MU Kıtası hakkında ne düşünüyorsunuz ?

ewrecca

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ufak bir araştırma yaptım bu kadar ilginç bir konu neden ciddiye alınmıyor diye ve çok şaşırtıcı kanıtlar bulduklarını öğrendim fikirlerinizi benimle paylaşırsanız yazı dizisi gibi ufak bir calışma hazırladım onu düzenleyip yayinliyacagim. Şimdiden çok teşekkür ediyorum paylaşımlarınız icin.

Not : lütfen sadece konu hakkında size ne animsattigini yada kafanıza takılan hususları paylaşınız. Yani kendi fikirleriniz olsun

sawdent

Asistan
Reaksiyon puanı
1
eskiden çok merak ettiğim ve ciddiye aldığım bir konu idi. Şimdi ise sadece efsane diyorum.

ewrecca

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bir araştırma yapıyorum yaklaşık 3 aydır sürüyor elde ettigim bilgilerle bir senaryo oluşturdum sonra yapılan araştırmalarda elde edildiği varsayilan kanıtlar yerlerine yerleştiğinde senaryom mantıklı gibi geldi paylaşmak istedim 2 bölümden olusan bir yazı hazırladım. Önce ilk bölümde hiçbir kanıt belirtmeden senaryoyu paylaşacağım 2 bolumdede tespit edilen buluntular arkeolojik kanıtlar vs. Zevkli bir araştırma oldu umarım beğenilir ama dediğim gibi öncelikle insanların fikirlerine ihtiyacım var

1907

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Efsane olduğu kesin ama uydurma efsanelerden olmadığını düşünüyorum çok araştırmam yok birkaç sayfa bilgi okumuşluğum var.Bana göre vardı...

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
ben gercek oldugunu dusunuyorum,hayatta olmayan bir şey düşünülemez...Mu kıtası atlantis gibi depremde yada buzul cagında suların yukselmesıyle yerın altına gömuldugunu dusunuyorum

---------- Post added at 23:32 ---------- Previous post was at 23:32 ----------

araştırmanıda paylaşırsan sevinirim

_Tatarbeyi_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir araştırma yapıyorum yaklaşık 3 aydır sürüyor elde ettigim bilgilerle bir senaryo oluşturdum sonra yapılan araştırmalarda elde edildiği varsayilan kanıtlar yerlerine yerleştiğinde senaryom mantıklı gibi geldi paylaşmak istedim 2 bölümden olusan bir yazı hazırladım. Önce ilk bölümde hiçbir kanıt belirtmeden senaryoyu paylaşacağım 2 bolumdede tespit edilen buluntular arkeolojik kanıtlar vs. Zevkli bir araştırma oldu umarım beğenilir ama dediğim gibi öncelikle insanların fikirlerine ihtiyacım var

:mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: Eeeeeeee, o zaman yayınla da bizde okuyup not verelim.:w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t:

008taki

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bir zamanlar Atatürk'ün araştırılması için emir verdiği kıtalardan birisidir. Atatürk Türklerin kökeninin o kıtadan geldiğini düşünmekte idi. Batık bir kıta olduğu söyleniyor. Araştırırsanız bir sürü şey bulabilirsiniz zaten.

mutahhar

Profesör
Reaksiyon puanı
15

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
İlk kez duyuyorum. Araştırmaya başladım bile. Bizimle paylaşırsan memnun oluruz :)

S i m y a c ı

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Fazla ütopik geliyor bana. Bir yerde şey okumuştum ya da dinlemiştim tam hatırlamıyorum.

"Yoğun Türklük çalışmalarının bir parçasıdır."

Daha birşeyler daha vardı da hatırlayamadım. Özetlersek biraz uydurma olduğu ima ediliyordu.

ewrecca

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ARKASI YARIN MU KITASI 1.BÖLÜM

olay şöyle özetlenebilir.

1. Şayet mu kıtası gerçek ise avrupa medeniyet tarihi TAMAMEN uydurma oluyor. yani adamların medeniyeti dünyaya biz yaydık olayı. yahudilerin üstün ırk savları filan tamamen çöküyor.

