Mozilla Firefox Alpha-Beta-RC Sürümler

ta2ccc

Asistan
19 Haziran 2008
309
16
18
Şu anda 3.6.15 TR. sürümü veriliyor.

NOT: 5-6 saat evvel bir sitede zip'li dosya halinde verilmişti.İnsanın başına ne gelirse meraktan gelirmiş derler..:) İndirdik ve kurduk.Yardımcı ek program listesi vardı 8-10 eklentili.Kurduk... 15 Dk.sonra çökmeler başladı...Eski versiyona (3.6.14) versiyona döndüm tekrar.Aradan 1 saat geçti güncelleme verdi.:clap:

Blackout

Dekan
14 Nisan 2008
7,495
383
0
3.6.15 sürüm öğle saatlerinde paylaşıldı. Ücretsiz ve yapımcısı belli bir yazılımı keşke kendi sitesi dışında bir yerden indirmeseydiniz... :)

evowinds

Dekan
2 Kasım 2008
9,100
174
243
Ben nightly kullanıyorum, Türkçeleştirebiliyorumda gel keyfim gel. Her gün güncelliyorlar ama.
Arayüzde farklılıklar hissediyorum mesela..
Tablar daha keskin olmuş...

desperado64

Rektör
14 Ağustos 2008
12,240
104
243
ciktigindan beri deniyorum rc fena olmamis en anzından gereksiz donma kilitlenme olayini cözmüsler sonunda stabil olabilmis. ama acilmasi falan yine yavas, internette gezinme hızı bence cok cok daha iyi olmaliydi yıllardir gelistirilen bi yazılım hala digerlerine göre yavas ve büyük ihtimal final sürüm bundan cokta farkli olmayacak. ff3'e göre tabiki cag atlamis dogal olarak ama chrome ve operanin hala cok gerisinde maxthon bile bundan hızlı... en iyisini yaparlarsa yine firefoxa dönerim diyodum ama firefox artik bitti bence yapabildikerinin en iyisi buysa...

Herşey hız değildir önemli olan siteleri düzgün açabilmesidir...

y_ates

Dekan
12 Nisan 2009
5,165
65
0
Doğru düzgün tema desteği bile yok daha Chrome'un :D Bu sürümle yine hepsini ezip geçmiş Firefox.

y_ates

Dekan
12 Nisan 2009
5,165
65
0
Bana ne tarayıcıların Javascript hızından, sanki tüm sayfalar Javascript ile yazılmış :D Hem zaten Firefox'a Fasterfox eklentisini kurup, ayarlarından da ipv6'yı kapatırsanız Chrome ile hemen hemen aynı hıza ulaşıyor. Ben sentetik testlere itibar etmem, neyi ölçtükleri belli. Gözümün gördüğüne inanırım. Gerekli ayarlarla Chrome'la arasında belirgin bir fark yok, fark olmadıktan sonra Chrome kullanmanın bir mantığı da yok bana göre.

desperado64

Rektör
14 Ağustos 2008
12,240
104
243
Bana ne tarayıcıların Javascript hızından, sanki tüm sayfalar Javascript ile yazılmış :D Hem zaten Firefox'a Fasterfox eklentisini kurup, ayarlarından da ipv6'yı kapatırsanız Chrome ile hemen hemen aynı hıza ulaşıyor. Ben sentetik testlere itibar etmem, neyi ölçtükleri belli. Gözümün gördüğüne inanırım. Gerekli ayarlarla Chrome'la arasında belirgin bir fark yok, fark olmadıktan sonra Chrome kullanmanın bir mantığı da yok bana göre.

Hay ağzına sağlık :D

Abdullah KoÇ

Öğrenci
2 Mart 2011
22
0
1
firefoxa fasterfox eklentisiymis yine eklenti konusmaya basladik :) bende testlere bakmıyorum zaten alayi yüklü bende hepsini kullanıyorum ona göre fikrimi söylüyorum. tamam dostum gerek yok bosa konusmaya size firefoxlu günler.iyi forumlar.

