Monster Kontrol Merkezi

Bu konuyu okuyanlar

Meyz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Arkadaşlar bildiğiniz gibi Monster Notebook’larda kontrol merkezi var burada Eğlence modu yani oyun modu ve Performans modu var. Bildiğim kadarıyla Eğlence modu PC nin yüzde 75ini kullanıyor performans modu ise yüzde yüzünü.İnternette okuduğum bir yazıda performs modunda 3 5 saat oynarsanız tabiki fps artışı görürsünüz ama bunun yanında PC termal boğazlamaya girer bu yüzden eğlence modu tavsiye edilir oyunlarda diye doğru mu sizce hangisini kullanıyım oyunlarda.(Oyun oynarken turbo fanı açıyorum)

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Arkadaşlar bildiğiniz gibi Monster Notebook’larda kontrol merkezi var burada Eğlence modu yani oyun modu ve Performans modu var. Bildiğim kadarıyla Eğlence modu PC nin yüzde 75ini kullanıyor performans modu ise yüzde yüzünü.İnternette okuduğum bir yazıda performs modunda 3 5 saat oynarsanız tabiki fps artışı görürsünüz ama bunun yanında PC termal boğazlamaya girer bu yüzden eğlence modu tavsiye edilir oyunlarda diye doğru mu sizce hangisini kullanıyım oyunlarda.(Oyun oynarken turbo fanı açıyorum)
Hocam ben her zaman Performans modunu açık tutuyorum. Sadece ihtiyacı olduğu zamanlarda %100'e kadar çıkartıyor. Ben 5 aydır kullanıyorum böyle bir problemle karşılaşmadım. **Abra A7 v12.2

Anomali bebe

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Aşırı Para nereden baksan bir Fiat Parası
Mesaj otomatik birleştirildi:

ozman bu düşük diyer fiyatlar bak

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
okadar pahalı birşey değil'de. Linux desteği olmaması benim icin itici
Hocam aslında sadece Linux yazılımları yok. Aspi gibi özellikleri aktif ederek klavye renk desteği falan aktif ediliyor. Onun yanında zaten %100'e kadar kullanılabiliyor fanlar. Çok verimli diyemem ama bence yazılım olmadan da eksiği çok yok.

Adalbert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Hocam aslında sadece Linux yazılımları yok. Aspi gibi özellikleri aktif ederek klavye renk desteği falan aktif ediliyor. Onun yanında zaten %100'e kadar kullanılabiliyor fanlar. Çok verimli diyemem ama bence yazılım olmadan da eksiği çok yok.
touchpad en son driversız çalışmıyordu o biraz sıkıntı, wifi kartı intelin kullanıyolar o sorunsuz, ekran kartıda kapaIı kaynak kurarsın işIemciside inteI ondada sıkıntı yok.
bide RGB ayarlanmıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
touchpad en son driversız çalışmıyordu o biraz sıkıntı, wifi kartı intelin kullanıyolar o sorunsuz, ekran kartıda kapaIı kaynak kurarsın işIemciside inteI ondada sıkıntı yok.
bide RGB ayarlanmıyordu yanlış hatırlamıyorsam.
Hocam şöyle bir durum vardı bende. Touchpad sıkıntısız çalışıyordu. RGB kullanabilmek için acpi modunu açtım bu sefer touchpad kapandı. RGB/Touchpad seçimini yap oyuna katıl. :)