Mosso Wildfire Mavi 1400 TL verilirmi ikinci el

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
34
Bisikletin her parçası yeni değiştirilmiştir sadece lastikler 600 TL yeni lastikte aldım dedi arkadaşım kendisi alınırmı herşeyini yenilemiş

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
yetersiz bilgi. hd fren mi? aktarıcıların modelleri ne? kaç model? kaç jant? kondisyon nasıl?

Reaksiyon puanı
34
Bisikletin her parçası yeni değiştirilmiştir sadece lastikler 600 TL yeni lastikte aldım dedi arkadaşım kendisi alınırmı herşeyini yenilemiş
99190F82-6D55-48A4-859A-58DDFFD23033.jpeg

yetersiz bilgi. hd fren mi? aktarıcıların modelleri ne? kaç model? kaç jant? kondisyon nasıl?
Bi fikrim yok ama arkadaşım kendisi 600 lira tekere vermiş 2019 model

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,397
bu teker bu bisiklete çok fazla. bide v fren. asla alınmaz
Bu tercih meselesi V fren alınmaz diye bir mantık yanlış.
V fren maliyeti düşük bakımı kolay
Hidrolik fren maliyeti yüksek bakımı zor
V frende pabuçlar aşınmadıktan sonra hidrolik ile hemen hemen aynı fren mesafesinde durdurur. Tek fark hidrolikte frenlere basmak için harcanacak enerji daha düşük.

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Bu tercih meselesi V fren alınmaz diye bir mantık yanlış.
V fren maliyeti düşük bakımı kolay
Hidrolik fren maliyeti yüksek bakımı zor
V frende pabuçlar aşınmadıktan sonra hidrolik ile hemen hemen aynı fren mesafesinde durdurur. Tek fark hidrolikte frenlere basmak için harcanacak enerji daha düşük.
jant en ufak yamulsa bile v fren seni yavaşlatır. ayrıca fren mesafesi arasında hayvan gibi mesafe farkı var hidrolik kullanıyorum v fren de kullandım. ayrıca dediğin gibi hidrolik pahalı ama bu hidrolik parasına v fren almak aptallık

Reaksiyon puanı
646
lastikler bisikletten pahalı para biriktirin bianchi dağ bisikleti modellerine bakın

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,397
jant en ufak yamulsa bile v fren seni yavaşlatır. ayrıca fren mesafesi arasında hayvan gibi mesafe farkı var hidrolik kullanıyorum v fren de kullandım. ayrıca dediğin gibi hidrolik pahalı ama bu hidrolik parasına v fren almak aptallık
Dediğim gibi tercih meselesi. Ve bu tercih meselesinde herkes bütçesine göre alıyor. Bu yüzden v frenli bisiklet almak aptallık olmaz. Ayrıca bisikletlerde belirli bir standard var kolayca jantlar yamulmuyor.Jant yamulsa hidrolik bile olsa kullanamazsın kullanmaman gerekir. Bende hidrolik ve v frene sahip bisikletler kullandım ve öyle aralarında dağlar kadar fren mesafesi farkı da yok. Sadece v frende fren mandalına basmak için harcayacağın enerjiyi iyi ayarlaman gerekiyor.

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Dediğim gibi tercih meselesi. Ve bu tercih meselesinde herkes bütçesine göre alıyor. Bu yüzden v frenli bisiklet almak aptallık olmaz. Ayrıca bisikletlerde belirli bir standard var kolayca jantlar yamulmuyor.Jant yamulsa hidrolik bile olsa kullanamazsın kullanmaman gerekir. Bende hidrolik ve v frene sahip bisikletler kullandım ve öyle aralarında dağlar kadar fren mesafesi farkı da yok. Sadece v frende fren mandalına basmak için harcayacağın enerjiyi iyi ayarlaman gerekiyor.
tabiki hayvan gibi fark olmayacak ama o ufak fark hayat kurtarabiliyor. jantlar tabiki çok kolay yamulmayacak ama neticede az da olsa yamuluyor ama yaptırmaya bile değmeyecek kadar. sürekli jant yaptıramazsın çok yamulmadığı sürece yaptırma zaten. tabiki tercih meselesi ama ben bu paraya almak aptallık dedim. gidip 700 e de aynı özellikte bisiklet bulur çünkü