Arkadaşım peacekeeper dan yapılan testler yanlış. bunu sende yap sende fark edeceksin. java + html 5 işlemelerde safari sürünürken. testi yaparken gözle görebiliyosunuz. fakat yüksek puanlar alıyor. aynı şekilde ie de. Bu arada "y_ates" peacekeeper sadece javascript testleri yapmıyor. java,html5,html4,css,w3c,yükleme oranları gibi birçok testi yapayor. ama çıkan sonuçlar yanlış. bunu gözlede göreblirsiniz.

http://www.r10.net/browser-dunyasi/...owser-testi-3-farkli-testilginc-sonuclar.html

firefox 4 ün sync si yeter =) format attım geçmişim yerimlerim paralolarım gitti derdi yok =)

ahmetfx

Doçent
13 Ağustos 2009
860
18
18
Senkronizasyon Firefox, Chrome ve Opera'da mevcut. Firefox 4 RC fena değil, betalardan daha kararlı öncelikle. Yanıt vermiyor görmedim şimdilik...

Abdullah KoÇ

Öğrenci
2 Mart 2011
22
0
1
Aslında Burda boşa tartışıyoruz. hangisi iyi hangisi kötü farketmez. zaten kötü tarayıcı yok herkes tarayıcı yapamaz.Browser kullanmak .antivirüs kullanmak vs araba seçmeye , kıyafet seçmeye benzer. Herkes kendisine uygun olanı kullanır hangisine daha çok sempati duyuyorsa onu kullanır kişisel zevklere baglı. ,,

...........Chrome senkorinizasyonunu biliyoruz kullandık. yerimlerinden başka birşeyi hatırlamıyor =) Firefox 4 Tüm web geçmişini. Tüm girdiğim passaportları . Hatta açık olan sekmeleri bile kayed ediyor. format sonrası giriş yaptığında. yada başka bir bilgisayardan hesabıan giriş yaptığında . açık olan sekmeyi bile önüne getiriyor ;)

Ayrıca linkini verdiğim test benimdir. r10 ,dh,chip te düzenli oalrak yaptığm tarayıcı testleri mevcut.

Saygılar.

Abdullah KoÇ

Öğrenci
2 Mart 2011
22
0
1
Benmi bilgi sahibi değilim................. bende suç madem senkronize ediyor. bizimkini neden etmiyor. herşeyin senkronize edilmesi işaretli olmasına rağmen. diğer pclerde giriş yaptığımda yerimleri ve ayarlardan başka hiçbirşey senkronize değil. ne şifreler nede geçmişe ulaşabiliyorum. zaten chrome un sekronize seçeneklerine bakarsan geçmiş yok...................

Al Arabi

Profesör
2 Mart 2010
1,426
43
0
Google Chrome girilen kullanıcı adlarını vs.. senkronla getiriyor fakat şifreleri taşımıyor, zaten senkron seçeneklerinde de yok.

Söz ettiğim sürüm chrome 9.0.597.107. Diğer sürümlerde ya da chrome veya google chrome dev vs.. sürümlerde gelmiş olabilir onu bilemem. Umarım gelmiştir.

Abdullah KoÇ

Öğrenci
2 Mart 2011
22
0
1
Google Chrome girilen kullanıcı adlarını vs.. senkronla getiriyor fakat şifreleri taşımıyor, zaten senkron seçeneklerinde de yok.

Söz ettiğim sürüm chrome 9.0.597.107. Diğer sürümlerde ya da chrome veya google chrome dev vs.. sürümlerde gelmiş olabilir onu bilemem. Umarım gelmiştir.

Sana katılıyorum . şifreleri flan taşımıyor. geçmişide taşımıyor. ee ben ne anladım bu senkronizasyondan ? ff4 bunların hepsini taşıyor ben bunu demek istedim. Ama adam yazdığı mesajı silecek kadar aciz =) burda 3k kadar mesaj kasacağına gidip birşeyler öğrenseydi. kendi web sitesini kurup tasarım yapıp para kazansaydı. isterse gelsin ben ona hosting sağlayım beleşe :)

neyse fazla uzatmıyorum . herkese iyi günler firefox lu mutlu sörfler =)

Abdullah KoÇ

Öğrenci
2 Mart 2011
22
0
1
=) cezasını almış . bu arada firefox 3.6 versiyonunun final sürümünü artık çıkartmak istiyor sanırım. üst üste gelen güncellemeler. 3.6.14 hemen ardından 3.6.115 ftp içeriğinde 3.6.16 da mevcut. :wink: :rolleyes:

fuzuli24

Asistan
28 Mayıs 2008
173
2
18
arkadaşlar ben firefox 4 rc1 i indiremiyorum bende hata veriyor sizlerde de böyle bir sorun var mı?

fuzuli24

Asistan
28 Mayıs 2008
173
2
18
sağolasın hocam çok teşekkür ederim ya uğraşıyorum uğraşoyorum olmadı =)) indiriyorum şidi sağol =)