Mozilla Firefox Alpha-Beta-RC Sürümler

Abdullah KoÇ

Öğrenci
2 Mart 2011
22
0
1

Earcome

Öğrenci
14 Nisan 2010
74
3
8
Arkadaşım beta 13 çıkmayacak, mozilla yöneticisi bunun otomatik konan bir isim olduğunu söylemişti yani beta 13 çıkacağı anlamına gelmiyor, 3.7 içinde aynı durum söz konusuydu hatırlarsanız.Şuanda rc sürüm bekleniyor tahmini olarak mart 24 final sürüm çıkacakmış tabi biz bu hikayelere alıştık :D

evowinds

Dekan
2 Kasım 2008
9,100
174
243
Can we ship yet?
VERY CLOSE
How many hard blockers are left?
1

586314 nor -- All beltzner NEW --- Update system requirements page for Firefox 4

Sanki eli kulağında, hissedebiliyorum :rolleyes: :D

Pupilla

Dekan
17 Haziran 2009
8,724
139
243
pre flan değil. pre önizleme sürümü işte. beta 13 çıkacaktır. ayrıca ftp de 3.6.15 versiyonu ve diğer versiyonlarda mevcut.

http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/nightly/latest-trunk/

önünde b yazısını görmüyormusunuz. ben beta 1 den beri kullanıyorum. orada heo b8pre diye gitti. yani pre flan değil. bu arada hepinizi tarayıcı testlerimi incelemeye beklerim =)

arkadaşım sadece ftpye bakarak nasıl kesin konuşuyorsun.ben bütün kaynakları, mozilla yetkililerinin açıklamalarını takip ediyorum. beta 13 felan çıkmayacak. rc ve ardından final gelecek. 3.6.15 gelir mi bilmem. ama kesin olan bi şey var beta 13 çıkmayacak...

Abdullah KoÇ

Öğrenci
2 Mart 2011
22
0
1
arkadaşım sadece ftpye bakarak nasıl kesin konuşuyorsun.ben bütün kaynakları, mozilla yetkililerinin açıklamalarını takip ediyorum. beta 13 felan çıkmayacak. rc ve ardından final gelecek. 3.6.15 gelir mi bilmem. ama kesin olan bi şey var beta 13 çıkmayacak...

Daha öncede birçok şey yazılıp söylendi hatta 25 şubatta çıkıyordu rc mozilla yetkilisi söylemişti :D bizde takip ediyoruz merak etme sen. her mozilla beta test pilot testlerine katılıp verileri geri bildirimle mozillaya iletiyor gelişmeler herkesten önce bize mail yoluyla iletiliyor. örneğin son yaptığım test.
http://www.r10.net/browser-dunyasi/...owser-testi-3-farkli-testilginc-sonuclar.html

benim umudumda rc çıkması ben sadece ftp de olduğunu ve çıkacağını idda ediyorm. bekleyip görücez.

Pupilla

Dekan
17 Haziran 2009
8,724
139
243
Daha öncede birçok şey yazılıp söylendi hatta 25 şubatta çıkıyordu rc mozilla yetkilisi söylemişti :D bizde takip ediyoruz merak etme sen. her mozilla beta test pilot testlerine katılıp verileri geri bildirimle mozillaya iletiyor gelişmeler herkesten önce bize mail yoluyla iletiliyor. örneğin son yaptığım test.
http://www.r10.net/browser-dunyasi/...owser-testi-3-farkli-testilginc-sonuclar.html

benim umudumda rc çıkması ben sadece ftp de olduğunu ve çıkacağını idda ediyorm. bekleyip görücez.

Christian Legnitto ( Mozilla'nın yayın müdürü )
Firefox 4 için çıkaracağımız son deneme sürümünün Beta 12 olacağını açıkça söylemek istiyorum. Beta 12, 2.0b13pre adında olacak ama bu sizin kafanızı karıştırmasın, sadece otomatik olarak konan bir isim. Yani bu isim bizim 13. Beta'yı yayınlayacağımız anlamına kesinlikle gelmiyor.

evowinds

Dekan
2 Kasım 2008
9,100
174
243
Gördüm, bir hatayı tekrar açmışlar. Sanırım tam olarak çözülememiş o hata...

Pupilla

Dekan
17 Haziran 2009
8,724
139
243
Şuan sürüm Düz beta 12 diye geçiyor. beta 12,2.0b13pre flan değil. o zaman beta 12,2.0b13pre çıkacak ? bunedemek adı b13 olsa ne fark edicek beta 12,2.0b13pre olsa ney bal gibi 13 işte.

yahu o google translate hatası. bekleyelim ve görelim arkadaşım. o zaman kim haklı görürüz. önümüzdeki sürümleri ya ben yada Blackout arkadaşımız ftpye düştüğü andan itibaren paylaşır:) forumdan takip edersin.

desperado64

Rektör
14 Ağustos 2008
12,240
104
243
Bu güncelleme olarak gelecek mi?? :) FireFox'un final sürümü çıksın format atıcam zaten :)

Pupilla

Dekan
17 Haziran 2009
8,724
139
243
rc sürümüyle ilgili sadece eklenti uyumluluğu denetimi ve eklenti yöneticisi çalışmaları kalmış. release versiyonu büyük ihtimal yarın çıkar:)