Monitörde Görüntü Var Ses Yok!

Bu konuyu okuyanlar

Zehli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG IPS LED monitörümde 2 gün öncesine kadar bir problem yoktu. Şuan ise görüntü var ses yok, bunun monitörden dolayı olduğunu anlamak amacı ile televizyonda test ettim aynı problemi yaşadım yani problem monitörden kanaklı değildi. Problemin sebebi HDMI kablo olabilir mi? HDMI kablo görüntüyü verip sesi vermeme gibi bir problem yaşatabilir mi?

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Ses çıkışından seçim doğru mu? Hdmi seçili mi?

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
LG IPS LED monitörümde 2 gün öncesine kadar bir problem yoktu. Şuan ise görüntü var ses yok, bunun monitörden dolayı olduğunu anlamak amacı ile televizyonda test ettim aynı problemi yaşadım yani problem monitörden kanaklı değildi. Problemin sebebi HDMI kablo olabilir mi? HDMI kablo görüntüyü verip sesi vermeme gibi bir problem yaşatabilir mi?
Denetim masasından ses çıkışını HDMI ya vermelisiniz. Aslında kabloyu taktığınızda hem görüntü hemde sesi vermesi gerekir bir ayar yapmadan , ama genede ayarları bir kurcalayın . Birde ekran kartının sürücülerini güncelleyin .

Zehli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ses çıkışı zaten HDMI seçili dediğim gibi daha öncesinde böyle bir problem yoktu 2 gün önce bi anda başladı.
Problem HDMI kablodan kaynaklanıyor olabilir mi?

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Ses çıkışı zaten HDMI seçili dediğim gibi daha öncesinde böyle bir problem yoktu 2 gün önce bi anda başladı.
Problem HDMI kablodan kaynaklanıyor olabilir mi?
Kolay kolay kablodan kaynaklanmaz, küçük bir ihtimal.. Ayarları kontrol etmelisin.
Ayrıca HDMI kabloyu başka bir yerde test edebilirsin.

Son mesajlar