2. Bilimsel literatürleride çöküyor insanlık tarihi ile ilgi olan kısmı tabii. şu an kabul gören teoride bilinen medeni insanlık tarihi 7000 yıl olarak kabul ediliyor, daha öncesindeki insanları insan olarak kabul etmiyorlar :D

3. evrim teorisindeki en iyiye doğru olayıda hikaye oluyor.

gelelim hikaye kısmına;

mu da hayat bilinen tarih yani 7000 yıl öncesinde son bulup buradan 25000 yıl geriye kadar gidiyor ( bulunan tabletler (ileride anlatacağım nazca inka ve sümer tabletleri.) karbon yaşı olarak bu aralığı gösteriyor)

genel düşünce şöylebaşlıyor;

biz bundan ikibin yıl once kadar basit bir çiftçi toplumu idik. 2000 senede aya çıktık, iphone icat ettik :D vesaire ...kısacası teknolojinin bu günkü halini alması 2000 yıl aldı diyebiliriz.
ama bu adamlar 25000 yıl boyunca gelişmeye devam etmiş. en can alıcı kısmı bura olayı hikaye mi gerçekmi diye düşündüren kısım yani bu adamlar bizden çok daha iler bir medeniyet seviyesinde idiler.

gel gelelim şu doğal afet ve yok oluş olayına.bu kısımdada sorun yok gibi baksanıza günümüzdede örnekleri var pompei hatta daha ileri gelirsek japonya hiroşima yada hemen günümüzde hergün haber bültenlerimize konuk olan bilim adamlarına rağmen kasırgalar karşısında çaresiz kalan amerika !

olaylar okyanusun dibinde (tam yeri ve resimleri daha sonra yayınlayacağım) bizim konya aksaray ankara kayseri niğde yani türkiyenin orta kısmını kaplayacak kadar büyüklükte ki dünya üzerinde böyle bir şehir yok bir şehir merkezi kalıntısı bulunmasıyla başlıyor. düşünsenize sadece konya bile yüzölçümü olarak şehir merkezi olarak düşünürmüsünüz. aklıma tek kelime geliyor tarif etmek için Abovvvvv ! :D

1.BÖLÜM SONU :D (toplamda 2 bölüm yapacaktım ama bi 10 bölüm çıkacak gibi bölümler büyük olunca yazamıyorum :D)

ewrecca

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ARKASI YARIN MU KITASI 2.BÖLÜM

biraz ilgisiz gördüm forum ahalisini :D

bahsettiğim şehir merkezinin google maps görüntüsü

33394157.jpg
[/URL][/IMG]

inceleyecek olursanız bahsettiğim alanı kapladığını ( hemen hemen tüm orta anadolu kadar ) görürsünüz.

gelelim yokoluş meselesine.

bir felaket oldu şu günki cihazlarımız teknolojimiz hepden mevcut fakat dünya nüfusu 60 milyon kadar !.

