Yardım Monster abra 15 v15.5 laptop ekran sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ogican

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar. Bugün akşama doğru yaklaşık 9-10 aydır kullandığım laptopun ekranında görev çubuğunun altında titremeler başladı. Ne yaptıysam herhangi bir çözüm göremedim. Ekranı 120hertzden 60hertze düşürünce ise düzeliyor. Sorunun neden olduğunu bilen var mıdır?

BuraKAyaydinn

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Abra serisi ekran, donanım ve ısınma sorunları ile ünlüdür. Abra serisi ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Aynı durumu bende yaşamıştım. Sizlik değil. Bu bir kronik sorun :)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Hayır yaklaşık 1 ay önce bakımını yaptırttım.
Aynen geri gönderin, bakım sırasında bir hata olmuş olabilir, kontrol etsinler...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Abra serisi ekran, donanım ve ısınma sorunları ile ünlüdür. Abra serisi ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Aynı durumu bende yaşamıştım. Sizlik değil. Bu bir kronik sorun :)
hp ile karıştırdın sen galiba, öyle bir kronik sorun olduğuna dair bir delil getirebilir misin?

BuraKAyaydinn

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Aynen geri gönderin, bakım sırasında bir hata olmuş olabilir, kontrol etsinler...

hp ile karıştırdın sen galiba, öyle bir kronik sorun olduğuna dair bir delil getirebilir misin?
Hocam bana mı öğretiyorsunuz lütfen yapmayın. Yeşil site gibi bir çok platform da aynı sorunu yaşayan zibilyon tane kişi var. Kendim bizzat kullandım ve karşılaştım. Yasak olmasa açılan konuları bir bir atardım size. Yalan söyleyecek halim yok.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Abra serisine kronik sorunlu diyorsun peki aç bakalım kronik sorunları nedir? Detay ver biraz, bir çok kişi memnun iken senin bunları yazman çok garip. Hatta hatta buna dair konu açsan daha iyi olur.

BuraKAyaydinn

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Abra serisine kronik sorunlu diyorsun peki aç bakalım kronik sorunları nedir? Detay ver biraz, bir çok kişi memnun iken senin bunları yazman çok garip. Hatta hatta buna dair konu açsan daha iyi olur.
Buna dair konular zaten tonlarca var. İsterseniz baştan sona kadar Rehber konusu açabilirim, benim açımdan sıkıntı yok yeter ki bilgilenin. Şimdi sizlere sıkıntılarını anlatıyorum:

Donanım sorunları: Biraz araştırırsanız ve farklı forumlar dahil konular da gezinirseniz çok fazla donanım sorunu yaşayan görürsünüz. Özellikle Ekran Kartı sorunları çok olmakta. Ekran kartı ısınması, ekran kartı bozulması gibi. Ondan sonra anakart sorunları geliyor.

Ekran sorunları: Şu anki konu dahil bir çok ekran sorunu var. Işık süzmesi, ekran kararması, ekran karıncalanması... Bunların 1-2'sini aldığım model de bizzat deneyimledim. Bende eskiden sizin gibi Abra'yı sorunsuz ve güzel buluyordum. Ancak aradan 1-2 hafta geçmesin mi, hemen bu sorunlar ortaya çıktı.

Isınma sorunları: "Abra serisi ısınma sorunlarıyla ünlüdür" diye boşuna demedim. Clevo kasa kullanması buna bir örnek. Fan ve boru kalitesini araştırarak ne kadar kötü olduğunu öğrenebilirsin.

Aklıma daha gelirse yazarım. Ben boşuna kötülemiyorum. Eğer iyi olsaydı emin ol "iyi" derdim. "Çok kişi memnun" dediğin kişilerin %90'nı donanımlarla alakası yok veya ısınma gibi durumları takip etmiyorlar.

Daha yazdığımı okumadan "komik" atmanız sizin okumamazlık yapmanıza bir örnektir. Bilgilenmek istemiyorsanız zorlamayın, açık bir şekilde belirtin ne siz uğraşın ne de ben.