Mozilla Firefox Alpha-Beta-RC Sürümler

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
RC gerçtekten harika, betalarda "Yanıt vermiyor" şeklindeki takılmalardan hiç olmadı daha, sağlam. Ne çöktü, ne takıldı, tek eksiği hızlı erişim ekranı bence, Opera'daki gibi..

Evet hızlı erişim gibi bir seçeneğin veya bir eklentinin olması iyi olurdu.

Ayrıca Opera ve Firefox'taki bu farklı görünümün sebebi ne? İnternet Explorer 'da da opera gibi görünüyor.

10049.jpg

http://i1103.hizliresim.com/2011/3/10/10049.jpg

cranky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
RC gerçtekten harika, betalarda "Yanıt vermiyor" şeklindeki takılmalardan hiç olmadı daha, sağlam. Ne çöktü, ne takıldı, tek eksiği hızlı erişim ekranı bence, Opera'daki gibi..

Evet hızlı erişim gibi bir seçeneğin veya bir eklentinin olması iyi olurdu.

Operanın dial tab özelliğini sevmem ama sevenide var.O zaman bu eklentiyi bir deneyin.

https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/new-tab-king/

Kısaca fikrimi de söyleyeyim.Diğerlerinin özelliği Firefox için küçük bir eklentidir.Firefox kişiselleştirilebilen en iyi tarayıcıdır.Firefox'ta isteğinize uygun bir eklenti mutlaka vardır.Firefox'un adamı değilim ama bütün tarayıcıları kullanmış biri olarak hız,eklenti ve kişiselleştirmenin beraber olduğu tek tarayıcı şuan Firefox'tur.

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
bu hotmaildeki kendini yenileme problemi çözülmüş mü acaba bu RC de haberi olan var mı :)

evowinds

Dekan
Reaksiyon puanı
174
İlgili hata giderildi, şimdi baktım hotmail normal görünüyor...

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
o hataların gösterildiği bir sayfa vardı ordan baktıysan bilemem ama hotmail problemi de her zaman olmuyordu zaten. ara sıra yapıyordu.

evowinds

Dekan
Reaksiyon puanı
174
hotmailde bir yerlere tıkladıktan sonra oluyordu ben de gözlemlemiştim.
Emin olmak için denedim ve olmadı...

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar bu rc sürümde bütün fontlar çok kalın görünüyor facebook falan hepsi öyle düzeltmenin bir yolu yokmu ?

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Seçenekler>İçerik>Font ve Renk kısmından ayarlama yapmayı denedin mi?

Yok ondan değil donanım hızlandırmasındanmış,gpu kullandığı için böyle oluyormuş sizdede öyle olması lazım ? birde sekmeleri kapatırken birazcık takılarak kapanıyor sizdede öylemi ?

evowinds

Dekan
Reaksiyon puanı
174
Ben uzun zamandır nightly builds kullandığımdan farkedememişimdir.
Farkettiğim şey sadece sitelerde Windows ve Linux sürümleri arasındaki uyuşmazlığın çözülmüş olduğu...

SonKraL

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Yok ondan değil donanım hızlandırmasındanmış,gpu kullandığı için böyle oluyormuş sizdede öyle olması lazım ? birde sekmeleri kapatırken birazcık takılarak kapanıyor sizdede öylemi ?

Aynen bendede öyle oluyor..

cranky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Aynen bendede öyle oluyor..

Sekme açarken ve kaparken animasyon kullanıyor.Tab Mix Plus eklentisi kullanıyorsan animasyonu kapatabilirsin.Ben de kapalı gereksiz yere tarayıcıyı kasıyor.Yalnız Tab Mix Plus aşağıdaki linkten en son versiyonunu indir.Yerini bulamazsan yardımcı olurum.

http://tmp.garyr.net/forum/viewtopic.php?t=10888

SonKraL

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Sekme açarken ve kaparken animasyon kullanıyor.Tab Mix Plus eklentisi kullanıyorsan animasyonu kapatabilirsin.Ben de kapalı gereksiz yere tarayıcıyı kasıyor.Yalnız Tab Mix Plus aşağıdaki linkten en son versiyonunu indir.Yerini bulamazsan yardımcı olurum.

http://tmp.garyr.net/forum/viewtopic.php?t=10888

bende öyle bir eklenti yok..o durum bende çok sekme açacınca ortaya çıkıyor..mesela 20-30 sekme açınca oluyor..

cranky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet Firefox ram kullanımında iyi değil ve sekmeler çoğaldıkça takılmalar olabilir.Fakat bence sizin kapanırken takılma dediğiniz aslında animasyon eğer işletim sisteminizde XP ise Firefox tab açma/kapma animasyonu sanki bir takılma gibi gözükebilir.

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Chrome un sekmelerindede animasyon var ama gram kasmıyor,firefoxtada olmaması lazım böyle umarım final sürüm böyle olmaz,tarayıcıdan soğudum ya takılıyor diye :(

sasdncr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim garip bir sorunum var.Firefox'un son versiyonunu kullanmaktayım.Sorunum şu, web sitelerinin birçoğun yer imleri çubuğunda yer almasına rağmen website simgeleri görünmüyor ve görünenlerde firefox kapatılınca yok oluyor ve default simgelere dönüşüyor(iğrenç beyaz sayfa şeklinde).
Temalardandır diye düşündüm değiştirdim temaları fakat çözüm bulamadım yardımlarınızı bekliyorum.

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
139
Arkadaşlar benim garip bir sorunum var.Firefox'un son versiyonunu kullanmaktayım.Sorunum şu, web sitelerinin birçoğun yer imleri çubuğunda yer almasına rağmen website simgeleri görünmüyor ve görünenlerde firefox kapatılınca yok oluyor ve default simgelere dönüşüyor(iğrenç beyaz sayfa şeklinde).
Temalardandır diye düşündüm değiştirdim temaları fakat çözüm bulamadım yardımlarınızı bekliyorum.

tarayıcınızda geçmişi tutmuyorsunuz galiba ondan olabilir.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Explorer 9 bile çıktı 4 çıkmadı of..:D