cep telefonu çalışmıyor, polis itfaiye velhasıl medeniyet namına birşey kalmamış insanlar can derdine düşmüş. şahsen kendi adıma çoluk çocuğu alır en temel ihtiyaçlarımı karşılamak adına ne gerekiyorsa yemek içmek vesair. bir çanta yapar yaşamaya çalışırım ama bu çantada ne gelecek nesiller için bilgi olsun diye meydan larousse olur nede iphone'umun şarj aleti :D. anlıycağınız teknoloji ne olursa olsun bir süre sonra ortada birşey kalmayınca flash diskteki hdd ve dvd deki bir bilginin önemi yok çünkü elektrik santralleri de yok :D. ama bir dilimiz var değilmi evet ileride değineceğim bir husus onun için belirttim. dediğim gibi insanlar bu felaketten sonra mu yu terk ediyor kimi doğu tarafa afrika kıtasının kuzey batısına kimi batıya amerika kıtasına. ilk bölümde bahsettiğim tablet meselesine gelelim ne bir cd yazma nede email şansımız olmadığı için en basit bir dille taşlara ( binlerce yıl dayandığı bilinen en sağlam bilgi iletme kaynağı bir dergide 100 yıl kadar dayanabilen cd ler filan yapıldığını duymuştum yani gayet yetersiz.) aktarıyoruz. bunlar yani bu tabletler maya larda mevcut aynı dille yazılmış bir tablet binlerce kilometre uzakta sümerlerdede mevcut ve sürprizin en güzel kısmı yeni bulunduğu iddia edilen çindeki türk piramitlerindede mevcut. resimlerini ekleyeceğim 3. kısımı daha fotoğrafik yapmayı düşünüyorumda :D. tabi bu gelişmiş toplum dan hiçbir izde kalmamış olamaz değilmi buna örnek olarakda mu dan geldiğini varsaydığımız mayaların sirius yıldızının aslında bir sistem olduğunu 2 yıldızdan oluştuğunu bilmeleri gösterilebilir. ( sirius yıldız sisteminin 2 yıldızdan oluştuğu hubble sayesinde keşfedilmiştir.). bir örnekte sümerlerden geliyor ! düşünüyorumda tarihin o evresine kadar hiç kimse dur lan ben yazıyı buluyum hatta cort diye normal hayatın içine sokayım hunga munga dememiş de neden sümerlerde birden hemde hiç ihtiyaç hasıl olmamışken ortaya çıkıyor !... sümerler afrikanın kuzeyinde ilerliyor mısırdada bir olaylar piramitlerdeki hesaplamalar ! ve hepimizin bildiği ra olayı tesadüfe bakınki maya tabletlerinde ra-mu adında yüceye tapınılan ve tek rab'lı bir din olduğundan bahsediliyor. sonra orta asya ve türkler hayret o güne kadar kimse sütün içerisine patates atıp mayalayarak yogurdu yapmamış ne garip dimi. ve bizim dedelerin savaş taktikleri az ama tam eğitimli birlik sistemi hemen yanımızdaki çinliler nedense en iyisi biz çoğalalım demişler ama sonuç : biz daha iyiymişiz. atalarımız ne biliyordu da bu yöntemi seçtiler ( bu örnekler çok fazla yazı dizisi bitiminde bunları sohbet içerisine katmayı düşünüyorum.) ve dil meselesi maya dili sümer dili ve eski mısır dilleri ile öz türkçe arasında 2000 den fazla aynı kelime olduğunu biliyormuydunuz bunu internette kendiniz arata bilirsiniz. maya dilinde baba atta bizim dedeler ata demişler maya dilinde teppek bizde eski türkçe ve istanbul türkçesinde tepe anadoluda depe :D ( atatürkün araştırmacı olarak meksikaya gönderdiği büyük elçide soyadını mayatepek olarak değiştirmiş) velhasıl çok ilginç tesadüfler akıl almaz örnekler var. mayaların efsaneleştirilip gizlenmeye çalışılan yalanlanan bu gün bile yapımı imkansız olan kristal kuru kafası, ( kesme tekniiği okadar kelişmediği için) asyanın kuzeyinde bulunan tungsten ve birkaç diğer mineralden yapılan ve 500.000 yıl öncesine tarihlenen yaylar, gümüşün saf olarak işlenebilmesi 1900 lerde mümkün olabilmişken çinli diye yutturulmaya çalışılan bir türk boyunun yöneticisinin SAF GÜMÜŞ kemer tokası vesair... devamı 3 te saygılarla ilgilenip okuyan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Devam devam, böyle araştırma yaparken ben de çok fazla yazı görünce birden ürküyorum, ama böyle bölüm bölüm olması güzel oluyor, merak da ettiğim bi konuydu, ilgiyle takip ediyorum, iyi çalışmalar diliyorum.

Reaksiyon puanı
2,146
Hacı paragraf paragraf yap okuyasım gelmiyor bu haliyle :D bak [MENTION=28192]Elbruz46[/MENTION] sayfa boyu yazsın okunuyor adam :)

ewrecca

Doçent
Reaksiyon puanı
0
acemiyim idare edin 3. bölümü daha fotoğrafik yapacağım ayrıca pdf olarak araştırmanın sonunda yayınlayacağım onuda grafik tasarımla hazırlayacağım ilginize çok teşekkür ederim :D

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Alın size biraz ilginç bir video :

[video=youtube;YZg0f7dlVLg]http://www.youtube.com/watch?v=YZg0f7dlVLg[/video]

ewrecca

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bu videoda gösterilen mu kıtası yeri atlantisti o diyebilmek için uydurulan yerdir efsanelerine dayandırmaya çalışıyorlar olayı benim gösterdiğim koordinatları incelerseniz.şehir merkezi kalıntısı aleni görünmektedir. 3.kısımda gizlenmek için yapılan internet efsaneleri gibi bir bölüm yazacağım . dediğim gibi çok kirli bilgi var ortada

