Samsung LS24F350 PLS monitör, sorun ve talep

Bu konuyu okuyanlar

B3k-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar, ben foruma üye olmasam da videoları takip ediyordum. Bundan 1 buçuk ay önce bir monitör satın aldım ve uzun süredir pc kullanıcısı olmama rağmen hiçbir monitörde görmediğim ilginç bir sorun ile karşılaştım. Bunun üzerine yolculuğa çıkmadan önce monitörü servise teslim ettim.
Öncelikle monitör başlıkta belirtildiği gibi LS24F350 modeli. Monitörde PLS panel ve freesync mevcut. Görüntü kalitesi olarak Dell IPS monitörüm ile karşılaştırdığımda bir fark göremedim diyebilirim. Gayet kaliteli bir panel ve siyahlar tatmin edici. Zaten başta alırken hem görüntüsü iyi olsun hem de freesync olsun diye aldım.
Gelelim problemime, kablo veya bağlantı tipi farketmeksizin ekranda görüntüler değiştikçe, parlaklık da değişen görüntü ile birlikte bir değişime uğruyor. Simgeler üzerinde gezerken bile tüm ekranın parlaklığı değişime uğruyor. Hatta görüntü sabit olsa bile parlaklıkta titremeler meydana geliyor. Ben ürünü almadan önce hepsiburada sitesinde bununla ilgili yorum görmüştüm ancak pek takmamıştım çünkü yabancı sitelerde iyi yorumlar yapılmıştı.
Servise verdikten 3 gün gibi bir süre sonra telefon geldi ve herhangi bir sorun ile karşılaşmadıklarını belirttiler. Gerekirse benim onlara bu sorunu gösterebileceğimi, beraber monitörü deneyebileceğimizi söylediler.
Ben intel hd hdmi, r9 380x hdmi, intel hd vga ve bir notebook ile hdmi ile denedim. Freesync açık kapalı vs her ayarı tüm bağlantı tiplerinde denedim ancak problem kaybolmadı. Bu yüzden servise vermiştim.
Servisten gelen telefon üzerine tekrar araştırmaya koyuldum ve sorunu yaşayan kullanıcısı sayısının hiç de az olmadığını gördüm. Sorun bazen çok zor farkedilse de hiç kaybolmadığını belirtmeliyim.
Yaptığım araştırmalardan ve kullanıcı yorumlarından bir kaçını sizinle paylaşacağım ;

1 - Kemal YILDIZ isimli kullanıcı tarafından yapılan "GÜZEL ÜRÜN ANCAK OYUN İÇİN KULLANACAKLAR DİKKAT!" başlıklı yorum.

Samsung S24F350FHMXUF 23.5" 4ms (Analog+HDMI) Full HD Fiyatı

aynı şekilde ali aydinç isimli kullanıcının da yorumunda problemin tanımı geçmekte.

2 - Aşağıdaki linkte ise teknoloji forum sitesinde aygunbayir nickli bir kullanıcı tarafından açılmış başlık. Yine aynı problem tanımı var. "Ani ışık değişimleri"

SAMSUNG S24F350 Flicker Free Monitörde Ani Işık Değişimleri

3 - dünyada kabul görmüş bir teknoloji forum sitesi. Başlığın adı şöyle "Samsung S24F350 Monitor blinking white light issue", yanıp sönme problemi olarak tanımlamış.

Samsung S24F350 Monitor blinking white light issue - Displays

4 - kullanıcının monitörü yine LS24F350

Monitor Flicker / Auto Brightness? - Displays - Tom's Hardware

5 - yine aynı siteden kullanıcı monitör modeli olarak 24'' SF350 demiş. Aynı model

Monitor auto-adjusting brightness - Displays - Tom's Hardware

Yabancı sitelerden epey geri bildirim verilmiş ve hepsi de aynı problem ile ilgili.

Youtube da bulduğum bir kaç video ve altındaki yorumlar dikkat çekici. Yorumlarda genelde "Same problem here" yazılmış. Başka kullanıcılar da aynı probleme sahipler yani.

Bu da aynı kişiden farklı bir oyun

Türk bir kullanıcı

Bu da film izlerken problem ile karşılaşan bir kullanıcı.

Bu ise markası Samsung ama paneli olsun modeli olsun farklı bir modelde aynı problem ile karşılaşan ve bununla ilgili birkaç video çeken bir kullanıcı

Bu son videodaki monitör sanırım sdn in elindeki ile aynı. Tabi duruyor ise :)
Daha playlist e eklediğim 7-8 tane video var ve benimkiyle aynı problem. Bunun dışında bu videolara atılan yorumlar da problemi yaşayan çözememiş bir çok kullanıcı var. Servise vermiş tamir edilmiş ve problemi devam edenler var.
Servisin bana problem yok demesi üzerine derinlemesine araştırmam sonucunda bunları buldum. Daha da çıkar eminim.

Sdn den istediğim elinizde mevcut samsung monitör var ise deneme yapmanız. Sanırım curved bir monitör incelenmişti. Ayrıca forumda samsung monitör kullanıcısı var ise ve yazarsa sevinirim. Hatta satılan monitörlerden inceleme şansınız var ise çok iyi olur.
Bu da benim yüklediğim videolar;

Yeni bulduklarım
--- Gönderi Güncellendi ---

Son düzenleme:

B3k-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
o modelin o kadar düşmesi bu sorunlarından...
Valla amazon.co.uk da var 50 yorum filan vardı hiç bir kimse böyle bir problem belirtmemiş. Bakıyorsunuz hepsiburada da 6-7 yorumda 2 kişi belirtmiş. İlginç. Ben de genelde amazon yorumlarına bakarım almadan önce.
Mesela bi youtube kanalı var, adam 2 tane incelemiş altta biri bu problemi yazmış. Kanal sahibi yok böyle bir problem uzun zamandır kullanıyor arkadaşım diyor.
Yani cihazların yarısı sorunlu da bana mı denk geldi yoksa hepsi mi aynı çözemedim. Tr de 10 tane yorum yok cihazla ilgili online alışveriş sitelerinde...