Laptop Ekran Kararması

Bu konuyu okuyanlar

ebubekirozkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kullandığım laptop 7 yıllık. Daha önce kendi ekranı bozulduğu için yan sanayi başka bir ekran taktırdım. Onu da yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum. Ama son 3 aydır ekran kendiliğinden kararıyor ve gelmiyor. Ekranı tekrar açmak için bulduğum geçici çözüm şu: Laptopta FN+F7 kısa yolunda ekranı kapatma var. Ona bastığımda ekran kapanıyor tekrar bastığımda geliyor. (Videosundan bakabilirsiniz: ) Geldiği zaman bazen hemen gidiyor bazen de 2-3 saat hiç gitmiyor. Sıcaklıktan olduğunu düşünmüyorum çünkü bazen oyun oynarken hiç ekran gitmiyor ama bazen de gidebiliyor. Bazen sadece Chrome’da olduğumda da gidebiliyor. Formattan önce ekran kartı sürücülerini DDU ile kaldırıp tekrar yükledim, düzelmedi. Format attım. Daha sonra NVIDIA ve Intel ekran kartı sürücülerini güncelledim ama nafile. Kendi kafasına göre ekran kararıp duruyor. Yine format atmadan önce laptopun içini açıp fanları temizledim, CPU ve GPU’nun termal macunlarını yeniledim. Sıcaklıkta genel olarak bir düşüş elde ettim tabii ki ama ekrana bir çözüm bulamadım. Sizin önerebileceğiniz bir çözüm var mı? Yoksa benim aklımda yeni bir monitör alıp laptopa bağlamak var. Çünkü yeni bir ekran daha almak istemiyorum. Sorunun ekrandan olduğunu düşündüğüm için.