Modemimden Nasıl Kablosuz Bağlanırım

Arkadaşlar bende Airties RT205 marka kablosuz modem var.Fakat ben bilgisayarı modemden ayrı bir odaya taşımalıyım telefon kablosunu taşımam epey zahmetli olacak.O yüzden ben modemimden nasıl kablosuz bağlantı kurabilirim.

masaüstü bilgisayar kullanıyorsan ve wireless kartın yok ise telefon kablosunu uzatmak senin için daha avantajlı olur. (masraf açısından bakarsak olaya)

rise

Linux, Windows, ...
Yönetici
Moderatör
Sadece ethernet kablosunu bilgisayarı götürdüğün odaya kadar uzat yeterli
(Tesisatın geçmesi uygun ise)

ibnisina1

Üyecik
arkadaşım yapman geren 2 şey var 1. si pci kablosuz kart alacaksın, 2. si ise yine usb kablosuz network kartı alacaksın. iki yolda 50Tl ile başlıyor. birini tercih edebilirsin.

baaydin

Profesör
al 1 tane usb kablosuz kart 50 tl ye işin görülür. ama dandik marka alırsan bağlantıda sorun yaşıyabilirsin. modemininde pek kaliteli oldupunu söyleyemem. bence kabloyu uzat.

adem54

Doçent
Bu konu 1-2 gündür forumda yeni konular bölümünde gözüküyor şimdi girdim ve saçma şeyler yazıldığını gördüm birisi acses point demiş diğeri masraflı olur filan demiş ne diyonuz arkadaşlar ? :D

Bilgisayara kablosuz ağ bulucu yani usb wireless adaptor alacaksın takacaksın bu kadar. Daha sonra bir şifre koyacaksın wireless'e bu kadarcık.

acses point = zaaaaa :D