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Bir başka görüşte şöyle diyor :

Belirttiğim gibi tüm dünya uygarlıklarının ataları ve tüm bilimlerin öncüleri, Sibirya'dan bugün Modern Türkiye'ye uzanan bölgede bulunan eski Türk halklarıydı. Onlar Aryan (Ari), Kuru,Turan, Tulan, Danuu veya Tanu (Dan Kavimleri) ve diğer benzeri isimlerle bilinmektedir. Ayrıca onlara Pancha Krishtaya (İnsanlığın Beş Irkı) denilirdi.

http://www.hermetics.org/yenitarih.html

ewrecca

Doçent
Reaksiyon puanı
0
farklı zaman dilimlerinden bahsediliyor mu olgusuyla bu kadim ırlar arasında. mu mö. 25000 ler yani coni amcaların insanları hunga munga kabul ettiği zaman aralığına denk geliyor. belkide alakaları vardır. o husus hakkındada bir alakası varmı yokmu bir bakacağım yorumlarınızla değer kattığınız için teşekkürler

onurozan91

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben bu kitabı okumuştum 1-2 sene önce.. Çok gizemli bilgiler mevcut. Mustafa Kemal Atatürk, çok geniş kapsamlı araştırmalar yaptırmış bu konuda.. Kesinlike öneririm bu kitabı arkadaşlar.. [MENTION=161482]ewrecca[/MENTION] tebrik ederim güzel bilgiler paylaşıyorsun :)

Atat%C3%BCrk+ve+kay%C4%B1p+k%C4%B1ta.jpg

ewrecca

Doçent
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler yavaş yavaş konuya ilgi artıyor önceleri kendi kendime saçmalıyor gibi hissettim birazcık ama sağolsunlar arkadaşlar ilgileniyor. zaten böyle konular sen le ben aliyle veli ayşe ile özge vs yani kısaca biz konuşmaz tartışmazsak 3. bölümde bahsedeceğim hainler KENDİ YAZDIKLARI tarihi yaşatacakalr dünyaya ! saygılar.

onurozan91

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Haklısın [MENTION=161482]ewrecca[/MENTION] . Araştırmadan gerçekleri göremeyiz.. Hazıra konmak bizi doğru bilen insan yapmaz.. Tarihte mutlaka uyanık insanlar var, tarihi yanlış yönderdirmek için... Yazılarını ilgiyle takip edeceğim kardeşim :)

Tarih tekerrürden ibarettir.. Gerçekler mutlaka ortaya çıkacaktır.. :)

ewrecca

Doçent
Reaksiyon puanı
0
teşekkür ederim. sizin gibi alakalı arkadaşlar olduktan sonra bende yazacak olay çok :D ilgi çok olunca daha çok araştırıp daha fazla detay belirtmek istiyorum.
Haklısın @ewrecca . Araştırmadan gerçekleri göremeyiz.. Hazıra konmak bizi doğru bilen insan yapmaz.. Tarihte mutlaka uyanık insanlar var, tarihi yanlış yönderdirmek için... Yazılarını ilgiyle takip edeceğim kardeşim :)

Tarih tekerrürden ibarettir.. Gerçekler mutlaka ortaya çıkacaktır.. :)

onurozan91

Doçent
Reaksiyon puanı
0
teşekkür ederim. sizin gibi alakalı arkadaşlar olduktan sonra bende yazacak olay çok :D ilgi çok olunca daha çok araştırıp daha fazla detay belirtmek istiyorum.

Yazılarını bekliyor olacağım :) Yeter ki gerçek ve doğru bilgiler olsun :)

ewrecca

Doçent
Reaksiyon puanı
0
doğruluğuna özellikle dikkat ediyorum internet en büyük kaynağım %60-70 oranında kullanıyorum fakat bu bilgileri özellikle yerel hafıza ile doğrulamaya çalışıyorum. dedelerimizden ninelerimizden duydugumuz basit bir hikaye bile öylesine kritik bir bilgi olabiliyorki insan hayretler içerisinde kalıyor.