıyordu. Ya size ulasmaya çalışıyor ya da ilgisini çekebilecek başka şeyler var. Telefon olabilir mesela.